Strona główna

Komunikat Dyrektora ZPO w Stykowie dotyczący tzw. “dni dyrektorskich”

W roku szkolnym 2021/2022 ustalone są następujące dni dyrektorskie: 15 października, 2 listopada, 12 listopada, 2 maja 2022r., 17 czerwca 2022r.

W w/w wyznaczonych terminach nie ma zajęć dydaktycznych, są zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. Dyżury nauczycieli trwają w godz. od 8.00 – 14.00.

Marzena Adamus

dyrektor ZPO w Stykowie

Podziękowania za udział w konkursie “Mam Talent”

Konkurs już za nami…

Drodzy uczniowie dziękujemy Wam za udział w wewnątrzszkolnym konkursie „Mam Talent!”
Mamy nadzieję, że zaprezentowane nagrania konkursowe były dla was okazją do miłego spędzenia wolnego czasu i świetną zabawą. Widać w nich zaangażowanie oraz wysiłek włożony w ich wykonanie.
Liczymy na to, że otrzymane nagrody pozwolą Wam rozwijać wasze zainteresowania sportem. Zachęcamy również do udziału w kolejnych konkursach.
Gratulujemy:)

Odkrywamy talenty – rozstrzygnięcie konkursu „Mam Talent!”

         W dniu od 14.09.2021 r. do 28.09.2021 r. odbył się wewnątrzszkolny konkurs „Mam Talent”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie, którzy chcieli zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent.

Dziękujemy za nadesłanie filmów, w których prezentowaliście swoje umiejętności.
Gratulujemy Wam odwagi i chęci podzielenia się z nami swoimi talentami.
Wszyscy z wielkim wyczekiwaniem spoglądaliśmy na moment, kiedy wreszcie będziemy mogli ogłosić wyniki naszego konkursu.

I ta chwila nadeszła!

Wasze występy oceniali nauczyciele świetlicy.

Wszystkie prace zostały wyróżnione:

1. Nikola Jankowicz kl. I
2. Barbara Serwicka kl. I
3. Turek Natalia kl. I
4. Marcel Chalecki kl. I
5. Oliwia Bębas kl. II
6. Aleksandra Marchwant kl. III

 

Serdecznie wam gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych edycjach naszego wspaniałego konkursu.

 

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w czwartek (07.10.2021r.) na czwartej godzinie lekcyjnej.

 

Marcel Chalecki klasa 1
Barbara Serwicka klasa 1
Nikola Jankowicz klasa 1
Aleksandra Marchwant klasa 3
Natalia Turek klasa 1
Oliwia Bębas klasa 2

Komunikat Dyrektora ZPO w Stykowie dotyczący form kontaktu rodziców ze szkołą

W bieżącym roku szkolnym wprowadzone są następujące formy kontaktów rodziców ze szkołą:

a) za pomocą e – dziennika kontakt e – mail z Dyrektorem ( zpo.stykow.dyrektor@wp.pl),
c) kontakty e – mail z wychowawcami klas ( adresy podają wychowawcy )
d) kontakt telefoniczny:
– sekretariat 41 271 63 66,
– wychowawcy klas ( numery telefonów podają wychowawcy),
e) dni otwarte ( dyżury nauczycieli ) w pierwszą środę każdego miesiąca
w godz. 16.00 – 17.30,
f) zebrania ogólne i wywiadówki w klasach.

Terminy wywiadówek i dni otwartych w roku szkolnym 2021 /2022

15 września 2021 r. –wywiadówka
6 października 2021 r. – dzień otwarty ( godz. 16.00 – 17.30 ) dyżur tylko wychowawców klas
10 listopad 2021 r. – wywiadówka
1 grudnia 2021 r. – dzień otwarty ( godz. 16.00 – 17.30 )
31 stycznia 2022 r. – wywiadówka
2 marca 2022 r. – dzień otwarty ( godz.16.00 – 17.30 )
6 kwietnia 2022 r. – dzień otwarty ( godz. 16.00 – 17.30 )
11 maja 2022 r. – wywiadówka
1 czerwca 2022 r. – dzień otwarty ( godz.16.00 – 17.30 )

W wyżej wymienionych terminach dyżury pełnią wszyscy nauczyciele.

Realizacja spotkań rodziców z nauczycielami będzie odbywać się zgodnie z rozwojem sytuacji epidemicznej w kraju.

Zapraszamy wszystkich rodziców , którzy chcą uzyskać informacje o postępach dydaktyczno – wychowawczych swojego dziecka.

Dyrektor ZPO w Stykowie

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1  października 2021 r. odbył się w naszej szkole dzień tabliczki mnożenia. Hasło przewodnie dnia tabliczki mnożenia to: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają. W tym czasie uczniowie rozwiązywali łamigłówki związane z tabliczką mnożenia oraz byli sprawdzani ze znajomości tabliczki mnożenia. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną egzaminy odbyły się  wewnątrz klas. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII. Wszyscy, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania otrzymali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mieli okazję rozwiązywać różne zadania rozwijające znajomość tabliczki mnożenia. Koordynatorzy: Danuta Turek i Anna Rycombel.

Skład zespołu egzaminacyjnego to: Jessica Bujak, Małgorzata Jurczenia, Wiktoria Kwiecień, Katarzyna Chrząstowska.

Spotkanie z duchami …

Uczniowie klas siódmych i ósmych z naszej szkoły uczestniczyli we wtorek, tj 28 września w spektaklu teatralnym ,,Dziady”, który mogli obejrzeć w Parku Kultury w Starachowicach.

W widowisku trwającym 1 godzinę i 10 minut występowało pięcioro aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. W spektaklu, opartym w dużej mierze na scenach plastyczno- muzycznych, wykorzystano przede wszystkim II część ,,Dziadów”, czyli lekturę obowiązującą w szkole podstawowej.

Utwór ukazuje dawny pogański obrzęd związany z przywoływaniem dusz zmarłych, które zgromadzonym w kaplicy ludziom podpowiadają , jak przejść przez życie, jakich błędów się wystrzegać. Słynne dzieło Adama Mickiewicza podejmuje więc uniwersalną problematykę moralną i to ona była głównym przekazem w sztuce.

Uczniowie mieli okazję na żywo obserwować pełną zaangażowania grę aktorów, którzy poprzez ruch sceniczny, gesty i mimikę twarzy nie tylko przekazali treść utworu , ale i emo-cje. Twórcy spektaklu zadbali o odpowiednią do tego przedstawienia scenografię, rekwizyty, odpowiednie stroje. Światło i przejmująca muzyka współtworzyły nastrój tajemniczości. W interesujący sposób wykorzystano takie efekty, jak np. snujący się dym, widoczne na ekranie postacie dzieci, widma złego pana, ostatniej zjawy, efektowne obrazy przelatujących czarnych ptaków i inne.

Z całą pewnością spektakl został przygotowany bardzo solidnie. Chociaż odbiór sztuki może być czasami trudny dla młodzieży, uczniowie z naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział we wszelkiego rodzaju wyjazdach do kina czy teatru.

Dzień Chłopaka w naszej szkole

30 września to wyjątkowa data w kalendarzu, wszyscy doskonale wiedzą, że jest to Dzień Chłopaka. Postanowiliśmy wyróżnić ten dzień i wprowadzić do naszego ubioru coś charakterystycznego dla męskiej garderoby, a, że spodnie i koszule są bardzo częstym elementem stroju dziewcząt, więc ogłosiliśmy dzień krawata i muszki.

W naszej szkole obchodziliśmy go po raz pierwszy i trzeba przyznać, że spotkał się on z dużym oddźwiękiem. We wszystkich klasach pojawili się uczniowie ubrani w muchę lub krawat. Prezentowali się wyjątkowo wytwornie. W zabawę zaangażowali się młodsi i starsi. Uwiecznione na zdjęciach krawaty pokazują, że są to bardzo twarzowe elementy ubioru. Nie jest to popularne święto, ale może tym bardziej warto je wprowadzić do szkolnego kalendarza, chociażby po to, by rozruszać dzieciaki i dać im chwilkę radości.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy.

Wycieczka do Kielc z okazji Dnia Chłopaka

         Uczniowie klasy VIII A z wychowawczynią p. A. Kubalą oraz wsparciem opiekuńczym rodziców: p. M. Prokop, p. J. Major, p. B. Kania w szczególny sposób uczcili tegoroczny Dzień Chłopaka wybierając się na wycieczkę do Kielc.
      Pobyt w stolicy województwa uczniowie rozpoczęli od obejrzenia dawnego kamieniołomu – Kadzielnia, który obecnie jest wizytówką miasta i regionu. Ozdobą tego miejsca jest monumentalny ostaniec zwany Skałką Geologów, górujący nad wyrobiskiem
i objęty w szczytowej partii ochroną jako rezerwat przyrody Kadzielnia.
Pozostała część dawnego kamieniołomu została zaadoptowana do celów edukacyjnych, rekreacyjnych i turystycznych jako Park Kadzielnia
      Kadzielnia to także najpiękniej położony amfiteatr w Polsce, który uczniowie znali, do tej pory, jedynie z telewizji.
        Kolejnym punktem wyjazdu był Park Rozrywki FlySky. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych, poduszki powietrznej oraz basenów z gąbkami. FlySky, to idealne miejsce zarówno na pierwsze kroki na trampolinach, zabawę i rozładowanie emocji po ciężkim tygodniu nauki jak i świetne miejsce dla każdego, kto chciałby nauczyć się akrobacji, trenować kombinacje trików, a także wykonywać ćwiczenia gimnastyczne. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Na trampolinach było zabawnie i wesoło. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że chcieliby pojechać tam jeszcze raz !!!! 😊. Opracowała: Anna Kubala


Dzień Chłopaka w kręgielni

Świętując Dzień Chłopaka uczniowie klasy V wyjechali na kręgielnię do Starachowic. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę nieudane, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli, a na tablicy przy imionach dzieci pojawiała się coraz większa liczba punktów. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobu aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania
w miejscach publicznych. Na zakończenie gry degustowali smaczną pizzę.

Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni pani: Danuta Turek oraz panie:

Beata Nowak, Agnieszka Dwojak i Arleta Kupisz, które wzorowo wywiązały się jako przedstawicielki rodziców:)

Lokomotywa Pana Tuwima

Uwaga! Uwaga! Pociąg pełen humoru i dobrej zabawy przyjechał właśnie z Wrocławia, by dotrzeć do nas – fanów twórczości Juliana Tuwima!

28 września Przedszkolaki, Zerówczaki, Pierwszaki i ich wychowawczynie wraz z Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia wybrały się na wspaniałą podróż po niezapomnianych wierszach naszego wielkiego poety. Po drodze spotkały samodzielną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia, zdenerwowanego pana Hilarego, spokojnego staruszka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia, całe mnóstwo ptaków śpiewających w radiu, a na koniec wsiadły do Lokomotywy.

Dzieciom bardzo spodobał się obejrzany spektakl. Żywo reagowały na to, co działo się na scenie, a po powrocie do szkoły jeszcze długo opowiadały o swoich wrażeniach.

Celem wyjazdu do Parku Kultury na spektakl teatralny było rozbudzanie u dzieci zainteresowania kulturą, wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji podczas odbioru sztuki oraz zaznajamianie z zasadami odpowiedniego zachowania się
w miejscach publicznych.

Kinga Michalczewska