Przedszkole

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Okres przedświąteczny to czas intensywnych i radosnych przygotowań do obchodów Świąt Bożego Narodzenia.  Dla dzieci są to wyjątkowe i niezapomniane chwile, kiedy maluchy  poznają tradycje bożonarodzeniowe i  polskie obyczaje. W naszym przedszkolu czas oczekiwania na Święta rozpoczęliśmy od dekorowania sali oraz ubrania choinki.

Wszystkie dzieci  tworzyły razem ozdoby choinkowe. Wiele radości sprawiło im wspólne robienie ciasta oraz wykrawanie pierniczków. Przedszkolaki  poznały składniki, sposób wykonywania ciasta, przybory kuchenne,  a także zasady bezpieczeństwa przy wykonywaniu wypieków. Następnie pierniczki piekły się  w przedszkolnej kuchni, skąd unosił się wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gotowe pierniczki zostały potem ozdobione przez dzieci. Przedszkolaki wykonały także  kartki świąteczne dla swoich bliskich.

Wszystkim tym działaniom  towarzyszyły dźwięki tradycyjnych kolęd i piosenek zimowych. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończyliśmy uroczystą przedszkolną Wigilią.

Mikołaj w przedszkolu

       W środę 6 grudnia 2023 r. w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z Mikołajem.  Tak, tak, przedszkolaki w tym roku były wyjątkowe grzeczne…

Podczas spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyki, a Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Oprócz pełnego  worka prezentów, które bardzo się spodobały, Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Cieszymy się, że Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc Mikołajowi w przygotowaniu prezentów.

Gminny Mikołaj w przedszkolu i zerówce

Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku, dlatego przygotowują się do niego bardzo starannie. Ubierają choinkę, wykonują niezwykle ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz rysunków przygotowują piosenkę, którą będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i, mimo że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Kiedy więc nadszedł wreszcie ten długo oczekiwany dzień, wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł maluchów i nie kazał długo na siebie czekać. Do naszego przedszkola przybył 5 grudnia. Niezwykły  gość miał w tym dniu wyjątkowych pomocników. Towarzyszyli mu: Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody, Dorota Grudnicka – Glina – dyrektor Centrum Usług Wspólnych , Łukasz Gołda-dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach, Marzena Adamus oraz Krystyna Kasica – dyrekcja szkoły.

Przedszkolaki wspólnie z uczniami z zerówki przygotowały dla wyjątkowych gości krótki występ artystyczny. Zachwycony i bardzo wzruszony Mikołaj wręczył potem dzieciom  upominki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i trud włożony w organizację tego cudownego dnia, który dostarczył naszym maluchom wiele zabawy, radości i uśmiechu.

Podsumowanie konkursu plastycznego “MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”.

Konkurs plastyczny „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI” ogłoszony był w listopadzie w związku z obchodami w naszym przedszkolu Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami, a ich zadaniem było wykonanie dowolną techniką, wspólnej, rodzinnej pracy plastycznej.

W konkursie udział wzięło 11 przedszkolaków. Wszystkie prace były piękne, kolorowe, wykonane bardzo starannie. Dlatego postanowiłyśmy nagrodzić wszystkich uczestników.

Przedszkolaki, które wzięły udział w konkursie:

 1. Chalecka Iga
 2. Jankowicz Antonina
 3. Jankowicz Kaja
 4. Jędrzejczyk Hanna
 5. Kutyła Lena
 6. Marchewka Igor
 7. Olszewski Marcel
 8. Orczyk Antonina
 9. Orzeł Aleksander
 10. Sikora Wojciech
 11. Wójcik Karolina

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

Pasowanie na Przedszkolaka

21 listopada odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość dla naszych dzieci. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego powitania naszych wspaniałych gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były wierszyki, piosenki i tańce.

Po części artystycznej, dzieci obiecały:

 • zgodnie bawić się w przedszkolu,
 • przychodzić każdego dnia z uśmiechem,
 • słuchać rodziców i pań w przedszkolu,
 • pomagać kolegom i  koleżankom,
 • być dzielnym przedszkolakiem.

Po złożonej obietnicy, Pani Dyrektor Marzena Adamus dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania i drobny upominek.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców za przygotowanie upominków i pomoc w organizacji imprezy.

O prawach dziecka w przedszkolu…

Dnia 20 listopada 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

Przedszkolaki aktywnie włączyły się do akcji. W czasie zajęć poznawały prawa dziecka.  Oglądały film edukacyjny „Prawa dziecka ważna sprawa” oraz wykonały piękne prace plastyczne.

Za zaangażowanie i trud włożony w pracę podczas zajęć wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale.

Spotkanie z pielęgniarką

Dnia 16 listopada do naszego przedszkola zawitała pielęgniarka Pani Iwona Gralec, która  na co dzień pracuje w pobliskim ośrodku zdrowia. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega praca pielęgniarki, a także utrwaliły swoją wiedzę na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Iwonka przypomniała dzieciom, jak należy właściwie się odżywiać, jak ważne jest dla zdrowia spożywanie owoców i warzyw oraz o konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny.

Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

Cały tydzień realizowaliśmy w przedszkolu tematy związane z Polską. Dzieci słuchały opowiadania Barbary Szelągowskiej „O dzielnym krawczyku i okrutnym Bazyliszku”. Zapoznały się z potrawami regionalnymi (próbowały oscypków, pierników, wspólnie wykonały gzik). Oglądały stroje ludowe. Miały możliwość poznania sylwet znanych Polek i Polaków.

10 listopada 2023 r. uczciliśmy wspólnie Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na galowo. Zgodnie z tematyką zajęć utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, a następnie wykonywały prace plastyczne.  Na zakończenie wspólnego świętowania, zaśpiewaliśmy hymn, a dzieci na pamiątkę otrzymały dyplomy „MAŁEGO PATRIOTY”.

Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które corocznie obchodzone jest 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya. Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek i wiele innych postaci – to jest ich święto, które niesie ze sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni. W tym roku będziemy świętować ten dzień w naszym przedszkolu organizując konkurs plastyczny.

Zapraszamy serdecznie do udziału:)