Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2021/2022

  • godz. 8.00 – Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w Kościele Wspomożenia Wiernych Najświętszej Maryi Panny w Stykowie,
  • po Mszy Św. przedszkolaki  wraz z rodzicami spotykają się z  wychowawczyniami w przedszkolu,
  • klasa 0 oraz uczniowie  klas I – VIII spotykają się z Dyrektorem na dolnym holu
  • po spotkaniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami.

Dyrekcja ZPO w Stykowie

Dzień Rodziny klas II i III

W środę 15 czerwca klasy II i III wraz z wychowawczyniami zorganizowały, na boisku w Stykowie Dzień Rodziny. Na uroczystość przybyli nie tylko rodzice uczniów, ale również rodzeństwo . Dzieci na początku zaprezentowały występy artystyczne. Tym razem wcieliły się w rolę aktorów i odegrali scenki rodzajowe na temat rodziny. Humorystyczne scenki i żartobliwe teksty  powodowały śmiech wśród gości. Podczas występu nie zabrakło także wierszy i piosenek poświęconych mamie i tacie. Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty.

            Po części artystycznej, był czas na ognisko i poczęstunek zorganizowany przez rodziców, a po krótkim odpoczynku, na rodziców i dzieci czekały konkursy i zabawy. Było przenoszenie jajka na łyżce, skoki w workach, konkurs na najdłuższą obierkę z jabłka i wiele innych ciekawych zabaw.

Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze i na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci oraz ich Rodziców.    

Patriotyczny Koncert w Starachowicach – 2022

     10 czerwca 2022roku na skwerze przy Ławeczce ,,Halnego” w Starachowicach, późnym popołudniem odbył się koncert pieśni patriotycznych.

 
      Nasza szkoła od kilku lat już uczestniczy w tym przedsięwzięciu na zaproszenie dh Anny Skibińskiej.

    W tym roku swoje zdolności artystyczne zaprezentowały uczennice : ,,Małe Wojaczki”- w składzie: Wiktoria Bilińska, Oliwia Ziółkowska, Wiktoria Kwiecień, Gabrysia Turek, Maja Jankowicz, Zuzia Borowiec, Maja Jankowicz, Julia Garbacz.

    Dziewczynki śpiewały jeszcze solo i w duecie. Tradycyjnie wystąpił jeszcze nasz absolwent Janek Wiecha.
Wszyscy wykonawcy pięknie się zaprezentowali, za co otrzymali gromkie brawa.

    Serdeczne podziękowania składamy rodzicom za pomoc i zorganizowanie dojazdu swoim pociechom, a uczniom gratulujemy!.

Wycieczka do Warszawy

6 czerwca uczniowie klas 0-III oraz kilku uczniów klasy IV Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Warszawy.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na Lotnisku Chopina. Dzieci mogły tam obserwować z tarasu widokowego ruch samolotów na płycie lotniska, ich przyloty i odloty. Ciekawostką był monitor, na którym wyświetlany był obraz z radaru.

Kolejną atrakcją było oglądanie z przewodnikami Stadionu Narodowego. Uczniowie podzieleni na grupy przeszli trasą „Piłkarskich Emocji”. Zwiedzali trybuny, strefę zawodniczą i dziennikarską. Dużo pozytywnych wrażeń dostarczyła dzieciom wizyta w szatniach piłkarzy. Trafiliśmy na wyjątkowy czas – Stadion Narodowy był przygotowywany do meczu Polska-Belgia.

Następnym punktem wycieczki było wyczekiwane przez dzieci ZOO. Uczniowie wraz z opiekunami, spacerując alejkami i wchodząc do budynków, mogli obserwować wybrane zwierzęta. Ciekawość dzieci została zaspokojona i zobaczyli: lwicę, gepardy, żyrafy, słonie, różne gatunki małp, żubry, egzotyczne ptaki, hipopotamy i inne zwierzęta wodne.

Podczas spaceru odcinkiem Królewskiego Traktu uczniowie poznawali historię Warszawy zarówno tą dawną jak i współczesną. Zobaczyli na własne oczy: Zamek Królewski wraz z Kolumną Zygmunta III zlokalizowaną na Placu Zamkowym, Ogród Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Pomnik Małego Powstańca, zespół murów obronnych z Barbakanem oraz Pomnik Syrenki.

W trakcie spaceru po Warszawie uczniowie zjedli ciepły posiłek w Restauracji McDonald’s, co również było dla nich niemałą atrakcją.

Dzieci zadowolone, pełne wrażeń i z pamiątkami wróciły z wycieczki do domu.

Programy Edukacji Antytytoniowej

        Zespół Placówek Oświatowych w Stykowie zakończył w tym roku realizację Programu Edukacji Profilaktyki Antytytoniowej zawierający 4 etapy:

I etap – Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej pt. „Czyste powietrze wokół nas” – adresowany jest do dzieci pięcio i sześcioletnich. Celem programu jest zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

II etap – Program edukacji antytytoniowej pt. „Nie pal przy mnie proszę” – przeznaczony jest dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, ma celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

III Etap – Program edukacji antytytoniowej pt. ”Bieg po zdrowie” – przeznaczony jest dla uczniów klas IV szkoły podstawowej, ukazuje korzyści wynikające z niepalenia papierosów, czyni to zjawisko mniej pożądanym i mniej akceptowalnym.

IV etap – rogram edukacji antytytoniowej pt. „Znajdź właściwe rozwiązanie”- przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej. Celem programu jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych.  

         Realizatorem programu jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. Koordynatorem I i II etapu była pani Magdalena Bryła, natomiast III i IV etapu pani Beata Kryzińska.

         W ramach realizacji Programu Edukacji Antytytoniowej zorganizowano konkurs przedszkolny pt.  

 „Czyste powietrze wokół mnie” i konkurs szkolny dla kl. I-III pt. „Żyję aktywnie i zdrowo i nie ulegam nałogom!” organizowany przez panią Magdalenę Bryłę.Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody wręczone przez panią Dyrektor.Wystawiono najlepsze prace konkursowe, które można było podziwiać przed świetlicą szkolną.

Wyniki konkursu przedszkolnego pt.  „Czyste powietrze wokół mnie”:

I miejsce – otrzymuje Emilka Turek z kl. 0

II miejsce – otrzymuje Szumielewicz Alicja z przedszkola

II miejsce – otrzymuje Celary Laura z przedszkola

III miejsce – otrzymuje Jagiełło Magdalena z kl. 0

III miejsce – otrzymuje Wójcik Mikołaj z kl. 0

Wyniki konkursu szkolnego dla kl. I-III pt. „Żyję aktywnie i zdrowo i nie ulegam nałogom!”:

I miejsce – otrzymuje Bębas Oliwia z kl. II

II miejsce – otrzymuje Jędrzejczyk Gabriela z kl. II

Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursach i zapraszamy do udziału w kolejnych.

Opracowała: Magdalena Bryła

Dzień Sportu w Stykowie

   1 czerwca – Dzień Dziecka to w naszej szkole również Dzień Sportu Szkolnego. Na ten dzień nauczyciele w-f Małgorzata Tomczyńska i Hubert Stachura przygotowali atrakcyjny program rozgrywek sportowych.

    Imprezę rozpoczęła pani dyrektor Marzena Adamus, składając wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta. Następnie klasy siódme i ósme rozegrały turnieje piłki nożnej i piłki siatkowej.

   Wśród klas ósmych zwycięstwo przypadło klasie VIII b zarówno w turnieju piłki nożnej jak i turnieju piłki siatkowej. Natomiast z klas siódmych lepszą okazała się klasa VII a .

    Klasy czwarta, piąta i szósta rozegrały turniej „Puste pole”, gdzie wygrała klasa IV oraz turniej piłki nożnej, w którym wygrała klasa V. Każda klasa startowała również w konkurencji skoków przez skakankę kręconą przez dwie osoby.

    Tu najwięcej przeskoków wykonały klasy VIII b, IV i V. Po rozgrywkach klasowych przyszedł czas na konkurencje indywidualne, które prowadziły uczennice Amelia Turek i Wiktoria Kwiecień. Chętni uczniowie zmagali się w następujących dyscyplinach:

1. Kręcenie kółka hula hop:

I miejsce Julia Garbacz,
II miejsce Kornelia Kupisz,
III miejsce Zuzanna Walkiewicz.

2. Skoki przez skakankę:
I miejsce Lena Walkiewicz,
II miejsce Kornelia Kupisz,
III miejsce Maja Kacperska.

3. „Żółwia” jazda na rowerze
I miejsce Oliwier Kania,
II miejsce Wiktor Jankowicz,
III miejsce Maja Jankowicz.

4. Odbicia piłeczki pingpongowej:

I miejsce Wiktor Jankowicz,
II miejsce Marek Olesiński,
III miejsce Kornelia Kupisz.

Udział w rozgrywkach dostarczył uczniom wiele pozytywnych emocji.
Wszyscy startujący w poszczególnych konkurencjach otrzymali drobne upominki.

Dzień Rodziny uczniów klasy I

“Czy to zimą, czy to latem… W dzień powszedni i od święta… Wciąż i wszędzie – każde dziecko, o rodzicach swych pamięta”.

1 czerwca uczniowie klasy I Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie wraz ze swoimi Rodzicami świętowali Dzień Rodziny. Na boisku “Wodnika Styków” dzieci przygotowane przez wychowawczynię p. Kingę Michalczewską przedstawiły pełen humoru montaż słowno-muzyczny o Mamusiach i Tatusiach. Po gromkim “Sto lat!” i brawach Pierwszaki wręczyły Rodzicom prezent – plecione serduszko z najpiękniejszymi słowami – “Kocham Was”. Widoczna na twarzach wszystkich była radość, miłość, duma i wzruszenie.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne biesiadowanie, swobodne zabawy dzieci, a następnie konkurencje rodzinne. Dzieci wraz ze swoimi Mamami wykonały makaronowy naszyjnik, natomiast twarze Tatusiów zostały ozdobione przez Pierwszaków kolorowymi pieguskami. Po wspólnej zabawie Mamusie dumnie nosiły korale, Tatusiowie oraz Dzieci wesoło paradowali z “przyklejonymii” kropeczkami pozując do pamiątkowych zdjęć.

Środowe popołudnie było czasem dla Rodziny, odpoczynkiem od codziennych obowiązków oraz świetną okazją do integracji.

Wojewódzkie Eliminacje OTWP

W dniu dzisiejszym w Strawczynie odbyły się Wojewódzkie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym uczennica klasy 4 Maja Kacperska, reprezentowała naszą szkołę. Wykazała się ona szeroką wiedzą z zakresu pożarnictwa. Gratulujemy Mai wyniku jaki uzyskała oraz życzymy dalszych sukcesów.

Niezapomniana wycieczka do Energylandii.

Dnia 19 maja 2022 r. uczniowie z klas IV-VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie  uczestniczyli w wycieczce do Zatoru. Jest to miejsce znane bardziej wszystkim, a zwłaszcza dzieciom jako Energylandia. Znajduje się tu olbrzymi park rozrywki liczący 43 hektary, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Uczniowie pod czujnym okiem opiekunów (Anny Rycombel, Justyny Śpiewak, Magdaleny Bryły, Ewy Breli, Marty Bujak i Danuty Turk) korzystali z wszystkich atrakcji parku. Najlepsze według uczestników atrakcje to: Hyperion, Abyssus, Zadra, Dragon, Speed Water Coaster, Formuła. Ośmiogodzinny pobyt w parku rozrywki okazał się pełen wrażeń, niezapomnianych przeżyć oraz przede wszystkim sporej dawki adrenaliny. Wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do Stykowa- zmęczeni, pełni pozytywnych emocji i uśmiechu.