Galeria

Zbiórka karmy dla zwierząt

Wzorem lat ubiegłych Szkolne Koło PCK (opiekunki: Ilona Jędrzejczyk i Diana Raban) wraz z Samorządem Uczniowskim (opiekunka: Anna Rycombel) zorganizowało w naszej szkole IV zbiórkę karmy dla zwierząt.  Tym razem dary  trafiły do Hotelu dla Zwierząt “Futrzak” w Marcinkowie.

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani.  To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy, by dzieci i młodzież  nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje, by uczyły się odpowiedzialności. Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. A czasem wręcz odwrotnie, są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Taki jest los  wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać, nawet jeśli nasze zwierzę ma wszystko czego potrzebuje.

Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych  w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Dlatego…

dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję pomocy zwierzętom 🙂

Wycieczka do Sandomierza klas IIb i IIIb

W sobotę 29.04.2017r. wybraliśmy się na wycieczkę do Sandomierza. Byliśmy podekscytowani. Przede wszystkim tym, że  do Sandomierza jechaliśmy pociągiem. Baliśmy się trochę o pogodę, ale na szczęście dopisała. Zwiedzanie zaczęliśmy od wejścia na Bramę Opatowską. Z platformy widokowej roztacza się piękna panorama miasta i okolicy.  Z zapartym tchem słuchaliśmy tego, co mówi do nas pani przewodnik. Następnie poszliśmy do Podziemnej Trasy Turystycznej, która stanowi system piwnic z XIV i XVw. Z piwnicami związane są niesamowite opowieści. Mieliśmy przyjemność posłuchać jednej z nich, o Halinie Krępiance, dziewczynie, która wg legendy uratowała Sandomierz przed najazdem Tatarów. Oglądaliśmy również kościół św. Jakuba, zamek, piękny rynek z ratuszem. Pływaliśmy statkiem po Wiśle. Ostatnim punktem programu było zwiedzenie zbrojowni. Poznaliśmy tam bardzo sympatycznego rycerza Łukasza, który w zabawny sposób opowiedział nam o przeszłości Sandomierza. Potem wszyscy mogliśmy przymierzać zbroje rycerskie i suknie dam dworu. Zmęczeni, ale pełni wrażeń odpoczywaliśmy na Starym Rynku. Mieliśmy czas na posiłek i zakup pamiątek. Na koniec jeszcze pamiątkowe zdjęcie. Do domów wróciliśmy dopiero wieczorem. Opiekunami wycieczki były: Ilona Jędrzejczyk, Anna Rycombel i Diana Raban.