Przedszkole

# Szkoła Pamięta

Nasze przedszkole włączyło się do akcji ,,# Szkoła Pamięta “. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności. Podczas tej inicjatywy w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, oraz tych którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ramach akcji przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt: ,, Świeczka pamięci”.

Dzień Spadającego Liścia w Przedszkolu

Pod koniec września w ramach powitania jesieni obchodziliśmy ,,Dzień Spadającego Liścia”. Na ubraniach przedszkolaków dominowały jesienne barwy. Dzieci zapoznały się z wiadomościami na temat zmian zachodzących w przyrodzie oraz utrwaliły nazwy pór roku. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały ,,dary jesieni” zgromadzone w sali przedszkolnej oraz wysłuchały opowiadania Agaty Widzowskiej pt. ,,Jesienna zagadka”. Dzieci zaprezentowały ,,Jesienny taniec” z wykorzystaniem kolorowych chust szyfonowych oraz wykonały piękne prace plastyczne z jesiennych listków. To był bardzo miły i ciekawy dzień dla wszystkich w naszym przedszkolu.

Międzynarodowy Dzień Kropki w Przedszkolu

Dnia 15 września 2022 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia obowiązywał strój w kropeczki. W trakcie zajęć dzieci poznały genezę święta oraz obejrzały bajkę inspirowaną książką Petera H. Reynoldsa pt. ,,The Dot”. Historia dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości bardzo spodobała się przedszkolakom. Tego dnia nie zabrakło ,,kropeczkowych” zabaw ruchowych, do których wykorzystane zostały obręcze oraz sensoryczne, kolorowe koła. Świętowanie zakończyło się wykonaniem pięknych prac z użyciem plasteliny, jakimi były ,,Kropkowe ślimaki”.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2021- przedszkole

Szanowni Państwo,

rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022r. według następującego planu:

  • 9.00 Msza św. w kościele w Stykowie,
  • przejście do przedszkola i spotkanie z wychowawcami.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzymy owocnego i spokojnego roku szkolnego.

Dyrekcja ZPO w Stykowie

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 12 maja 2022 r. Ze względu na pandemię i panujące obostrzenia to ważne wydarzenie trzeba było przełożyć. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali przygotowane na tę okoliczność wierszyki i piosenki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania przez Panią Dyrektor Marzenę Adamus. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz upominek od Pani Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy ze swoich pociech.

,,Dzień Kobiet w przedszkolu’’

“Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                  Dużo radości. 

                  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                  Każdego dnia dobry uczynek – 
                  To jest od chłopców upominek”

8 marca    to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy zaśpiewali uroczyste ,,100 lat’’ i składali życzenia dziewczynkom i paniom. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów… Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,
kwiaty i promienny uśmiech…

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

Opracowała: Sylwia Bartos

,,Tłusty Czwartek, dzień pączka- praca plastyczna’’

,,Tłusty Czwartek dzień rozpusty!

Każdy zjada pączek tłusty

I nie ważna jest figura

Kiedy w domu pączków góra

I faworek też być musi

Swym wyglądem również kusi

Każdy zjada ile zdoła i o więcej ciągle woła

Ja kalorii dziś nie liczę

I smacznego Wszystkim Życzę’’

Z tej okazji w naszym przedszkolu przedszkolaki wykonały piękne i bardzo apetycznie wyglądające pączki… aż ślinka cieknie życząc wszystkim smacznego Tłustego Czwartku!

Opracowała: Sylwia Bartos