Aktualności

Jesień to piękna pora roku…

Jesień to piękna pora roku, która od zawsze inspiruje muzyków, malarzy i pisarzy. Jej magia zaczarowała także uczniów naszej szkoły, którzy w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni przybrali kolory września. Na holach szkolnych dominowały barwy pomarańczy, brązu, żółci i ciemnej zieleni. Niektórzy mieli również przyczepione akcenty jesienne takie jak listek czy kasztan. Wszyscy w doskonałych nastrojach przywitali panią jesień.
Takie inicjatywy przypominają o pięknie każdej pory roku i pomagają to dostrzegać.
Akcję tą koordynował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Anną Rycombel

Sprzątanie Świata 2021

W dniu 21 września 2021 r., zgodnie z coroczną tradycją, uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata, która promuje działania na rzecz poszanowania środowiska oraz kształtuje postawy proekologiczne.

Hasło tegorocznej akcji brzmi: „ Myślę, więc nie śmiecę”. Z roku na rok nasza konsumpcja rośnie przez co wzrasta również ilość wytwarzanych odpadów. Odpady te należy segregować, aby mogły być poddane recyklingowi i otrzymać „ drugie życie” zamiast trafić na wysypisko śmieci.
W tym roku porządkowaliśmy okolice naszej szkoły oraz teren wzdłuż rzeki Kamiennej. Mimo lekkiego chłodu, uczniowie wyposażeni w rękawice i worki, które szkoła otrzymała z UG w Brodach, ochoczo zaangażowali się w prace na rzecz ochrony środowiska.   Czynny udział w akcji uświadomił młodzieży, że należy dbać o środowisko, segregować odpady i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

A. Kubala

Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!

W naszej szkole  od 1 września 2021 funkcjonuje dziennik elektroniczny UONET+ firmy VULCAN. Gdzie możecie sprawdzić postępy w nauce. Do dziennika może zalogować się zarówno Rodzic jak i Uczeń. Potrzebny jest do tego adres e-mail, który wcześniej został podany wychowawcy do kontaktu.

Poniżej przedstawiam procedurę pierwszego logowania do dziennika elektronicznego.

  1. Wejdź na stronę szkoły https://www.spstykow.pl/, w zakładkę Dla Rodzica, gdzie znajduje się VULCAN e-Dziennik – link lub na stronę https://uonetplus.vulcan.net.pl/brodypowiatstarachowicki/
  2. Wyświetli się powitalna strona systemu.
  3. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który wcześniej został podany do kontaktów ze szkołą.
  4. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.
  5. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.
  6. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.  
  7. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

Możesz obejrzeć film i dowiedzieć się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika: 

Pierwsze logowanie do dziennika Vulcan – film instruktażowy

W razie problemów np. konieczności zmiany adresu e-mail, proszę o kontakt: e-mail: iza190@onet.pl lub telefoniczny.

 

Dyrektor ZPO w Stykowie Marzena Adamus, dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację występu artystycznego, uczniów naszej szkoły, w czasie uroczystości patriotycznej na Kuterach w dniu 18 września br.

Podziękowania składam: pani Justynie Śpiewak, która przygotowała dzieci, uczniom: Wiktorii Bilińskiej (kl. VIIa), Natalii Orczyk (kl. VIIIb), Franciszkowi Jeziorskiemu (kl. VI).

Dziękuję również rodzicom, którzy przywieźli dzieci i uczestniczyli w całym wydarzeniu. Występ naszych uczniów, stanowił piękny i podniosły akcent w całej uroczystości, zwłaszcza, że warunki atmosferyczne były niesprzyjające.

Serdecznie dziękujemy !

Marzena Adamus

dyrektor ZPO w Stykowie

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Informujemy, iż 27-28.09.2021 r. – (zmiana terminu), świetlica szkolna będzie czynna do godziny 12:35. W tych dniach nauczyciele będą brali udział w szkoleniu.

Rodzice dzieci zapisanych do świetlicy szkolnej proszeni są o odebranie ich po zajęciach lekcyjnych.

X edycja akcji Narodowego Czytania

Popularyzacja  sztuki  i   kultury   polskiej   to  jedno   z   najcenniejszych  działań dla całego narodu. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką zainicjowali jubileuszową X edycję akcji Narodowego Czytania. W roku 2021 wybranym utworem jest ,,Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

W związku z tym na oficjalnych kanałach Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego:

Facebook

You Tube

Rok szkolny zainaugurowany

1 września 2021r. mszą świętą i uroczystym apelem rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/2022. Pani  dyrektor  Marzena Adamus i wicedyrektor Krystyna Kasica powitały wszystkich przybyłych uczniów,  rodziców,  grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły. Szczególne słowa skierowane były do najmłodszych uczniów, rozpoczynających naukę w naszej szkole. Dyrekcja życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia
 w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.  Rodzicom  zaś jak najwięcej radości ze swoich pociech i ich edukacyjnych sukcesów. Wspomniała, by szkoła oprócz miejsca obowiązkowej nauki była miejscem, do którego uczniowie będą przychodzić z przyjemnością, by spotkać się ze swoimi rówieśnikami.

Całość uroczystości dopełniła bardzo wymowna dekoracja, wykonana przez Panie: Małgorzatę Tomczyńską, Magdalenę Bryłę, Kingę Michalczewską oraz Barbarę Michalczewską.

Dziś nie  zabrakło również nutki historii.  Pani Anna Rycombel skierowała do wszystkich wzruszające słowa, dotyczące kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą  ciszy oddano hołd, którzy zginęli za wolna Polskę.

Michał Rycombel i Mateusz Olesiński czuwali nad sprzętem nagłaśniającym. Chłopcom  również należą się podziękowania.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Haromonogram rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022

– godz. 800– Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego w Kościele

                   w   Stykowie

WAŻNE !!!

– po Mszy Św. dzieci przedszkolne  wraz z rodzicami spotykają się

 z  nauczycielem w przedszkolu i mogą wejść do budynku tylko z jednym opiekunem.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla pozostałych uczniów odbędzie się
w następującym porządku:


Dzieci 
oddziału przedszkolnego i uczniowie  klas I – III – spotykają się
z dyrektorem szkoły na dolnym holu  –
(tylko dzieci klasy 0 i uczniowie klasy I  mogą wejść do budynku  szkoły z jednym  opiekunem; uczniowie klas II i III wchodzą do szkoły sami)

Uczniowie klas IV – VIII  – spotykają się z wicedyrektorem szkoły na sali gimnastycznej  – (wchodzą do szkoły sami, bez rodziców)

 Wszystkich uczniów i opiekunów obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły oraz założenie maseczki zakrywającej usta i nos.

Przydział sal na spotkanie uczniów z wychowawcami:

klasa nr sali klasa nr sali klasa nr sali
0 6 V 14 VIII b 10
I 4 VI pokój n–la  wych. fiz.  
II 5 VII a 11
III świetlica VII b 12
IV 15 VIII  a 13

Wszystkim Uczniom, Rodzicom,  Nauczycielom i pozostałym Pracownikom szkoły życzymy owocnego i spokojnego roku szkolnego.

Dyrekcja ZPO w Stykowie