Samorząd uczniowski

Razem dla Marysi

Szkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację charytatywnego kiermaszu słodkości dla Marysi Śpiewak.

Zaangażowanie społeczności szkolnej, oraz wielu osób niezwiązanych ze szkołą przerosło nasze oczekiwania. Od samego rana do szkoły przyjeżdżali ludzie z ciastami lub chcący kupić ciasto. Słodkości było tak dużo, że kiermasz zaplanowany na jeden dzień trwał dwa dni. Ciasta sprzedały się niemalże do ostatniego kawałka. Łączna kwota, którą uzyskaliśmy ze sprzedaży ciast  to 4016,35gr. i cała ta kwota zostanie przekazana na leczenie Marysi.

„Nauczyłem się wspaniałej prawdy: od radości, którą sprawia nam czyjaś dobroć większą radością jest wyrażenie wdzięczności za tę dobroć.

 Richard Paul Evans

Konkurs na Najładniejszą Choinkę Klasową

21 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na Najładniejszą klasową choinkę organizowanego przez Samorząd Uczniowski.  Członkowie Samorządu Uczniowskiego zadecydowali, że wszystkie choinki zostaną nagrodzone. Każda klasa w nagrodę za zaangażowanie w ustrojenie świątecznego drzewka dostała torbę pierniczków, ozdoby choinkowe i pamiątkowe świąteczne zdjęcie uczniów przy choince.

Świąteczna środa

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, 21 grudnia był w naszej szkole nazwany świąteczną środą.  Tego dnia chętni uczniowie i nauczyciele mieli na sobie świąteczne sweterki, koszulki, piżamki, czapki kapcie, a nawet kocyki….ważne, by te elementy miały świąteczny akcent. Członkowie Samorządu Uczniowskiego zadbali również o to, by na przerwach słychać było świąteczną muzykę.

Andrzejki

Wieczór Andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku w naszej szkole przybrał formę Andrzejkowych Wróżb. Uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj „przepowiadania przyszłości” i wybrali ku temu przedpołudnie 30 listopada. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wprowadziły zebranych w tematykę obchodów Andrzejek (pochodzenie święta i tradycje z nim związane) oraz przybliżyły sylwetkę św. Andrzeja, patrona dziewcząt. Na uczniów naszej szkoły, nauczycieli i innych pracowników szkoły czekały specjalnie przygotowane na tę okazję przez uczniów wróżby. Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki babeczkom z ukrytymi wróżbami i wróżbom z czekolady. Można było również poznać imię swojego przyszłego męża lub żony, korzystając z serc z zapisanymi imionami. Po południu uczniowie z klas IV-VIII bawili się na dyskotece andrzejkowej. Teraz pozostaje nam czekać na spełnienie przepowiedni 😉

„WEŹ ZE SOBĄ MIŁE SŁOWO I PODAJ DALEJ”

„WEŹ ZE SOBĄ MIŁE SŁOWO I PODAJ DALEJ” to akcja którą realizowaliśmy w naszej szkole 21 listopada w ramach obchodów światowego dnia życzliwości i pozdrowień. Jej celem było przekazanie odrobiny wzajemnej sympatii i życzliwości oraz wywołanie uśmiechu na ustach innych. Uczniowie zaangażowani w akcję już od rana spacerowali po szkole i rozdawali krótkie teksty, które po odczytaniu każdy mógł ze sobą zabrać, a później wręczyć innemu uczniowi, nauczycielowi czy pracownikowi szkoły. Karteczki szybko znikały, a na twarzach pojawiał się uśmiech. Akcja przypomniała wszystkim, że życzliwość, uprzejmość, dobro i przyjaźń to cenne wartości w kontaktach z innymi i nie powinniśmy o tym zapominać na co dzień.

Światowy Dzień Uśmiechu

“Nigdy nie zapomnij się uśmiechać, bo dzień bez uśmiechu jest dniem straconym.”

Uśmiech jest jedną z pierwszych rzeczy, na które zwraca się uwagę spotykając drugą osobę. Co więcej… nawet sztucznie prowokowany uśmiech ma wiele zalet. Warto więc, aby często gościł na naszych twarzach!
W pierwszy piątek października obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Uśmiechu.

Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. “smiley face“, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką p. Dianą Raban zorganizował w naszej szkole fotobudkę. Uczniowie fotografowali się ze śmiesznymi uśmiechami, a w nagrodę zdobywali uśmiechniętą buźkę i cukierka 🙂

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka w tym roku wypadał w sobotę, ale Samorząd Uczniowski zaplanował świętowanie już w piątek  29 września. Ten dzień został ogłoszony Dniem Muszki i Krawata. Chętni uczniowie musieli zadbać o to, aby głównym elementem  ich stroju  była mucha lub krawat. Na korytarzach i w klasach można było zauważyć wiele w kolorowych, świecących czy własnoręcznie zrobionych muszek i krawatów, które ubarwiały i rozweselały szkolną rzeczywistość. Podsumowaniem obchodów Dnia Chłopaka była poniedziałkowa dyskoteka dla uczniów z klas IV-VIII 🙂

Sprawozdanie z pracy SU w roku szkolnym 2022//2023

Uczniowie zapoznali się z obowiązującym regulaminem SU. Na początku września przeprowadzono wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Opracowano roczny plan pracy na podstawie propozycji członków Samorządu Uczniowskiego.

W pierwszym semestrze SU wziął udział w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowania klasy pierwszej. Uczniowie złożyli życzenia oraz przygotowali słodki poczęstunek. Aktualizowali gazetkę Samorządu Uczniowskiego “Miejsca pamięci narodowej w najbliższej okolicy”.

Zorganizowano dwie dyskoteki szkole z okazji Dnia Chłopaka oraz wieczór andrzejkowy. Uczniowie klas IV – VIII przygotowali wróżby andrzejkowe, a uczniowie klas VIII zadbali o wystrój holu i muzykę podczas zabaw.

W listopadzie Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził akcję z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień – przygotowano drzewo życzliwości na korytarzu szkolnym. Na tablicy Samorządu Uczniowskiego przygotowano drzewo życzliwości, do którego uczniowie dopinali kartki i życzenia dla kolegów i koleżanek.

W grudniu Samorząd Uczniowski włączył się do Akcji Szlachetna Paczka. Uczniowie zbierali potrzebne produkty w paczce ustawionej przy wejściu do szkoły. Podczas dyskoteki szkolnej, wieczoru andrzejkowego oraz na przygotowanym kiermaszu ciasteczkowym wszyscy uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze na zakup produktów spożywczych i chemicznych. Zebrano 587 zł. Za ze-brane pieniądze członkowie SU zakupili potrzebne produkty i wraz z opiekunem dostarczyli je do magazynu Akcji Szlachetnej Paczki, który mieścił się w Starachowicach w Hotelu Senator.

Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. W klasach 0 – VIII zbierane były kartki, które uczniowie wysyłali do kolegów, koleżanek, swoich sympatii i ulubionych nauczycieli. Następnie zostały one przekazane adresatom przez uczennice klasy VIII b Gabrysię Turek, Maję Jankowicz i Zuzię Borowiec.

Samorząd Uczniowski przyłączył się do Ogólnopolska Akcji Charytatywnej na rzecz dzieci chorych onkologicznie ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”. Pomysłodawcą jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Fundacja wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani w swoje ulubione piżamy.

Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Naleśnika, w tym dniu uczniowie wszystkich klas przygotowali naleśniki a zebrane fundusze zasiliły składkę dla Fundacji „Gdy liczy się czas”.

W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień bez Plecaka. Zadaniem uczniów było przyniesienie szkolnych przyborów, książek, zeszytów w inny opakowaniu niż plecak.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano w szkole  Dzień Idola. Zadaniem uczniów było przebranie się, jak najwierniej, za postać, która jest dla nich kimś kogo podziwiają.

W tym dniu Samorząd Uczniowski przyłączył się do organizowanego Dnia Sportu. Przygotował loterię fantową i konkurs karaoke.

Dzień Sportu

Dnia 1.06.2023 r. w naszej szkole zorganizowano Dzień Sportu. Uczniowie spotkali się, by w duchu sportowej walki rywalizować, jednoczyć się we wspólnych dążeniach i zmaganiach. Pogoda nam dopisała. Nawet było aż za gorąco.

Dzień Sportu rozpoczęła Pani Dyrektor składając wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka, wręczyła słodkie upominki i życzyła udanej zabawy.

Głównym celem imprezy było promowanie wśród młodzieży aktywnego wypoczynku poprzez udział w zawodach i konkursach o charakterze rekreacyjno- sportowym.

Uczniowie klas IV – VIII rywalizowali w meczach piłki nożnej i piłki siatkowej. A po zabawach sportowych był czas na zabawę prze muzyce. Nasze wspaniałe dziewczęta z zespołu “Małe wojaczki” zaprezentowały się w krótkim koncercie. Uczniowie klasy V, VI I IV świetnie bawili się na konkursie Karaoke.

Dziękujemy Pani Dyrektor, Pani Małgorzacie Tomczyńskiej, Panu Hubertowi Stachurze, Pani Agnieszce Pastuszce oraz wszystkim nauczycielom za zorganizowanie oraz opiekę podczas tej imprezy szkolnej.

Samorząd Uczniowski włączył się w organizację Dnia Sportu, przygotował Loterię Fantową oraz zadbał o nagłośnienie. Dziękujemy!