Przedszkole

Zakładamy „Zielony kącik przyrody”.

Nasze przedszkolaki bardzo lubią doświadczać, badać , eksperymentować. Tym razem postanowiły zostać małymi ogrodnikami i założyć zieloną hodowlę w kąciku przyrody. Po przygotowaniu niezbędnych przyborów i narzędzi wszyscy zabrali się do pracy. Każde dziecko miało okazję samodzielnie posiać nasiona sałaty i fasoli , a także posadzić cebulę. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniem, a na efekty naszej pracy będziemy cierpliwie czekać, systematycznie obserwując wzrost roślin w kąciku.

Opracowała: Sylwia Bartos

Dzień Kobiet w Przedszkolu

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne prezenty. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

Opracowała: Sylwia Bartos

Zabawa Karnawałowa

W czwartek 26 stycznia 2023r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Tego dnia już od rana w przedszkolu dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc w zabawach oraz konkursach przy muzyce i mimo chwilowego zmęczenia uśmiech nie znikał z twarzy. Po przerwie na słodki poczęstunek, muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby,💃🕺 krasnoludków oraz kaczuch. Na koniec odbyła się prezentacja przepięknych strojów karnawałowych.

Opracowała: Sylwia Bartos

Mikołajki u przedszkolaków

Mikołajki są bardzo ważnym wydarzeniem dla wszystkich dzieci. Każdy maluch z niecierpliwością wyczekuje wizyty Mikołaja. Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził ten miły i długo oczekiwany Gość. Dzieci bardzo cieszyły się z tej wizyty, każdy przedszkolak chętnie śpiewał przygotowaną dla Mikołaja piosenkę. Gość z dalekiej Laponii zapytał, czy wszyscy byli grzeczni, a po upewnieniu się, że tak było – rozdał prezenty. Dzieci podziękowały Świętemu Mikołajowi za wizytę i upominki oraz poczęstowały go ciasteczkiem i mlekiem.

Tego dnia przedszkolaków i zerówkowiczów odwiedził również gminny Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami: panią Wójt Gminy Brody Marzeną Bernat, panią Dyrektor CUW Dorotą Grudnicką-Gliną i panem Dyrektorem CKiR w Brodach Łukaszem Gołdą. Na spotkaniu z Mikołajem były obecne także pani Dyrektor naszej szkoły – Marzena Adamus i pani Wicedyrektor – Krystyna Kasica.

To był wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci.

Opracowała: Paulina Kalista

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada 2022 r. przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim pluszowym przyjacielem. Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania oraz przedstawienia wszystkich pluszaków. W tym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ,,Pluszowego Misia”, wykonywały piękne prace plastyczne. Nie zabrakło również bajki, jaką tego dnia była – ,,Złotowłosa i trzy niedźwiadki”.

Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu oraz wspaniałej zabawy.

Opracowała: Paulina Kalista

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dziecka. ,,Dzień Postaci z Bajek” jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Dlatego w tym dniu nie zabrakło zabaw wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, rozwiązywaniem zagadek, poprzez zabawy ruchowe oraz prezentację dziecięcych bajkowych przebrań. W tym dniu dzieci wraz z opiekunami wybrały się do Publicznej biblioteki. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda biblioteka i zapoznać się z książeczkami dla najmłodszych czytelników. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić aby zapisać się do Publicznej biblioteki. Pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom teatrzyk pt: ,,Mądra Kurka” i ,,Trzy Świnki”. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zaproszenia do biblioteki w kształcie jabłuszka. Tym miłym akcentem dzieci podziękowały za gościnę skromnym upominkiem.

Opracowała Sylwia Bartos