Oddział przedszkolny “ZERÓWKA”

Dzień Babci i Dziadka

13 stycznia dzieci z Zeróweczki z niecierpliwością wyczekiwały godziny 14:00, by przywitać w swojej klasie zaproszonych gości – babcie i dziadków. To dla nich z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowały wiersze, piosenki, skecz pt. “Dziadek, stołek i rosołek” oraz upominki. Przy smacznym cieście upieczonym przez rodziców, herbatce i kawie, babcie i dziadkowie podziwiali swoich wnuków w części artystycznej.

Było dużo radości i braw, bo wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania.

Mikołajki w Zeróweczce

“6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie.”

We wtorek odwiedził nas długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach worek, a w nim mnóstwo prezentów. To nie mógł być nikt inny tylko Święty Mikołaj.

Dzieci zaprowadziły gościa na przygotowane miejsce koło choinki. Tam rozmawiał z dziećmi o napisanych do niego listach. Przypomniał, że przynosi prezenty grzecznym dzieciom, dlatego muszą się bardzo starać i być grzeczne, by w przyszłym roku mógł znów ich odwiedzić. Potem w klasie zapanowała cisza… Mikołaj otworzył wielki worek i po kolei wręczał uczniom prezenty. Każde dziecko chętnie pozowało do zdjęcia z Mikołajem. Dzieci złożyły obietnicę, że będą grzeczne i zaprosiły Mikołaja za rok.

W tym dniu z prezentami do Przedszkolaków i Zerówczaków przyjechał również gminny Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami: panią Wójt Gminy Brody Marzeną Bernat, panią Dyrektor CUW Dorotą Grudnicką-Gliną i panem Dyrektorem CKiR w Brodach Łukaszem Gołdą. Na spotkaniu z Mikołajem była także pani Dyrektor naszej szkoły – Marzena Adamus i pani Wicedyrektor – Krystyna Kasica.

Dzieci powiedziały Mikołajowi wierszyk i zaśpiewały piosenkę, w on wręczył dzieciom przyniesione prezenty. Każde dziecko chętnie pozowało do pamiątkowego zdjęcia z tego spotkania.

To był magiczny dzień dla małych i dużych dzieci.

Andrzejki w Zerówce

Koniec listopada to okres zabaw i wróżb andrzejkowych. Nawiązując do tej tradycji dnia 27.11.2022r. w naszej grupie odbyła się zabawa andrzejkowa.

Dzieci miały okazję poznać andrzejkowe zwyczaje i wróżby takie jak: “Ten przedmiot zdradzi, co Cię czeka”, “Andrzejkowe kubeczki”, “Szukanie bratniej duszy”, “Kwiatowa wróżba”, “Wróżba z monetami” oraz “Słodkie babeczki z wróżbami”.

Wiele radości sprawiło dzieciom przebieranie się w stroje wróżek i wróżbitów, zaciemnione okna w sali oraz pływające świeczki.

Impreza andrzejkowa zakończyła się słodkim poczęstunkiem i dyskoteką, podczas której każde dziecko wylosowało dla siebie balonik z wróżbą i zabrało go do domu.

Z Misiem w szkole

25 listopada dzieci z Zeróweczki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim pluszowym przyjacielem – misiem.

Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta oraz razem z misiami bawiły się w ciuciubabkę.

Pluszowe misie towarzyszyły dzieciom w zajęciach oraz słuchały piosenek, które dzieci im śpiewały.

Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. To wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Rozbudzamy miłość do książek

Dzieci z Zeróweczki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Stykowie.

Pani Ewa pokazała dzieciom, w którym miejscu, w bibliotece znajdują się książki dla nich. Przeczytała i pokazała ilustracje wybranych bajek w magicznej skrzynce.

Dzieci otrzymały zakładki do książki w kształcie jabłuszka z godzinami pracy biblioteki, a pani bibliotekarka zachęciła ich do zapisania się, odwiedzania biblioteki i otrzymania darmowej książeczki dla dzieci w ramach akcji “Mała książka – wielki człowiek”.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

W przeddzień tego święta, do Zeróweczki, przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. Czekały na nie konkursy, zagadki i wspólna zabawa.

W tym dniu dzieci odwiedziły również bibliotekę szkolną, gdzie słuchały historii o “Jasiu i Małgosi” czytanej przez p. bibliotekarkę Justynę Śpiewak oraz wypożyczyły inne, wybrane przez siebie bajki do czytania w domu z rodzicami.

Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości.

Na koniec dzieci kolorowały obrazki przedstawiające scenki lub postacie bajkowe.

Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło im dużo radości.