Uroczystości

,,Dziś dzień wosku Ci ukaże, co Ci życie niesie w darze”

Każdego roku w listopadzie zgodnie z tradycją obchodzimy wieczór andrzejkowy. Zwyczaj ten wywodzi się z obrzędów ludowych. W naszej szkole zabawa andrzejkowa odbyła się w środę 27 listopada 2019 r. W godzinach popołudniowych bawili się uczniowie klas IV-VIII. Uczniowie mieli możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość – oczywiście z przymrużeniem oka. Następnie tańczyli wszyscy przy dźwiękach współczesnej muzyki. Dodatkową atrakcją wieczoru były słodkości i inne smakołyki, które można było zakupić na przygotowanym przez rodziców kiermaszu. Zabawy i śmiechu było wiele, a pełen atrakcji wieczór przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Organizacją zabawny zajęli się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunką Panią Anią Rycombel. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały wychowawczynie klas IV-VIII.

Ślubowanie i Dzień Nauczyciela

W dniu 11 października 2019r. Odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem i pasowaniem na ucznia pierwszaków. Akademię przygotowali uczniowie klasy III. Dzieci pięknymi wierszami i piosenkami dziękowały wszystkim pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie.

Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli na ręce pani dyrektor wspaniały tort, a uczniowie klasy Vb wykonali samodzielnie przygotowany taniec.

Najmłodsi bohaterowie uroczystości – uczniowie klasy I – zaprezentowali program artystyczny, pomyślnie zdali egzamin przeprowadzony przez starszych kolegów i złożyli ślubowanie. Następnie pani dyrektor Krystyna Kasica dokonała pasowania każdego ucznia naszej szkoły. Dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy i legitymacje szkolne.

Wizyta Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Henryka Tomasika

5 października 2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Stykowie, w ramach wizytacji kanonicznej parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Stykowie gościł Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Tomasik, który przybył w towarzystwie Księdza Kanonika Stanisława Kuśmierczyka. W spotkaniu tym uczestniczył zastępca wójta gminy Brody pan Michał Gutowski. Radosnym przywitaniem ks. Biskupa była pieśń “Bądź pozdrowiony gościu nasz” oraz powitanie gości przez Panią Dyrektor Barbarę Prokop. Następnie głos zabrał ks. Biskup, który wskazywał na potrzebę modlitwy, uczestnictwa w Eucharystii oraz autorytet papieża Jana Pawła II. Zadawał dzieciom zagadki, a na koniec przewodniczył modlitwie i udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. W dalszej części Jego Ekscelencja wziął udział w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klas IV-VI pod opieką pani Ewy Breli i Anny Rycombel. Pięknym dopełnieniem przedstawienia były róże dla ks. Biskupa, które zostały wręczone przez przedszkolaków oraz muzyczny upominek “Małych Wojaków”(Cyprian Kosmala, Piotr Kalisz, Maciej Klepacz, Igor Piętak i Jan Wiecha) przygotowany przez Justynę Śpiewak. Na koniec dzieci wręczyły ks. Biskupowi album „Anioły” i zaśpiewały pieśń ” Gdy idziemy poprzez świat chwalmy Boga”. Na zakończenie ks. Biskup zwiedził szkołę i spotkał się ze wszystkimi pracownikami na słodkim poczęstunku. Słowa Jego Ekscelencji na pewno pozostaną w sercach uczniów naszej szkoły na długo.

Więcej

Upamiętnienie wybuchu II Wojny Światowej

W niedzielę 10 września 2017 roku w Kuterach, na terenie Nadleśnictwa Starachowice – odbyła się uroczystość z okazji 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Organizatorami byli: Wójt Gminy Brody Marzena Bernat oraz organizacje patriotyczne i kombatanckie. W uroczystości wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły Wiktoria Kwiecień i Michał Rycombel z nauczycielką Agnieszką Pastuszką

Choinka noworoczna

image20751W sobotę 9 stycznia 2016 roku w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Muzykę taneczną przygotowali koledzy z gimnazjum – byli uczniowie naszej szkoły. To coroczne spotkanie uczniów, rodziców, krewnych, a także mieszkańców wsi, stało się tradycją szkoły, a nawet urosło do rangi wielkiego wydarzenia integrującego społeczność lokalną.

Dyskoteka andrzejkowa

image19611Dnia 23 listopada 2015 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową. Wspólnie bawili się uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni uczniowie z gimnazjum.

Na godzinach wychowawczych uczniowie przygotowali wróżby andrzejkowe, które wykorzystali w czasie zabawy. Nad imprezą opiekę sprawowały Panie: Danuta Turek, Justyna Śpiewak, Małgorzata Tomczyńska oraz rodzice: p. Michał Olesiński i p. Marta Zapała. Oprawę muzyczną przygotował Kuba Rycombel z gimnazjum.

Święto Niepodległości

image18851Dnia 10 listopada 2015r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia

z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowana przez panią Danutę Turek oraz uczniów klasy IV. Młodzi artyści recytowali wiersze,  w skrócie przedstawiając długą drogę Polski do tego, by stać się wolnym i  niepodległym krajem. Chór szkolny śpiewał pieśni legionowe. Akademia przebiegała w atmosferze skupienia i ciszy. Nad oprawą muzyczną uroczystości czuwała nasza muzyczka pani Justyna Śpiewak.