Strona główna

Depresja… co o niej wiesz?

Jest to temat niewątpliwie bardzo ważny i aktualny, którego nie można bagatelizować…

Rodzicu, Nauczycielu, Uczniu… W ramach Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo chcemy, aby trafiły do Was dwa poradniki – bo perspektywa jest tu bardzo istotna.

Drodzy Rodzice i Nauczyciele zapraszamy do lektury…

Kochani Uczniowie – oto poradnik dla Was 🙂

Gminny Dzień Seniora

W sobotę 21 stycznia w Zespole Placówek Oświatowych w Stykowie odbył się uroczysty, Gminny Dzień Seniora. Na zaproszenie organizatorów – Wójta Gminy Brody Pani Marzeny Bernat i Dyrektora ZPO w Stykowie Pani Marzeny Adamus, wraz z pracownikami i uczniami szkoły, przybyli seniorzy z terenu Gminy Brody oraz Poseł na Sejm RP Pani Agata Wojtyszek, Członek Zarządu Powiatu Starachowickiego Stanisław Wojtan, Radni Rady Gminy z Przewodniczącym Januszem Adamusem, Radny Rady Miasta Starachowice Rafał Lipiec, Sołtysi z terenu naszej gminy, Dyrektorzy brodzkich szkół, Dyrektor CUW Dorota Grudnicka-Glina i Dyrektor CKiR Łukasz Gołda. Wśród gości był także emerytowany Sekretarz Gminy Brody Jan Kosiela. Wszystkich obecnych powitały w ciepłych słowach Pani Wójt Marzena Bernat wraz Panią Dyrektor Marzeną Adamus. Następnie uczniowie zaprezentowali występy wokalne i pokaz artystyczny, które tematycznie nawiązywały do święta babć i dziadków. Wystąpił także Dziecięcy Zespół Ludowy „Bystra Woda” i Orkiestra Dęta Gminy Brody z wiązanką znanych utworów. Po występach głos zabrali Pani Wójt Marzena Bernat, Pani Poseł Agata Wojtyszek, Członek Zarządu Powiatu Ryszard Wojtan i Przewodniczący Rady Gminy Janusz Adamus. W imieniu seniorów piękne podziękowanie złożyła Pani Halina Szary.Po przemówieniach okolicznościowych, przy dźwiękach utworu „Sto lat” granych przez Orkiestrę Dętą pojawił się na sali piękny tort dla gości Gminnego Dnia Seniora. W dalszej części wydarzenia uczniowie w brawurowy sposób przedstawili pokaz znanego tańca „Belgijka”. Na zakończenie części artystycznej i oficjalnej podziękowanie dla gości za przybycie złożyła Pani Dyrektor Marzena Adamus, dziękując także wszystkim pracownikom szkoły – w tym nauczycielom przygotowującym uczniów do występów, wśród których były Panie Justyna Śpiewak, Ewa Brela, Barbara Michalczewska i Kinga Michalczewska. Końcowym akcentem Gminnego Dnia Seniora była zabawa taneczna.

Laureatka konkursu „1000 pierwszych organizatorów CodeWeek”

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, NASK – Państwowy Instytut Badawczy ogłosił Konkurs “1000 pierwszych organizatorów CodeWeek”.

Wśród laureatów znalazła się p. Kinga Michalczewska, która wraz z uczniami klasy II zgłosiła i przeprowadziła na terenie naszej szkoły 10 wydarzeń.

Zwycięzcy otrzymali pakiety 10 gier CodyRoby wraz ze specjalną taśmą, która pozwoli przenieść planszę do gry w dowolne miejsce i powiększyć jej r

Dzień Babci i Dziadka klasy II

Dzień Babci, Dzień Dziadka jest raz w roku, szczęśliwy i pełen uroku…

16 stycznia uczniowie klasy II zaprezentowali swoim ukochanym Babciom i Dziadkom montaż słowno-muzyczny z okazji ich nadchodzącego święta. Wnuczęta w humorystyczny sposób przedstawiły scenki: u lekarza, na przystanku autobusowym oraz krótki spektakl pt. “Budzik babci Zosi”. Pojawiły się również dedykowane gościom wiersze zawierające gorące życzenia oraz piosenki. Po części artystycznej zabrzmiało głośne “Sto lat!”

Dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki oraz spędziły z nimi czas przy przygotowanym przez Rodziców poczęstunku.

Dodatkową atrakcją tego spotkania był premierowy taniec z kwiatami w wykonaniu grupy dziewczynek.

To była wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości, dumy i niekiedy wzruszenia. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

KONCERT KOLĘD W KOŚCIELE W KRYNKACH

7 stycznia tego roku w Kościele Parafialnym w Krynkach odbył się piękny Koncert Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Panią Wójt Marzenę Bernat oraz CK i R w Brodach.
Zaproszenie do udziału otrzymały nasze ,,MAŁE WOJACZKI”.

Dziewczynki zaśpiewały dwa utwory: ,,Mario, czy już wiesz” oraz ,,Pastorałkę od serca do ucha”. Swoim wykonaniem zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność, która nagrodziła je wielkimi brawami.

Jesteśmy dumni z naszych zdolnych wokalistek, a za piękny występ serdecznie dziękujemy!!!.

Rodzicom jak zwykle przesyłamy szczere podziękowania za okazaną pomoc!!!

Podsumowanie akcji Lidla “Szkoły pełne talentów”

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Lidla “Szkoły pełne talentów” i wrzucali do naszej skrzynki, rejestrowali lub dostarczali w inny sposób otrzymane za zakupy kupony.

Wspólnie udało nam się uzbierać 705 talenciaków.

Dzięki zebranym talenciakom nasza szkoła wzbogaciła się o 10 nowych gier planszowych, z których już mogą korzystać uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej.

Są to:

• Grzybobranie – gra przygodowa, w trakcie której gracze wędrują po planszy i zbierają grzyby. Wiek graczy: 4–99. Liczba graczy: 2–4
• Przewrotne Żabki – gra logiczna o niezwykle prostych zasadach, które każdy opanuje w mniej niż minutę! Wiek graczy: 6+. Liczba graczy: 2–4
• Monster Park – gra ucząca logicznego i strategicznego myślenia oraz podstaw przedsiębiorczości. Wiek graczy: 6+. Liczba graczy: 2-4
• Kopciuszek – gra uczącą zasad współpracy. Wiek graczy: 4+. Liczba graczy: 1–4
• Superfarmer – edukacyjna gra ucząca liczenia, logicznego myślenia i przewidywania. Wiek graczy: 6+. Liczba graczy: 2–6 Drogi do Rzymu – liczy się strategia, logiczne myślenie i łut szczęścia. Wiek graczy: 8+. Liczba graczy: 2–5

• Drogi do Rzymu – liczy się strategia, logiczne myślenie i łut szczęścia. Wiek graczy: 8+. Liczba graczy: 2–5
• SUPERFARMER DELUXE – gra ucząca przedsiębiorczości. Wiek graczy: 7+. Liczba graczy: 2–6
• Trio – trzymająca w napięciu gra logiczna opierająca się na prostych zasadach. Wiek: 7+. Liczba graczy: 1-6
• MaTik – gra logiczna wymagająca taktycznego planowania oraz reagowania na poczynania przeciwników. Wiek graczy: 7+. Liczba graczy: 2–4
• UniKaT – gra logiczna kształtująca refleks, umiejętności przewidywania i strategiczne myślenie. Wiek graczy: 7+. Liczba graczy: 2–4

Bardzo dziękujemy za wspaniałe zaangażowanie!

Opiekunki Szkolnego Koła PCK: Ilona Jędrzejczyk i Diana Raban