Ze Świetlicy

Ciekawostki ze świetlicy – grudzień

Miesiąc pełen magii…

W miesiącu grudniu mówiliśmy o skarbach ziemi i ich zastosowaniu. Rozmawialiśmy o „Barbórce”, czyli najważniejszym święcie górników. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych… Poznaliśmy historię Świętego Mikołaja i tradycje z nim związane. Pisaliśmy listy i rysowaliśmy upragnione prezenty. Zapoznaliśmy się z akcjami charytatywnymi, a w niektórych braliśmy udział. Malowaliśmy rysunki i kolorowanki o tematyce zimowej.

         Zrealizowaliśmy konkurs szkolny pt. „IDĄ ŚWIĘTA O KARTCE DLA BLISKICH PAMIĘTAJ!” Wszystkie wykonane kartki wysłaliśmy na wymianę międzyszkolną do Zespołu Placówek Oświatowych w Morawicy.

         Współuczestniczyliśmy w „Kiermaszu bożonarodzeniowym”, a pieniążki zebrane w trakcie kiermaszu przeznaczyliśmy na nagrody konkursowe i potrzebne rzeczy do świetlicy szkolnej.

          Im bliżej świątecznej atmosfery tym więcej rozmawialiśmy o zbliżających się świętach. Dlatego też wykonaliśmy ozdoby choinkowe i dekorowaliśmy świetlicę. Stroiliśmy choinkę wykonanymi ozdobami. Oglądaliśmy filmy o tematyce świątecznej, by nauczyć się jak odpowiednio nakrywać do stołu.

         Rozwijaliśmy logiczne myślenie grając w szachy, warcaby i gry karciane. Uwzględniliśmy również zabawy konstrukcyjne i rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową.

Rok 2021 minął nam szybko, ciekawie i pracowicie… Mamy nadzieję, że kolejny będzie równie owocny. Opracowała: Magdalena Bryła

Kiermasz bożonarodzeniowy

W dniach 15-17 grudnia społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie mogła zakupić ozdoby wykonane przez uczniów klasy pierwszej oraz uczniów uczęszczający do świetlicy szkolnej.

Na przygotowanym przez nauczycielki (Magdalenę Bryłę oraz Kingę Michalczewską) stoisku każdy znalazł dla siebie coś wyjątkowego. Można było kupić: własnoręcznie robione i ozdabiane pierniczki, świąteczne skrzaty, śnieżynki na choinkę, kartki świąteczne oraz lampiony w kształcie choinki. Od 16 grudnia można było również zakupić bombki, które wzięły udział w szkolnym konkursie na „Najpiękniejszą bombkę choinkową”.

Pieniądze zebrane w trakcie kiermaszu p. Magdalena przeznacza na nagrody konkursowe oraz potrzebne rzeczy do świetlicy, natomiast p. Kinga – ze sprzedaży ozdób wykonanych z pierwszaczkami – na doposażenie szkoły, a ze sprzedaży bombek – na nagrody konkursowe.

Bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszym kiermaszem i wsparcie naszej inicjatywy.

Ciekawostki ze świetlicy – listopad

Jesień odchodzi, zima przychodzi…

    W tym miesiącu poznaliśmy legendy o najbliższej okolicy, oglądaliśmy zdjęcia i filmiki z dronu. Omawialiśmy najciekawsze miejsca.

   Rozwijaliśmy sprawność wzrokowo-ruchową ćwicząc grę w tenis stołowy, badminton, a także wykorzystując „magiczny Dywan” i maty edukacyjne.

  Ćwiczyliśmy logiczne myślenie w grach karcianych i strategicznych. Graliśmy w gry planszowe ćwiczące refleks i pamięć. Sprawność manualną doskonaliliśmy formując plastelinę i kolorując wybrane kolorowanki. Wyszukiwaliśmy litery swojego imienia w gazetach                  i czasopismach, wykorzystując je w pracach plastycznych.

  Dekorowaliśmy gazetkę i salę świetlicy z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Omówiliśmy i wyklejaliśmy symbole narodowe i kotyliony. Dnia 10 listopada 2021 r. uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji 103 – ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, oraz w akcji “Szkoła do hymnu”.

   Włączyliśmy się w akcję “Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta”. Utrwalaliśmy zwroty grzecznościowe używane na co dzień. Dekorowaliśmy gazetkę związaną z Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Wykonaliśmy „Kartki Życzliwości” dla bliskich nam osób. Rozmawialiśmy jak przeciwdziałać odrzuceniu, osamotnieniu i jak zapobiegać sytuacją konfliktowym. Omawialiśmy sposoby radzenia sobie ze złością i negatywnymi emocjami.

   Włączyliśmy się z zbiórkę odzieży używanej dla chorego chłopca – Mikołaja Leszczyńskiego. Współorganizowaliśmy Kiermasz Andrzejkowy pod hasłem „Wyciągnij pomocną dłoń”, którego celem było wsparcie zbiórki pieniędzy na leczenie Mikołajka. Na kiermaszunie zabrakło wróżb, z których czerpaliśmy radość, jak również ze zdjęć z foto-budki andrzejkowej. Idąc o krok dalej 30 listopada w ramach Kiermaszu Andrzejkowego wraz z panią Kingą Michalczewską zorganizowaliśmy szkolny konkurs na najciekawsze „Przebranie Andrzejkowe”.

Miesiąc ten okazał się pracowity i pełen dobroci 

Opracowała: Magdalena Bryła

Ciekawostki ze świetlicy – listopad

Jesień odchodzi, zima przychodzi…

         W tym miesiącu poznaliśmy legendy o najbliższej okolicy, oglądaliśmy zdjęcia i filmiki z drona. Omawialiśmy najciekawsze miejsca. Rozwijaliśmy sprawność wzrokowo-ruchową ćwicząc grę w tenis stołowy, badminton, a także wykorzystując „magiczny Dywan” i maty edukacyjne. Ćwiczyliśmy logiczne myślenie w grach karcianych i strategicznych. Graliśmy w gry planszowe ćwiczące refleks i pamięć. Sprawność manualną doskonaliliśmy formując plastelinę i kolorując wybrane kolorowanki. Wyszukiwaliśmy litery swojego imienia w gazetach i czasopismach, wykorzystując je w pracach plastycznych. Dekorowaliśmy gazetkę i salę świetlicy z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Omówiliśmy i wyklejaliśmy symbole narodowe i kotyliony. Dnia 10 listopada 2021 r. uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji 103 – ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, oraz w akcji “Szkoła do hymnu”. Włączyliśmy się w akcję “Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta”. Utrwalaliśmy zwroty grzecznościowe używane na co dzień. Dekorowaliśmy gazetkę związaną z Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Wykonaliśmy „Kartki Życzliwości” dla bliskich nam osób.  Rozmawialiśmy jak przeciwdziałać odrzuceniu, osamotnieniu i jak zapobiegać sytuacją konfliktowym. Omawialiśmy sposoby radzenia sobie ze złością i negatywnymi emocjami. Włączyliśmy się z zbiórkę odzieży używanej dla chorego chłopca – Mikołaja Leszczyńskiego. Współorganizowaliśmy Kiermasz Andrzejkowy pod hasłem „Wyciągnij pomocną dłoń”, którego celem było wsparcie zbiórki pieniędzy na leczenie Mikołajka. Na kiermaszu nie zabrakło wróżb, z których czerpaliśmy radość, jak również ze zdjęć z foto-budki andrzejkowej. Idąc o krok dalej 30 listopada w ramach Kiermaszu Andrzejkowego wraz z panią Kingą Michalczewską zorganizowaliśmy szkolny konkurs na najciekawsze „Przebranie Andrzejkowe”.

Miesiąc ten okazał się pracowity i pełen dobroci.

Opracowała: Magdalena Bryła

Szkolny konkurs andrzejkowy

30 listopada w ramach Kiermaszu Andrzejkowego odbył się również szkolny konkurs na najpiękniejsze przebranie andrzejkowe. Wzięło w nim udział duże grono uczniów. Jury przyznało I miejsce Nikoli Jankowicz z kl. I, II miejsce Zuzi Ziółkowskiej z kl. II oraz III miejsce Nikoli Koszarskiej z kl. I. Pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody wręczyła uczniom Pani Dyrektor Marzena Adamus.

Informacja

     W dniu 01.12.2021 r. odbędą się konsultacje telefoniczne z wychowawcami świetlicy, w godzinach 16:00 – 18:00.

Chętne osoby proszę o kontakt pod numerem telefonu – 662 084 214 Magdalena Bryła.

„IDĄ ŚWIĘTA O KARTCE DLA BLISKICH PAMIĘTAJ!” – KONKURS SZKOLNY

Świetlica szkolna w ZPO w Stykowie organizuje konkurs szkolny, którego organizatorem jest pani Magdalena Bryła.
Konkurs przeprowadzony zostanie w następujących kategoriach:
o przedszkole i uczniowie – kl. 0
o uczniowie – kl. I-III
o uczniowie – kl. IV-VIII

Celem konkursu jest:
– tworzenie i pisanie kartek świątecznych;
– pamięć o bliskich;
– kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Kartki należy dostarczyć do pani Magdaleny Bryły, do 12 grudnia 2021 roku.

Przy ocenianiu kartek świątecznych Jury zwróci uwagę na:
– estetykę,
– ręczne wykonanie,
– kreatywność,
– tematykę,
– technikę,
– materiał,
– życzenia.

Nagrody:
Rozstrzygnięcie konkursu szkolnego nastąpi po obejrzeniu wszystkich prac konkursowych.
Przewidziane są dyplomy i nagrody za trzy pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają słodki poczęstunek. POWODZENIA!!! 

Przykładowe kartki: