Przedszkole

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 12 maja 2022 r. Ze względu na pandemię i panujące obostrzenia to ważne wydarzenie trzeba było przełożyć. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali przygotowane na tę okoliczność wierszyki i piosenki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania przez Panią Dyrektor Marzenę Adamus. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz upominek od Pani Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy ze swoich pociech.

,,Dzień Kobiet w przedszkolu’’

“Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                  Dużo radości. 

                  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                  Każdego dnia dobry uczynek – 
                  To jest od chłopców upominek”

8 marca    to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy zaśpiewali uroczyste ,,100 lat’’ i składali życzenia dziewczynkom i paniom. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów… Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,
kwiaty i promienny uśmiech…

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

Opracowała: Sylwia Bartos

,,Tłusty Czwartek, dzień pączka- praca plastyczna’’

,,Tłusty Czwartek dzień rozpusty!

Każdy zjada pączek tłusty

I nie ważna jest figura

Kiedy w domu pączków góra

I faworek też być musi

Swym wyglądem również kusi

Każdy zjada ile zdoła i o więcej ciągle woła

Ja kalorii dziś nie liczę

I smacznego Wszystkim Życzę’’

Z tej okazji w naszym przedszkolu przedszkolaki wykonały piękne i bardzo apetycznie wyglądające pączki… aż ślinka cieknie życząc wszystkim smacznego Tłustego Czwartku!

Opracowała: Sylwia Bartos

Walentynki

Dnia 14 lutego 2022 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy niezwykłe święto – Walentynki. Wszystkie dzieci tego dnia w sposób szczególny okazywały sobie sympatię oraz życzliwość. Każde dziecko było bardzo miłe dla swoich koleżanek i kolegów. Sala przedszkolna została przyozdobiona w czerwone serca, jednak największą atrakcją była ,,Poczta Walentynkowa”. Do specjalnej skrzynki przedszkolaki wrzucały piękne kartki walentynkowe, a następnie odbyło się uroczyste rozdanie. Ogromną frajdą było dla dzieci otwieranie walentynek.

Opracowała: Paulina Kalista

Koncert w przedszkolu

Muzyka jest niezwykle ważna w życiu każdego dziecka. Kształtuje ona pamięć, wyobraźnię oraz kompetencje poznawcze. Kontakt z muzyką ma bardzo korzystny wpływ na rozwój dziecka.

W ubiegłym tygodniu do przedszkola zawitał wspaniały gość – pan Wincenty Karwacki, który na co dzień jest pracownikiem ZPO w Stykowie, a prywatnie w wolnym czasie gra na saksofonie. Dzieci bardzo cieszyły się z tej wizyty.  Pan Wincenty opowiedział o tym w jaki sposób zdobywał swoje muzyczne doświadczenie oraz zaprezentował piękny instrument. Przedszkolaki najbardziej były zachwycone jednak, kiedy nasz gość grał skoczne melodie na saksofonie. Było bardzo wesoło i przyjemnie.

Na koniec wizyty, dzieci podziękowały panu Wincentemu za wspaniały koncert.

Opracowała: Paulina Kalista

,,Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu’’

,,Są takie dwa dni

Jedyne dni w roku

to święto Babci i Dziadka

łza się kręci w oku.

O tym ważnym święcie

dobrze pamiętamy i dla naszych

Babć i Dziadków

specjalny występ mamy’’

3 lutego 2022r. dzieci z naszego przedszkola świętowały w wyjątkowy sposób Dzień Babci i Dziadka. Niestety ze względu na panujące obostrzenia, przedstawienie odbyło się bez głównych zainteresowanych. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani dyrektor Marzena Adamus, oraz Pani wicedyrektor Krystyna Kasica. Pani dyrektor powitała wszystkich i skierowała kilka ciepłych słów do przedszkolaków. Następnie złożyła serdeczne życzenia Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu, dzieci pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach. Dlatego wspólnie ze swoimi paniami przygotowały występ, który uwieczniony został na płycie na pamiątkę tego szczególnego dnia, dla swoich ukochanych Dziadków. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze oraz piosenki. Mali artyści z dużym przejęciem  i zaangażowaniem odgrywali swoje role. Wszędzie słychać było gromkie ,,Sto lat’’, które na pewno wzruszyło niejednego dziadka i niejedną babcię… Wszystkie wnuczęta, wróciwszy do domów, obdarowały swoich bliskich wspaniałymi prezentami. Święto Babci i Dziadka to co roku dzień radości, uśmiechów i wzruszeń, również teraz ,,Dzień Babci i Dziadka w świecie tak szalonym, niech będzie nadal naszym ulubionym’’.

Opracowała: Sylwia Bartos

Bal karnawałowy w przedszkolu

Dnia 2 lutego 2022 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Uroczystość ta jest niezwykła , ponieważ jest ona bardzo lubiana i wyczekiwana przez dzieci. Tego dnia do przedszkola przybyło wiele barwnych postaci. W sali spotkać można było: księżniczki, czarownice, kotki, Spider – Manów, jednorożca, biedronkę, policjantkę, strażaka, marynarza, a nawet ludzika LEGO. Dzieci świetnie się bawiły, chętnie tańczyły oraz brały udział w wielu konkursach. To był wspaniały dzień dla wszystkich przedszkolaków.

Opracowała: Paulina Kalista

Urodziny w przedszkolu – styczeń

W styczniu urodziny obchodziły: Laura Celary oraz Hania Jędrzejczyk.

,,Idzie misio, idzie konik,

małpka, piesek oraz słonik.

Wszyscy razem z balonami,

z najlepszymi życzeniami.

Są to dni radosne wielce,

macie jeden roczek więcej!”

Opracowała: Paulina Kalista

Ferie Zimowe ,,Spotkajmy się przy ognisku”

Dnia 21 stycznia 2022 r. na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie odbyło się spotkanie feryjne organizowane przez Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach. Było wesoło, muzycznie i zabawowo, królowała belgijka, co było zasługą druhen i druhów z 82 Drużyny Harcerskiej ,,Kubuś” im. kpt. ,,Robura”. Tego dnia odwiedzili nas wspaniali goście: Pani Wójt – Marzena Bernat wraz z Zastępcą – Panią Martą Prokop oraz Panią Dyrektor CUW – Dorotą Grudnicką-Gliną. Atmosfera była świetna, Pani Wójt brała udział w wielu feryjnych zabawach. Dzieci obecne na szkolnym boisku również bawiły się wspaniale i chętnie brały udział w konkursach i zmaganiach, za co każde zostało obdarowane podarunkiem od Pani Wójt. Razem z nami byli również Radni Gminy Brody: Pani Jadwiga Bonia, Pan Marek Michalczewski oraz Pan Wojciech Kania, którzy ufundowali prezenty. Zabawy, konkursy z nagrodami, kiełbaska z ogniska oraz gorące napoje to atrakcje przygotowane przez pracowników Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach, z Panem Dyrektorem Łukaszem Gołdą na czele. Wielką niespodzianką było zaśpiewanie przez dzieci z przedszkola piosenki z okazji Dnia Babci. Przedszkolaki wręczyły każdej obecnej babci piękne tulipany. Panowie Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach również poświęcili czas naszym Seniorom, przeprowadzając rozmowę profilaktyczną.

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Stykowie dziękuje za obecność i zaangażowanie w przebieg spotkania: Pani Wójt – Marzenie Bernat, Zastępcy Wójta – Pani Marcie Prokop, Pani dyrektor CUW – Dorocie Grudnickiej-Glinie, Radnym Gminy Brody, Panu Dyrektorowi Centrum Kultury i Rekreacji – Łukaszowi Gołdzie, pracownikom Centrum Kultury i Rekreacji, nauczycielom, wszystkim dzieciom i rodzicom oraz obecnej na spotkaniu feryjnym społeczności z sołectw – Styków, Kuczów i Jabłonna.

Ferie zimowe trwają, dlatego Pani Dyrektor – Marzena Adamus oraz Pani Wicedyrektor – Krystyna Kasica życzą wszystkim bezpiecznego i radosnego wypoczynku!