Strona główna

KONKURS PLASTYCZNY ,, 230. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA ” – ROZSTRZYGNIĘTY

Z okazji  230. rocznicy  uchwalenia KONSTYTUCJI  3 MAJA, uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym  Konkursie  Plastycznym zorganizowanym przez  bibliotekę szkolną.

                          CELEM  KONKURSU  BYŁO:

  • uczczenie 230. rocznicy  uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • poszanowanie tradycji  obchodów świąt  narodowych
  • kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości historycznej młodego pokolenia
  • rozwijanie wyobraźni, zdolności plastycznych i wrażliwości  estetycznej
  • stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych talentów i dokonań twórczych

     Konkurs obejmował dwie grupy wiekowe: Klasy  I – III i klasy IV – VIII. Uczniowie mogli wykonać prace plastyczne w dowolnym formacie oraz dowolną techniką.

Do konkursu przystąpiło 28 uczestników: 19 uczniów z klas IV- VIII oraz 9 uczniów z klas I-III.

Jury wyłoniło następujących  laureatów:

Klasy I – III:

I miejsce     –   ex aequo Zuzanna Łukawska  kl. II  i  Maja Kacperska kl. III

II miejsce   –   ex aequo Lena Bilińska  kl. I  i  Tomasz Turek kl. II

III miejsce  –   ex aequo Aleksandra Łukawska  kl. II  i   Zuzanna Ziółkowska kl. I

Wyróżnienie: Oliwia  Bębas kl. I

Klasy  IV – VIII

I miejsce  – ex aequo –   Amelia  Turek  i Małgorzata Jurczenia kl. VIIa

II miejsce – ex aequo –  Wiktoria  Bilińska  i Wiktor Jankowicz kl. VIa

III miejsce – ex aequo – Nikola Serafin kl. VII b  i Franek Jeziorski kl. V

Wyróżnienia: Julia Moczydłowska kl. VI a

                         Oliwia Orzeł kl. VI b

                         Julia Garbacz kl. VIb

                         Oliwia  Ziółkowska kl. V

 Gratulujemy wszystkim oraz dziękujemy za udział w konkursie!!!

 Nagrody zostaną wręczone po powrocie uczniów do szkoły.

PODZIĘKOWANIA DYREKCJI SZKOŁY

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie e – akademii z okazji Święta 3 Maja. W warunkach pracy zdalnej było to tym bardziej trudne wyzwanie. Dzięki jednak staraniom osób uczestniczących w realizacji w/w zadania udało się przygotować piękną i patriotyczną lekcję historii.
Podziękowania kierujemy do pań : Justyny Śpiewak i Elżbiety Rozwadowskiej , które przygotowały scenariusz i oprawę muzyczną. Dziękujemy dzieciom:  Lenka Bilińska , Emilka Turek, Amelia Turek, Franek Jeziorski ,Ola Sieroń , Zuzia Borowiec, Julia Garbacz, Gabrysia Turek , Wiktoria Bilińska . Doceniamy również wysiłki i starania Rodziców wszystkich dzieci , gdyż dzięki Państwa pomocy udało zrealizować się to zadanie.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim  serdecznie. 

Przypominamy również ,że do nauki stacjonarnej od 4 maja powracają wszystkie dzieci klas I – III. Lekcje będą się odbywały zgodnie z obowiązującym planem zajęć.
Póki ,co jednak życzymy wszystkim odpoczynku i udanej majówki.
Pozdrawiamy  Nauczycieli ZPO w Stykowie , Rodziców  i Uczniów.

Dyrekcja ZPO w Stykowie 
Marzena Adamus i Krystyna Kasica

Święto Konstytucji 3 Maja – akademia online

    


„ Ojczyzna, honor, wiara- to siła…”

W tym roku przypada 230. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu, uczniowie naszej szkoły włączyli się w jej obchody. Przygotowanie montażu słowno –muzycznego okazało się nieco trudniejsze niż zwykle ze względu na trwające w formie zdalnej zajęcia. Jednak w naszej szkole nie zabrakło artystycznie utalentowanych dzieci , które ochoczo podjęły się tego zadania. Z pomocą przyszli oczywiście niezawodni rodzice. Swoje wsparcie okazali podczas robienia zdjęć i nagrywania występów swoich pociech.

    Część artystyczną rozpoczął Franek Jeziorski- uczeń klasy V.  W swojej krótkiej, ale wzorowo przygotowanej przemowie chłopiec podkreślił rolę, jaką dla Polaków odegrało uchwalenie Konstytucji 3 Maja, przypomniał także nazwiska twórców tej Ustawy Rządowej.                             

W wykonaniu Lenki Bilińskiej, uczennicy klasy I mogliśmy usłyszeć pierwszą zwrotkę „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie najmłodsza uczestniczka, Emilka Turek z przedszkola, wyrecytowała wiersz o fladze ojczystej. Z sympatycznym wystąpieniem dziewczynki pięknie komponowały się  słowa pieśni ,,Flaga” niezwykle wzruszająco zaśpiewanej  przez Olę Sieroń, Amelkę Turek i Franka Jeziorskiego. Jej podniosły charakter podkreślały przygotowane przez uczniów elementy scenografii. W repertuarze poświęconym temu doniosłemu wydarzeniu z roku 1791 nie mogło zabraknąć pieśni „Mazurek 3 Maja”. To nagranie solidnie przygotowały trzy urocze dziewczynki z klasy VI b: Zuzia Borowiec, Julka Garbacz i Gabrysia Turek. Piosenka „Myślimy o Polsce”, w pięknym i poruszającym wykonaniu uczennicy klasy VI a, Wiktorii Bilińskiej, była zwieńczeniem krótkiego montażu słowno – muzycznego.

    Występ uczniów naszej szkoły to krótka, ale wzruszająca lekcja o Polsce, lekcja, która przypomina ważne wydarzenie historyczne, podkreśla patriotyzm, honor wiarę- to przecież te wartości pozwoliły przetrwać Polakom wieki pod niezwyciężonym biało- czerwonym sztandarem.

    Należy podkreślić, że nasi wykonawcy wzorowo przygotowali się do występu. Podniosłość chwili oddawał ich odświętny strój. Dziewczynki ubrane były w białe bluzki i czerwone spódniczki, niektóre splotły włosy w warkocze i ozdobiły je czerwonymi kokardkami, wszyscy natomiast mieli przypięte kotyliony w kolorze barw narodowych. Elementem scenografii były też biało-czerwone chorągiewki.

      Nad przygotowaniem uczniów do części artystycznej czuwała pani Justyna Śpiewak. W formie zdalnej udzielała rad i wskazówek. Dziękujemy naszym młodym, utalentowanym artystom! Serdeczne, z serca płynące podziękowania składamy także wszystkim Rodzicom, którzy służyli nieocenioną pomocą w czasie przygotowań dzieci do występu i nagrań.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 23 KWIETNIA 2021

  „Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek  dobiera”

Monteskiusz           

   

    23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To wyjątkowe święto miłośników książek, bibliofilów i czytelnictwa ustanowiono oficjalnie w 1995 przez Światową Organizację UNESCO. Święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Data 23 kwietnia wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej z uwagi na to, że w tym dniu przypada rocznica urodzin lub śmieci wielu wybitnych pisarzy.

W związku z sukcesem święta, UNESCO postanowiła stworzyć tytuł Światowej Stolicy Książki, który przyznaje co roku. Pierwszym miastem, które go otrzymało był Madryt, zaś 24 czerwca 2014 r. tytułem tym został uhonorowany Wrocław.

      Obecnie, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a uczniowie pozostają w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności.

     Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021, możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni.

     Aby włączyć się w obchody tego święta, w naszej szkole 23 kwietnia  odbyły się spotkania czytelnicze w przedszkolu oraz klasie ,,0”.

Jak zwykle przygotowane grupy dzieci, czekały na bibliotekarza.

    Justyna Śpiewak wyjaśniła uczniom, na czym polega rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz czemu symboliczna data Światowego Dnia Książki przypada 23 kwietnia.

Podczas spotkania przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały pięknego opowiadania – ,,Jedna srebrna kropla” H. Bechlerowej, a uczniowie klasy ,,0” podziwiali przygody podstępnego ,,Kota w butach”.

Wszyscy uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania dotyczące czytanych treści oraz z łatwością udzielali odpowiedzi na zagadki przygotowane przez bibliotekarza.

     Na zakończenie spotkań, które odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze, dzieci wykonały prace plastyczne.

Obchody Światowego Dnia Książki uczcili również uczniowie klasy II, którym wychowawczyni przeczytała  online ,, Koszmarnego Karolka”, a niektórzy czytali jeszcze ulubione lektury w  zaciszu domowym. Brawo!!!

                                                  

                                                                                                                                                    

Sprzątanie Świata 2021

Kolejny już rok uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów „Dnia Ziemi”, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Chętni uczniowie sprzątali pobliskie tereny wokół swoich domów indywidualnie z racji na zdalną naukę i panującą pandemię. Mimo wszystko pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska. Akcję ,, Sprzątanie Świata” zorganizowała Pani Anna Rycombel – opiekun Samorządu Szkolnego.

 Pamiętajmy, że Ziemia to nasz wspólny Dom i to my musimy o niego dbać!

Harmonogram nauczania hybrydowego w naszej szkole od dnia 26 kwietnia 2021r.

Od 26.04.2021r. w związku z wprowadzeniem nauczania hybrydowego dla klas I-III zachodzą zmiany dotyczące zasad organizacji nauki w naszej szkole:

Poniedziałek– uczą się w szkole klasa II i III, a klasa I ma naukę zdalną

Wtorek– uczą się w szkole klasa I i III, a klasa II ma naukę zdalną

Środa– uczą się w szkole klasa II i III, a klasa I ma naukę zdalną

Czwartek– uczą się w szkole I i II, a klasa III ma naukę zdalną

Piątek– uczą się w szkole klasa I i III, a klasa II ma naukę zdalną

Lekcje odbywają się zgodnie z planem. Aby ograniczyć kontakty między dziećmi w czasie przerwy klasa I i II uczą się w swoich salach, a klasa III ma lekcje w sali nr 13.
Stołówka i świetlica działa na dotychczasowych zasadach, zgodnie z harmonogramem odbywają się także zajęcia wyrównawcze i rozwijające. Uczniowie, którzy posiadają opinię mogą korzystać z opieki pedagoga szkolnego.
Klasy IV-VIII uczą się zdalnie zgodnie z bieżącym planem lekcji. 

W/w ustalenia obowiązują do 2 maja.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Z poważaniem 
Marzena Adamus
Dyrektor ZPO w Stykowie

Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br. – nauka hybrydowa dla najmłodszych uczniów z 11 województw

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie:

Małymi krokami wracamy do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Od poniedziałku, 26 kwietnia uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia w formie hybrydowej, a Ci z pozostałych klas będą się uczyć jak dotychczas, czyli w sposób zdalny.


Uprzejmie zachęcamy Państwa do śledzenia strony MEiN, na której zamieszczane są wszystkie aktualne informacje dotyczące organizacji pracy szkół i placówek.
Informacje te zawarte są w poniższych linkach.


Wytyczne sanitarne MEiN, MZ, GIS dla klas I-III szkół podstawowych

Komunikat MEiN – Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br.