Aktualności

Czas na herbatkę z Babcią i Dziadkiem w klasie III

Z uśmiechem radości uczniowie klasy III gościli 6 lutego swoich najbliższych – Babcie i Dziadziusiów. Na tę szczególną okazję przygotowali dla nich piękny montaż słowno-muzyczny z elementami tańca oraz własnoręcznie wykonane upominki – hiacynty. W recytowanych wierszach goście usłyszeli wiele ciepłych słów i życzeń od swoich wnucząt. Rytmiczne piosenki połączone z choreografią bardzo się wszystkim podobały i każde wykonanie było nagradzane gromkimi brawami. Na zakończenie występu dzieci zaśpiewały “Sto lat” Babciom i Dziadkom, a następnie wręczyły kwiaty.

Na uroczystości obecna była również p. Dyrektor naszej szkoły Marzena Adamus, która pogratulowała dzieciom występu, pochwaliła organizację tego wydarzenia oraz złożyła gościom, w imieniu swoim i p. Wicedyrektor, najserdeczniejsze życzenia. Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka złożyła również wychowawczyni Trzecioklasistów p. Kinga Michalczewska.

Po części artystycznej przyszedł czas na wspólne spędzenie czasu przy herbatce oraz poczęstunku zorganizowanym przez Rodziców.

To był wyjątkowy dzień, który na zawsze zapadnie w pamięci Babciom, Dziadkom i ich wnukom.

Kochamy Was całym sercem – Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Mimo, że kartkę z kalendarza z Dniem Babci i Dziadka zepchnął czas to pragnę zapewnić że wnuki o swych Dziadziusiach pamiętają zawsze. Z tej okazji w dniu09.02.2024r. dzieci z kl.0  gościły swoje Babcie i Dziadków. Na tak ważnej uroczystości obecna były p. Dyrektor M.Adamus, p.Wicedyrektor K.Kasica i Rodzice.

Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do klasowych drzwi.W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się wzruszające wiersze, piosenki a także tańce i skecze .W  trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając je gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało ,,Sto lat’’a następnie obdarowano dziadków upominkami.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor M. Adamus, która pogratulowała dzieciom występu pochwaliła organizację tego wydarzenia oraz złożyła gościom w imieniu swoim i Pani Wicedyrektor najserdeczniejsze życzenia.Następnie zerówiaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

RAZEM DLA MARYSI

Świetlica szkolna serdecznie dziękuje nauczycielom, rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły za zaangażowanie się w organizację kiermaszu charytatywnego „RAZEM DLA MARYSI”.

Kiermasz mimo iż zaplanowany był na dwa dni, przeciągnął się na jeszcze jeden. Każdy zainteresowany mógł zakupić książki, zabawki, pluszaki oraz przekąski zrobione przez rodziców i nauczycieli – naleśniki, pancake, gofry, pizze, mini hamburgery, babeczki itp. Nie zabrakło loterii fantowej, z której dzieci były najbardziej zadowolone.

Łączna kwota, którą uzyskaliśmy ze sprzedaży to 4256 zł. Cały dochód zostanie przekazany dla malutkiej Marysi, która zbiera na niezmiernie ważne leczenie.

Wiemy, jak się zdrowo odżywiać

W czwartek 1 lutego na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty edukacyjno – kulinarne skierowane do uczniów z klas I-V w ramach “Programu dla szkół” prowadzone przez dietetyka klinicznego. Dzieci miały możliwość poznania nowego zawodu.
Warsztaty odbywały się według ustalonego harmonogramu i były podzielone na dwie części.
W części pierwszej uczniowie analizowali, jak powinien wyglądać Talerz Zdrowego Żywienia. Dodatkowo wokół talerza znajdowały się kategorie zaleceń „Jedz mniej”, „Jedz więcej” oraz „Zamieniaj”, w których wymienione zostały poszczególne grupy produktów. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi wiadomościami i doświadczeniami na temat zdrowej żywności. Przypomniały sobie również o konieczności i sposobie segregacji odpadów.
W części drugiej uczniowie mogli spróbować zdrowych produktów. Degustację zaczęli od mleka bio, takiego, które swoim smakiem jest najbardziej zbliżone do tego prosto od krowy. Następnie poznali przepis na prosty pełnowartościowy koktajl, a do jego przygotowania wystarczyły banany, płatki owsiane i mleko. Kolejnym zdrowym produktem był żytni chleb z pysznym twarożkiem, do którego została dodana rzodkiewka i szczypiorek. Na koniec uczniowie dowiedzieli się, jakie chrupiące przekąski warto mieć pod ręką – oczywiście marchewkę i kalarepę. 
Ciekawość dzieci przykuły butelki z: colą, napojem Nestea oraz wodą smakową. Były to jedynie rekwizyty, aby dowiedzieć się, ile w każdym z tych napojów znajduje się cukru. 
Dla każdej klasy biorącej udział w warsztatach czekała niespodzianka. Uczniowie otrzymali zestaw do założenia klasowego ogródka, który składał się z: worka z ziemią, mini szklarni, doniczek na rozsady, nasion, tabliczek do oznaczania roślin oraz informacji, jak pielęgnować zasiane rośliny i do czego je można wykorzystać.
Uczniom bardzo podobały się warsztaty. Dostarczyły im wielu emocji i dały możliwość do refleksji. Dzieci wyniosły z nich wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania i świadomość, że są odpowiedzialne za swoje zdrowie.

Uroczyste Otwarcia Centrum Rehabilitacji i Edukacji

Nasze uczennice ze Studia Wokalnego CKiR w Brodach : z klasy 1- Lena Serwicka, z klasy 3- Nikola Koszarska, Basia Serwicka, Hania Turek , Natalia Turek oraz z klasy 6 –Michalina Turek, miały okazję po raz kolejny wziąć udział w uroczystościach gminy Brody. Tym razem śpiewały podczas uroczystego otwarcia Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach. Podczas tego wydarzenia wykonały krótki recital wraz z Instruktor panią Patrycją Suwara.
Nasze młode wokalistki mogły zdobyć kolejne doświadczenia i godnie reprezentowały naszą szkołę.

Gratulujemy udanego występu.

Razem dla Marysi

Szkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację charytatywnego kiermaszu słodkości dla Marysi Śpiewak.

Zaangażowanie społeczności szkolnej, oraz wielu osób niezwiązanych ze szkołą przerosło nasze oczekiwania. Od samego rana do szkoły przyjeżdżali ludzie z ciastami lub chcący kupić ciasto. Słodkości było tak dużo, że kiermasz zaplanowany na jeden dzień trwał dwa dni. Ciasta sprzedały się niemalże do ostatniego kawałka. Łączna kwota, którą uzyskaliśmy ze sprzedaży ciast  to 4016,35gr. i cała ta kwota zostanie przekazana na leczenie Marysi.

„Nauczyłem się wspaniałej prawdy: od radości, którą sprawia nam czyjaś dobroć większą radością jest wyrażenie wdzięczności za tę dobroć.

 Richard Paul Evans

Standardy Ochrony Małoletnich

Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (tzw. Ustawa o ochronie małoletnich) wprowadza nowe instrumenty ochrony praw dzieci, m.in. nakłada na podmioty pracujące z dziećmi, obowiązek posiadania Standardów Ochrony Małoletnich. W naszej szkole dyrekcja, nauczyciele i inni pracownicy są zaangażowani w opracowanie ww. dokumentu. Do współpracy serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców. Koordynatorkami wszystkich działań są pedagog szkolny pani Beata Kryzińska oraz pedagog specjalny pani Anna Drukała.

Zapraszamy do współpracy !