Dla Uczniów

Godziny dostępności nauczycieli

Godziny dostępności nauczycieli w ZPO  w Stykowie

w roku szkolnym 2023/2024

Lp. Nazwisko i imię nauczyciela Dzień tygodnia Godzina dostępności  
1. Adamus
Marzena
wtorek 14.00-15.00
2. Bartos Sylwia poniedziałek 12.00-13.00
3. Brela Ewa wtorek 9.50-10.20
4. Bryła
Magdalena
poniedziałek 10.30-11.30
5. Drukała Anna środa 13.30- 14.30
6. Jędrzejczyk
Ilona
poniedziałek 12.00-13.00
7. Kalinowska
Ewelina
wtorek 7.50-8.50
8. Kasica Krystyna poniedziałek 14.00-15.00
9. Kępa Dorota środa 13.00-14.00
10. Kryzińska
Beata
 środa ( co drugi tydzień- II i IV tydzień miesiąca). 15.20-16.20  
11. Kubala Anna poniedziałek 11.35-12.35
12. Łygan
Włodzimierz
środa 9.40 – 10.00
13. Michalczewska Barbara piątek (co drugi) 11.00-12.00
14. Michalczewska Kinga czwartek 11.50- 12.50
15. Pastuszka
Agnieszka
wtorek 8.40—9.40
16. Raban Diana wtorek 10.45-11.45
17. Rozwadowska
Elżbieta
środa 12.35- 13.35
18. Rycombel
Anna
czwartek 10.35-11.35
19. Śpiewak
Justyna
wtorek 13.40- 14.40
20. Tomczyńska
Małgorzata
piątek 9.40- 10.40
21. Turek Danuta piątek 8.45- 9.45
22. Zbrożyna
Wioletta
wtorek ( co drugi) 14.25-15.25
23. Zięba Lidia piątek 14.25- 14.40
24. Zwada
Agnieszka
czwartek ( co drugi) 13.30-14.30

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Szanowni Państwo, rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023r. według następującego planu:

 • 8.00 Msza św. w kościele w Stykowie,
 • przejście do szkoły/przedszkola,
 • powitanie przedszkolaków odbędzie się w sali przedszkolnej,
 • powitanie dzieci klas 0 – VIII odbędzie się na dolnym korytarzu,
 • następnie odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami w poszczególnych klasach:
 • klasa 0 – sala nr 6
 • klasa 1 – sala nr 4
 • klasa 2 – sala nr 15
 • klasa 3 – sala nr 5
 • klasa 4 – sala nr 10
 • klasa 5 – sala nr 13
 • klasa 6 – sala nr 12
 • klasa 7 – sala nr 14
 • klasa 8- sala nr 11

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzymy owocnego i spokojnego roku szkolnego.

Dyrekcja ZPO w Stykowie.

Omdlenia – informacja

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Przekazujemy Wam ulotkę przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

Ulotka została przygotowana w przystępnej dla młodych ludzi formie graficznej. Zachęcamy do zapoznania się z nią.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2022/2023

 • godz. 8.00 – Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w Kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Stykowie,
 • po Mszy Św. przedszkolaki  wraz z rodzicami spotykają się z  wychowawczyniami w przedszkolu,
 • klasa 0 oraz uczniowie  klas I – VIII spotykają się z Dyrektorem na dolnym holu,
 • po zakończeniu części artystycznej uczniowie klas 0, I, II, III udadzą się na spotkania z wychowawcami w poszczególnych klasach:

klasa 0 – sala 6

klasa I – sala 15

klasa II – świetlica

klasa III – sala nr 5

Zapraszamy serdecznie

Dyrekcja szkoły

Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisana jest akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, klasy VIIIa i IV przygotowały montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Uczniowie recytowali wiersze, mówiące o tych wydarzeniach, o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze były przeplatane piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego. Z opowieści narratorów dzieci dowiedziały się, jak ważne było uchwalenie Konstytucji i jakie to miało znaczenie dla następnych pokoleń. Więcej faktów historycznych młodzież poznała oglądając prezentację multimedialną pt.„Konstytucja 3 Maja”. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za zaangażowanie, wskazując na wagę i skutki historyczne tego wydarzenia, a nauczycielom koordynującym za przygotowanie akademii i prezentacji.

Europejski Dzień Śniadania

24 kwietnia obchodziliśmy Europejski Dzień Śniadania. Ten dzień ma przypominać o tym, jak ważną rolę dla zdrowia człowieka odgrywa pierwszy posiłek w ciągu dnia. Korzyści z jedzenia śniadań to: zwiększenie funkcji poznawczych, poprawa pamięci, zmniejszenie ilości błędów wykonywanych podczas pracy i nauki, kreatywność, energia na pierwszą połowę dnia, niwelowanie efektów zmęczenia. Ponadto wpływa też długoterminowo zmniejszając ryzyko wystąpienia cukrzycy oraz chorób sercowo-naczyniowych. Dodatkowo spożywanie śniadań pomaga utrzymać prawidłową masę ciała. Osoby jedzące śniadania jedzą mniej przekąsek oraz spożywają mniej kaloryczne obiady. Śniadanie jest uważane przez dietetyków za posiłek najważniejszy dla zdrowia i właściwego funkcjonowania organizmu – ma dostarczać energii, co po nocnej przerwie jest bardzo istotne. Chińskie przysłowie, na poparcie tej tezy, mówi “Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi”.

W naszej szkole również pamiętaliśmy o tym ważnym dniu, aby zachęcić uczniów, rodziców, nauczycieli do spożywania śniadań opiekunki Szkolnego Koła PCK panie: Diana Raban i Ilona Jędrzejczyk przygotowały śniadanie dla wszystkich chętnych. Było smacznie, zdrowo i kolorowo:). Dzieci miały możliwość samodzielnego przygotowania kanapek, skosztowania warzyw i owoców.

Pamiętajmy, że właściwie skomponowane śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia  i nie powinno być pomijane.

Policja w szkole… na spotkaniu z uczniami

W ramach realizowanego przez Powiat Starachowicki projektu „RAZEM BEZPIECZNIEJ”, 2 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Policjanci rozmawiali z uczniami klas IV – VIII o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności w kontekście niechronionych uczestników ruchu drogowego, stosowania zasady ograniczonego zaufania oraz prawidłowego korzystania z przejść dla pieszych. Prowadzący spotkanie, mł. asp. Paweł Kusiak podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać.

Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami, a od naszych gości otrzymali elementy odblaskowe.

Szkolny Dzień Życzliwości i Tolerancji

16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Czas ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. Na szkolnym korytarzu ukazały się kolorowe hasła i informacje związane z obchodzonym dniem.  Uczniowie wypisywali  słowa  kojarzące się  im z  motywem przewodnim dnia, stworzyli Księgę Tolerancji, w której wpisywali w niej swoje „złote myśli” związane z hasłem „Tolerancja”. Szkolny korytarz ozdobił Dekalog Tolerancji, który przypominać miał nam co oznacza Tolerancja, jakimi zasadami kierować się by być tolerancyjnym. 

Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w tym dniu  towarzyszyły uczniom pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca i zachęcił do walki z  brakiem tolerancji. Podjęta przez naszą szkołę inicjatywa miała na celu  poruszyć w nas strunę wrażliwości i  spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.

Ten tydzień był niezwykły  ponieważ, 21 listopada  obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje.
Nasza szkoła została udekorowana na żółto – informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu, przyjaźni itp. Drzwi każdej sali przyozdobiły uśmiechnięte buźki i piękne serca z cennymi hasłami.  Było ich tak dużo, że wystarczyło na drzwi wszystkich pracowni i gabinetów w budynku szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego święta. Tego dnia również uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto (kolor optymizmu i radości), biało  lub niebiesko  bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy.

Nauczyciele również sprawili uczniom miłą niespodziankę: nie było niezapowiedzianych kartkówek, a wszyscy uczniowie, którzy ubrani byli na żółto, biało lub niebiesko bądź przynieśli na zajęcia żółte słonko/uśmiechniętą buźkę nie byli pytani na lekcjach. Na szkolnym korytarzu powstało wspaniałe drzewo ozdobione żółtymi buźkami z pozdrowieniami bądź miłym słowem dla kolegi, koleżanki. Kolejną atrakcją naszego święta były karteczki serdeczności, za pośrednictwem których uczniowie i nauczyciele mogli przesłać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób. W Dniu Życzliwości  liściki sprawiały wiele uśmiechu i radości uczniom i nauczycielom.

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Bądźmy życzliwi na co dzień!!!

Wszystkim, którzy uświetnili swoimi pomysłami i pracą Szkolny Dzień Życzliwości I Tolerancji serdecznie dziękujemy. Koordynatorami akcji byli:
Samorząd Uczniowski
Opiekunowie Samorządu Szkolnego
Pedagog  szkolny Pedagog specjalny