Strona główna

LAUREACI KONKURSU PIEŚNI W OPOCZNIE 2022

27 września 2022 roku MAŁE WOJACZKI z ZPO w Stykowie wzięły udział w XVII Edycji Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej ,,KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ”, który odbył się w OPOCZNIE.

Dziewczynki w składzie: Wiktoria Bilińska, Gabrysia Turek, Wiktoria Kwiecień, Oliwia Ziółkowska, Zuzia Borowiec, Maja Jankowicz, Majka Kania, Julia Garbacz stanęły na podium, zajmując III miejsce w swojej kategorii.

Laureatem III miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych został również nasz uzdolniony absolwent, JANEK WIECHA, który dalej współpracuje z ZPO w Stykowie i wziął udział w konkursie.

Za zdobyte miejsca młodzi artyści otrzymali z rąk organizatorów dyplomy oraz nagrody.

Serdecznie gratulujemy Jaśkowi oraz Małym Wojaczkom i życzymy dalszych wokalnych sukcesów!!! Brawo!!

Bardzo dziękujemy UG w Brodach oraz Panu Michałowi Wiecha za pomoc w organizacji dojazdu.

Poznajcie Helę…

W ramach Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo zachęcamy do zapoznania się z ciekawą grafiką, której główną bohaterką jest Hela. Zobaczcie, ile korzyści wynika ze wspólnego spożywania posiłków bez obecności ekranów.

Europejski Tydzień Sportu

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 27 września w naszej szkole został rozegrany Turniej Gier i Zabaw Ruchowych. Uczniowie klas I- IV w liczbie 61 osób rywalizowali na boisku szkolnym.

Dzieci podzielone zostały na cztery drużyny pod nazwami: Srebrna, Czerwona, Czarna i Niebieska. Każdy zespół był mieszany i miał w swoim składzie uczniów z klasy I, II, III i IV.

Uczniowie rywalizowali w zabawach zwinnościowo – bieżnych i były to: 1) bieg z pałeczką sztafetową, 2) zakładanie kółek ringo na pachołki 3) przenoszenie i układanie piłki w kółku.

Po zaciętej walce, której towarzyszyła duża dawka emocji, najwięcej punktów zdobyła drużyna Niebieska, II miejsce drużyna Srebrna, III miejsce drużyna Czerwona i IV miejsce drużyna Czarna.

Gry i zabawy dla uczniów przygotowały i przeprowadziły panie Małgorzata Tomczyńska, Ewelina Kalinowska, Diana Raban i Kinga Michalczewska.

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2022/2023

“Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,

aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,

którzy razem uczą się, działają…,

żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał…,

żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,

pilnował porządku i praworządności…

to nie tylko praca, ale i walka…

w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości…”.

                                                                                                   Janusz Korczak

19 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Każdy z uczniów i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwała opiekunka SU Pani Agnieszka Pastuszka. Na niej spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania. W skład komisji wyborczej weszły: Oliwia Orzeł, Klaudia Wiśnios oraz Kaja Koszarska.

Przewodniczący SU – Wiktor Jankowicz z klasy VIII a

Zastępca przewodniczącego SU – Maja Jankowicz z klasy VIII b

Sekretarz SU – Zuzanna Borowiec z klasy VIII b

Członek Prezydium SU – Gabriela Turek

Wiktorowi gratulujemy wygranej i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska. Wszystkich uczniów klas 4-8 zapraszamy do włączenia się w działalność samorządową.

Wyniki głosowania:

Wiktor Jankowicz 46 głos.ów

Maja Jankowicz – 39 głosów

Zuzanna Borowiec – 34 głosy

Gabriela Turek – 20 głosów

Olaf Grzyb – 12 głosów

Maja Kacperska – 12 głosów

Julia Moczydłowska – 11 głosów

Igor Turek – 6 głosów

Oliwier Gralec – 6 głosów

Maja Dwojak – 6 głosów

Julian Kusiak – 4 głosy

Lilianna Walkiewicz – 3 głosy

Wiktoria Jagieła – 3 głosy

TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole to kampania dotycząca profilaktyki zdrowotnej i  efektów wczesnego zapobiegania chorobom zakaźnym. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji i Nauki z Głównym Inspektorem Sanitarnym i organizacjami pozarządowymi.

Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w kampanię i w dniach od 12 do 16 września 2022r. podjęte zostały różnorodne działania. Na korytarzu szkolnym prezentowane były plakaty profilaktyczne o chorobach zakaźnych i metodach ich zapobiegania. W czasie zajęć uczniowie oglądali  filmy edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych. W klasach nauczyciele przeprowadzali pogadanki, gry i zabawy o właściwych zachowaniach zdrowotnych. Wychowawczynie świetlicy zorganizowały konkurs plastyczny dla chętnych uczniów  pt. „Dbam o zdrowie”.

15 września odwiedziła naszą szkołę Pani pielęgniarka Iwona Gralec, która podzieliła się z uczniami wiedzą z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

SPRZĄTANIE  ŚWIATA 2022 „ WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE”

W dniu 16 września 2022 r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”, którą organizuje Fundacja Nasza Ziemia . 

Tegoroczna, kampania przebiegała pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”.Celem takich szkolnych przedsięwzięć jest zachęcanie uczniów do wspólnego działania na rzecz poszanowania przyrody,  promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku  oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu , segregacja i umiejętność gospodarowania odpadami.

            Wszyscy uczniowie ZPO wyposażeni w rękawice i worki, które otrzymali z UG w Brodach,  posprzątali plac wokół szkoły (klasy 0-IV) i tereny wzdłuż rzeki Kamienna (klasy V – VIII). Zakład Gospodarki Komunalnej w Brodach odebrał zebrane śmieci/worki.

DOŻYNKI POWIATOWE W BRODACH 2022

Dziewczynki z zespołu wokalnego ,,MAŁE WOJACZKI” z ZPO w Stykowie super zaprezentowały się podczas gminno – powiatowych dożynek w Brodach.
Zaśpiewały cztery folkowe utwory, które zgromadzonej publiczności bardzo przypadły do gustu .

Wojaczki w pięknych strojach, w składzie: Wiktoria Bilińska, Gabrysia Turek, Oliwia Ziółkowska, Maja Kania, Zuzia Borowiec, Maja Jankowicz, Julia Garbacz za swój występ otrzymały moc oklasków i gratulacji.

Gratulujemy dziewczynkom !!! Rodzicom jak zwykle dziękujemy za okazaną pomoc !!!