Oddział przedszkolny “ZERÓWKA”

Z Misiem w szkole

25 listopada dzieci z Zeróweczki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim pluszowym przyjacielem – misiem.

Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta oraz razem z misiami bawiły się w ciuciubabkę.

Pluszowe misie towarzyszyły dzieciom w zajęciach oraz słuchały piosenek, które dzieci im śpiewały.

Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. To wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Rozbudzamy miłość do książek

Dzieci z Zeróweczki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Stykowie.

Pani Ewa pokazała dzieciom, w którym miejscu, w bibliotece znajdują się książki dla nich. Przeczytała i pokazała ilustracje wybranych bajek w magicznej skrzynce.

Dzieci otrzymały zakładki do książki w kształcie jabłuszka z godzinami pracy biblioteki, a pani bibliotekarka zachęciła ich do zapisania się, odwiedzania biblioteki i otrzymania darmowej książeczki dla dzieci w ramach akcji “Mała książka – wielki człowiek”.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

W przeddzień tego święta, do Zeróweczki, przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. Czekały na nie konkursy, zagadki i wspólna zabawa.

W tym dniu dzieci odwiedziły również bibliotekę szkolną, gdzie słuchały historii o “Jasiu i Małgosi” czytanej przez p. bibliotekarkę Justynę Śpiewak oraz wypożyczyły inne, wybrane przez siebie bajki do czytania w domu z rodzicami.

Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości.

Na koniec dzieci kolorowały obrazki przedstawiające scenki lub postacie bajkowe.

Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło im dużo radości.

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszej Zeróweczce szczególne święto, czyli Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszyscy nasi chłopcy dostali od dziewczynek z grupy super prezenty: poduszeczki – przytulanki z napisem “SUPER CHŁOPAK” oraz samochodziki. Rodzice zadbali, aby i dziewczynki dostały coś ciekawego. Były to w kształcie telefonu komórkowego. Wszyscy dostali też słodki upominek.

Dzień Chłopaka był wspaniałą okazją do integracji i dobrej zabawy. Z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień.

Nietypowe nakrycia głowy

Wszyscy chętnie wzięliśmy udział w szkolnym konkursie na “Nietypowe nakrycie głowy”. Konkurs ten zorganizował Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka.

Z pomocą rodziców dzieci wykonały piękne i oryginalne nakrycia głowy, w których dumnie pozowały do zdjęć.

Byliśmy najliczniejszą grupą biorącą udział w tym konkursie. Teraz czekamy na jego podsumowanie, które odbędzie się 14 października podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Mamy i Taty

Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowaliśmy dla Mamy i Taty. Ta wyjątkowa uroczystość odbyła się w naszej sali 15 czerwca, na której gościliśmy także Panią Dyrektor naszej szkoły Marzenę Adamus.

Dzieci wcześniej na zajęciach przygotowały upominki dla swoich rodziców. Podczas uroczystości recytowały wierszyki, prowadziły rozmowy o mamie i tacie oraz śpiewały dla nich piosenki. Po swoim udanym występie zostały obdarowane przez Rodziców prezencikami po czym mogły do woli bawić się na dmuchanym zamku, uczestniczyć w różnych konkursach z nagrodami oraz wykonać kolorowy tatuaż.

Rodzice również znaleźli chwilę wytchnienia biesiadując przy suto zastawionym stole a także przy ognisku z pieczoną kiełbaską. Dopisywały wszystkim wspaniałe humory i wyśmienita pogoda.

Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.

Wycieczka do Warszawy

6 czerwca uczniowie klas 0-III oraz kilku uczniów klasy IV Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Warszawy.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na Lotnisku Chopina. Dzieci mogły tam obserwować z tarasu widokowego ruch samolotów na płycie lotniska, ich przyloty i odloty. Ciekawostką był monitor, na którym wyświetlany był obraz z radaru.

Kolejną atrakcją było oglądanie z przewodnikami Stadionu Narodowego. Uczniowie podzieleni na grupy przeszli trasą „Piłkarskich Emocji”. Zwiedzali trybuny, strefę zawodniczą i dziennikarską. Dużo pozytywnych wrażeń dostarczyła dzieciom wizyta w szatniach piłkarzy. Trafiliśmy na wyjątkowy czas – Stadion Narodowy był przygotowywany do meczu Polska-Belgia.

Następnym punktem wycieczki było wyczekiwane przez dzieci ZOO. Uczniowie wraz z opiekunami, spacerując alejkami i wchodząc do budynków, mogli obserwować wybrane zwierzęta. Ciekawość dzieci została zaspokojona i zobaczyli: lwicę, gepardy, żyrafy, słonie, różne gatunki małp, żubry, egzotyczne ptaki, hipopotamy i inne zwierzęta wodne.

Podczas spaceru odcinkiem Królewskiego Traktu uczniowie poznawali historię Warszawy zarówno tą dawną jak i współczesną. Zobaczyli na własne oczy: Zamek Królewski wraz z Kolumną Zygmunta III zlokalizowaną na Placu Zamkowym, Ogród Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Pomnik Małego Powstańca, zespół murów obronnych z Barbakanem oraz Pomnik Syrenki.

W trakcie spaceru po Warszawie uczniowie zjedli ciepły posiłek w Restauracji McDonald’s, co również było dla nich niemałą atrakcją.

Dzieci zadowolone, pełne wrażeń i z pamiątkami wróciły z wycieczki do domu.