Oddział przedszkolny “ZERÓWKA”

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2023/2024

  • godz. 8.00 – Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w Kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Stykowie,
  • po Mszy Św. przedszkolaki  wraz z rodzicami spotykają się z  wychowawczyniami w przedszkolu,
  • klasa 0 oraz uczniowie  klas I – VIII spotykają się z Dyrektorem na dolnym holu,
  • po zakończeniu części artystycznej uczniowie klas 0, I, II, III udadzą się na spotkania z wychowawcami w poszczególnych klasach:

klasa 0 – sala nr 6

klasa I – sala nr 4

klasa II – sala nr 15

klasa III – sala nr 5

Zapraszamy serdecznie

Dyrekcja szkoły

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI W ZPO W STYKOWIE

    5 kwietnia 2024 w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania .Wydarzenie to  nawiązywało do Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Uczennice z Klubu Czytelniczego z kl. VI, VII i VIII w pięknych bajkowych strojach zaprezentowały wybrane baśnie Andersena w klasach I-II

   Następnie prezentacja baśni odbyła się dla przedszkolaków oraz uczniów klasy ,,0”’,  w pięknie przygotowanej sali przedszkola. W wydarzeniu uczestniczyła również Pani dyrektor Marzena Adamus oraz wicedyrektor Pani Krystyna Kasica.

Na początku Justyna Śpiewak przywitała zgromadzonych wprowadzając w tematykę spotkania. Zadaniem  młodszych  dzieci było rozpoznanie postaci , za które przebrały  się starsze koleżanki.

Maluchy również przygotowały się do obchodów Dnia Książki, o czym świadczyły ich  kolorowe, bajkowe stroje. Wszyscy super prezentowali się podczas parady postaci w rytmie piosenki ,,Witajcie w naszej Bajce”.

  Kolejnym punktem było głośne czytanie  baśni przez uczennice z klas starszych – ,,Brzydkiego kaczątka” i ,,Calineczki”. Maluszki ze spokojem i z zaciekawieniem  wsłuchały się w prezentowane utwory. Wspaniale odpowiadały później na pytania oraz  włączały się do rozmowy na temat zasad korzystania z książek. Wykazały się znajomością bajek, odpowiadając indywidualnie na wylosowane zagadki dotyczące różnych baśni i postaci bajkowych. Na zakończenie  wychowawcy przedszkola oraz klasy ,,0” wręczyli swoim wychowankom zakładki do książek, a w nagrodę wszyscy otrzymali słodki upominek.  Wspólna fotografia była ostatnim punktem wydarzenia

    Głośne czytanie  odbyło się  w miłej atmosferze. Pani dyrektor Marzena Adamus podziękowała maluszkom,  uczennicom z Klubu Czytelniczego,  bibliotekarzowi oraz nauczycielom przedszkola i klasy ,,0”,   którzy pomogli  w organizacji  tej imprezy czytelniczej.

    Mamy nadzieje, że takie spotkania zachęcą  młodych czytelników do częstszego odwiedzania świata baśni i spędzania miłych chwil z ich bohaterami. Tam dobro zawsze zwycięża, a czary sprawiają, że świat jest bardziej kolorowy i wesoły.

“Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”

   13 marca przedszkolaki oraz dzieci z klasy ,,O” , wraz z wychowawczyniami, wybrały się do MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim na przedstawienie Teatru Polskiego pt. ,,Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”. Spektakl ten uświadomił uczniom, jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą nadmierne korzystanie z telefonów komórkowych i gier komputerowych, a także, jak ważni są w naszym życiu przyjaciele i ich wsparcie. Młodzi widzowie byli zachwyceni piękną muzyką, grą aktorów oraz strojami, które zrobiły na nich ogromne wrażenie.

Występ poruszał nie tylko zagadnienia dotyczące nadmiernego korzystania z Internetu i elektroniki, ale również zwrócił uwagę na ekosystem w oceanie i jego zanieczyszczanie przez ludzi. Dzieci miały także okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat zwierząt zamieszkujących oceaniczne głębiny.

Wyjazd ten był nie tylko wyjątkową okazją do rozrywki, ale również cennym doświadczeniem edukacyjnym  poszerzającym wiedzę naszych najmłodszych podopiecznych.

Kochamy Was całym sercem – Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Mimo, że kartkę z kalendarza z Dniem Babci i Dziadka zepchnął czas to pragnę zapewnić że wnuki o swych Dziadziusiach pamiętają zawsze. Z tej okazji w dniu09.02.2024r. dzieci z kl.0  gościły swoje Babcie i Dziadków. Na tak ważnej uroczystości obecna były p. Dyrektor M.Adamus, p.Wicedyrektor K.Kasica i Rodzice.

Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do klasowych drzwi.W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się wzruszające wiersze, piosenki a także tańce i skecze .W  trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając je gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało ,,Sto lat’’a następnie obdarowano dziadków upominkami.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor M. Adamus, która pogratulowała dzieciom występu pochwaliła organizację tego wydarzenia oraz złożyła gościom w imieniu swoim i Pani Wicedyrektor najserdeczniejsze życzenia.Następnie zerówiaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Wycieczka do sali zabaw „Bajkolandia”

W środę 17 stycznia 2024 r. dzieci z klasy „0” i Przedszkolaki wyruszyły w na wycieczkę do sali zabaw „Bajkolandii” w Starachowicach. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współistnienia i współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. W sali zabaw zerówiaki mogły skorzystać z licznych atrakcji takich jak: basen z tysiącem kulek, – który już na samym początku wzbudził najwięcej emocji. Następnie mogły przeciskać się przez liczne tunele, zjeżdżać ze zjeżdżalni prosto do basenu z piłkami, a także wspinać się po specjalnej ściance. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia, a uśmiechy. Zadowoleni, lekko zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzimy salę zabaw.

„Najpiękniejsza choinka”

18 grudnia dzieci z klasy „0” przystąpiły do Szkolnego Konkursu „Na najpiękniejszą choinkę” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.
Zerówiaki samodzielnie wykonały wszystkie ozdoby choinkowe i przyozdobiły nimi drzewko. Dzieci w prace nad bombkami, łańcuchami i innymi ozdobami były bardzo zaangażowane. Dało im to wiele radości i satysfakcji.

Oczywiście piękna i solidna praca została nagrodzona.

Urodziny Antka

12 grudnia swoje 6 -te urodziny obchodził Antoś.

Były słodkości, świeczki…. A dzieci wspólnie zaśpiewały koledze „Sto lat” i złożyły życzenia. Antek tego dnia był królem, a na pamiątkę tej uroczystości otrzymał dyplom.
            Życzymy mu by każdy dzień był dla niego radosny, szczęśliwy i wypełniony uśmiechem.

Gminny Mikołaj w przedszkolu i zerówce

Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku, dlatego przygotowują się do niego bardzo starannie. Ubierają choinkę, wykonują niezwykle ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz rysunków przygotowują piosenkę, którą będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i, mimo że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Kiedy więc nadszedł wreszcie ten długo oczekiwany dzień, wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł maluchów i nie kazał długo na siebie czekać. Do naszego przedszkola przybył 5 grudnia. Niezwykły  gość miał w tym dniu wyjątkowych pomocników. Towarzyszyli mu: Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody, Dorota Grudnicka – Glina – dyrektor Centrum Usług Wspólnych , Łukasz Gołda-dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach, Marzena Adamus oraz Krystyna Kasica – dyrekcja szkoły.

Przedszkolaki wspólnie z uczniami z zerówki przygotowały dla wyjątkowych gości krótki występ artystyczny. Zachwycony i bardzo wzruszony Mikołaj wręczył potem dzieciom  upominki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i trud włożony w organizację tego cudownego dnia, który dostarczył naszym maluchom wiele zabawy, radości i uśmiechu.