Pracownia komputerowa

W listopadzie 2007 r. otrzymaliśmy sprzęt komputerowy do pracowni w ramach programu “Pracownia Internetowa w szkole podstawowej” realizowanego przez EFS.

Pracownia wyposażona została w serwer, komputer nauczycielski, dziewięć stacji roboczych, drukarkę laserową, komputer przenośny (laptop) i rzutnik.

Nasza szkoła posiada również mobilną pracownię komputerową. Uczniowie chętnie korzystają z dwudziestu netbooków. Do zarządzania lekcją służy laptop nauczycielski. Komunikacja między komputerami odbywa się w technologii bezprzewodowej. W zestawie znajduje się także szafka do przechowywania i ładowania netbooków.

Dzięki przyjaznemu oprogramowaniu e – klasa, można kontrolować pracę uczniów. Daną treść można wyświetlać na wszystkich komputerach lub tylko na  wybranych. Ponadto, dziecko zdolne może otrzymywać inne, trudniejsze zadania. Zestawy wykorzystywane są nie tylko na zajęciach z informatyki lecz na wszystkich przedmiotach.

Nowoczesne komputery, szkoła otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji w 2010 r.