Samorząd uczniowski

Sprawozdanie z pracy SU w roku szkolnym 2022//2023

Uczniowie zapoznali się z obowiązującym regulaminem SU. Na początku września przeprowadzono wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Opracowano roczny plan pracy na podstawie propozycji członków Samorządu Uczniowskiego.

W pierwszym semestrze SU wziął udział w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowania klasy pierwszej. Uczniowie złożyli życzenia oraz przygotowali słodki poczęstunek. Aktualizowali gazetkę Samorządu Uczniowskiego “Miejsca pamięci narodowej w najbliższej okolicy”.

Zorganizowano dwie dyskoteki szkole z okazji Dnia Chłopaka oraz wieczór andrzejkowy. Uczniowie klas IV – VIII przygotowali wróżby andrzejkowe, a uczniowie klas VIII zadbali o wystrój holu i muzykę podczas zabaw.

W listopadzie Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził akcję z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień – przygotowano drzewo życzliwości na korytarzu szkolnym. Na tablicy Samorządu Uczniowskiego przygotowano drzewo życzliwości, do którego uczniowie dopinali kartki i życzenia dla kolegów i koleżanek.

W grudniu Samorząd Uczniowski włączył się do Akcji Szlachetna Paczka. Uczniowie zbierali potrzebne produkty w paczce ustawionej przy wejściu do szkoły. Podczas dyskoteki szkolnej, wieczoru andrzejkowego oraz na przygotowanym kiermaszu ciasteczkowym wszyscy uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze na zakup produktów spożywczych i chemicznych. Zebrano 587 zł. Za ze-brane pieniądze członkowie SU zakupili potrzebne produkty i wraz z opiekunem dostarczyli je do magazynu Akcji Szlachetnej Paczki, który mieścił się w Starachowicach w Hotelu Senator.

Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. W klasach 0 – VIII zbierane były kartki, które uczniowie wysyłali do kolegów, koleżanek, swoich sympatii i ulubionych nauczycieli. Następnie zostały one przekazane adresatom przez uczennice klasy VIII b Gabrysię Turek, Maję Jankowicz i Zuzię Borowiec.

Samorząd Uczniowski przyłączył się do Ogólnopolska Akcji Charytatywnej na rzecz dzieci chorych onkologicznie ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”. Pomysłodawcą jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Fundacja wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani w swoje ulubione piżamy.

Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Naleśnika, w tym dniu uczniowie wszystkich klas przygotowali naleśniki a zebrane fundusze zasiliły składkę dla Fundacji „Gdy liczy się czas”.

W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień bez Plecaka. Zadaniem uczniów było przyniesienie szkolnych przyborów, książek, zeszytów w inny opakowaniu niż plecak.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano w szkole  Dzień Idola. Zadaniem uczniów było przebranie się, jak najwierniej, za postać, która jest dla nich kimś kogo podziwiają.

W tym dniu Samorząd Uczniowski przyłączył się do organizowanego Dnia Sportu. Przygotował loterię fantową i konkurs karaoke.

Dzień Sportu

Dnia 1.06.2023 r. w naszej szkole zorganizowano Dzień Sportu. Uczniowie spotkali się, by w duchu sportowej walki rywalizować, jednoczyć się we wspólnych dążeniach i zmaganiach. Pogoda nam dopisała. Nawet było aż za gorąco.

Dzień Sportu rozpoczęła Pani Dyrektor składając wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka, wręczyła słodkie upominki i życzyła udanej zabawy.

Głównym celem imprezy było promowanie wśród młodzieży aktywnego wypoczynku poprzez udział w zawodach i konkursach o charakterze rekreacyjno- sportowym.

Uczniowie klas IV – VIII rywalizowali w meczach piłki nożnej i piłki siatkowej. A po zabawach sportowych był czas na zabawę prze muzyce. Nasze wspaniałe dziewczęta z zespołu “Małe wojaczki” zaprezentowały się w krótkim koncercie. Uczniowie klasy V, VI I IV świetnie bawili się na konkursie Karaoke.

Dziękujemy Pani Dyrektor, Pani Małgorzacie Tomczyńskiej, Panu Hubertowi Stachurze, Pani Agnieszce Pastuszce oraz wszystkim nauczycielom za zorganizowanie oraz opiekę podczas tej imprezy szkolnej.

Samorząd Uczniowski włączył się w organizację Dnia Sportu, przygotował Loterię Fantową oraz zadbał o nagłośnienie. Dziękujemy!

DZIEŃ IDOLA

W dniu 31 marca 2023r odbył się w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Dzień Idola. Zadaniem uczniów było przebranie się, jak najwierniej, za postać, która jest dla nich kimś kogo podziwiają. Prezentacja „ Idoli” ukazała osobowości internetowe i mediów, gwiazdy sportu i sceny, postacie bajkowe. Niektórzy uczniowie uczestniczący w zabawie wykazali się pomysłowością i niemałym wysiłkiem w przygotowaniu swojej charakteryzacji.

Bawili się przy tym wyśmienicie. Zobaczcie kilka stylizacji:)

DZIECI 🧡 DZIECIOM

W marcu 2023r. nasza szkoła wzięła udział w Akcji Charytatywnej pt: „Dzień piżamy – obudź w sobie anioła” organizowanej przez Fundację Gdy liczy się czas. Fundacja ta zajmuje się wspieraniem dzieci chorych na raka. Fundusze ze zbiórek zostają przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu potrzebnego w czasie terapii.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły udało się nam zebrać 830 zł. Pieniądze zostały przeliczone przez uczniów klasy VIII a Wiktorię Bilińską i Wiktora Jankowicza w obecności opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani Agnieszki Pastuszki . Całość została wpłacona na konto Fundacji Gdy Liczy się Czas.


Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Akcję.


Dzień Naleśnika

Dzień Naleśnika obchodzimy w tym roku 21 lutego, a więc w 40 dni po Bożym Narodzeniu. Samo święto pochodzi z Francji. Według legendy papież zapoczątkował też zwyczaj rozdawania pielgrzymom cienkich podpłomyków w Święto Świec, który później przekształcił się w tradycję smażenia tego dnia naleśników. Ich kształt i kolor symbolizował ponadto słońce oraz zbliżającą się wiosnę. Francuzi wierzą, że aby zapewnić sobie szczęście i dostatek, trzeba w lewej dłoni trzymać monetę, zaś prawą podrzucić pierwszy smażony naleśnik. Komu uda się ta sztuka, może liczyć na powodzenie przez cały rok.

W ten dzień w naszej szkole nie zabrakło naleśników. W organizację tego wydarzenia zaangażowali się uczniowie wszystkich klas wraz z rodzicami i wychowawcami. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli spróbować pysznych domowych naleśników pod różną postacią. To był bardzo słodki dzień!

Podczas Dnia Naleśnika uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej “Obudź w sobie Anioła”. Samorząd Uczniowski pod opieką p. Agnieszki Pastuszki prowadził zbiórkę na rzez Fundacji GDY LICZY SIĘ CZAS. Obył się kiermasz naleśników i pluszaków. W akcję zaangażowali się wszyscy uczniowie szkoły i przedszkola przynosząc niezliczoną liczbę naleśników i pluszaków. 🙂

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie.

Akcja charytatywna ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”

W dniu 16 lutego w naszej szkole Samorząd Uczniowski przyłączył się do Ogólnopolska Akcji Charytatywnej na rzecz dzieci chorych onkologicznie ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”. Pomysłodawcą jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Fundacja wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych.

Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom tego dnia zmieniliśmy nasze codzienne ubranie w piżamę.

Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.

Chcąc okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom już w najbliższy wtorek 21 lutego w naszej szkole przeprowadzimy charytatywny kiermasz używanych pluszaków, z której dochód przekażemy podopiecznym fundacji ,,Gdy liczy się czas”.

Walentynki

Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych osób. Jest to szczególny dzień, na który warto przygotować coś wyjątkowego dla wzmocnienia przyjaźni. Z tej okazji Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował Pocztę Walentynkową, która jest już tradycją. W klasach 0 – VIII zbierane były kartki, które uczniowie wysyłali do kolegów, koleżanek, swoich sympatii i ulubionych nauczycieli. Następnie zostały one przekazane adresatom przez trzy sympatyczne uczennice klasy VIII b Gabrysię Turek, Maję Jankowicz i Zuzię Borowiec. Dziewczyny miały w tym roku dużo pracy, gdyż uczniowie wysłali wiele serdecznych życzeń. Uczniów w działaniu wspierała opiekun SU pani Agnieszka Pastuszka czuwając nad tym, żeby wszystkie kartki dotarły do swoich adresatów.

Nowością w naszej szkole była fotobudka, w której uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Nasza inicjatywa cieszyła się dużą popularnością, bo zrobiliśmy wiele fotografii. W organizację fotobudki zaangażowały się Gabrysia Turek, Maja Jankowicz i Zuzia Borowiec a samą budkę wykonały uczennice z klasy VIII a.

Akcja Szlachetna Paczka

Samorząd Uczniowski ZPO w Stykowie wraz z opiekunem p. Agnieszką Pastuszką przystąpił w tym roku do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Akcję od 2000 r. organizuje Stowarzyszenie WIOSNA z Krakowa. Ma ona na celu dotarcie do ludzi samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej, oraz pomoc w przygotowaniu dla nich paczek na święta Bożego Narodzenia.

Osoby chętne do wsparcia potrzebujących mogą wybrać ze strony internetowej jedną lub więcej rodzin.

W tym roku zorganizowano pomoc materialną dla wielu rodzin zgłodnienie z ich potrzebami. Zaangażowanie rodziców, uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły pozwoliło na wsparcie kilku rodzin i zapatrzeć je w produkty spożywcze i środki czystości.

Uczniowie zbierali fundusze na ten cel podczas zabawy andrzejkowej, kiermaszu ciasteczkowego oraz ustawili skrzynkę przy wejściu do szkoły. W miejscu tym gromadzili produkty, które były przynoszone przez uczniów. Po zakończonej zbiórce 9 grudnia Prezydium SU zawiozło zgromadzone produkty do Starachowickiego magazynu Szlachetnej Paczki mieszczącego się w Hotelu Senator.

Mamy nadzieję, że akcja będzie kontynuowana w następnych latach, ponieważ daje ona niezapomniane wrażenia i pozwala poczuć radość z niesienia pomocy innym. Akcja daje też możliwość spełnienia się i zapewnia poczucie dumy z tego, że pomogło się potrzebującym.

Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Samorząd Uczniowski