Oddział przedszkolny “ZERÓWKA”

Dzień Dziecka

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak

Celem Dnia Dziecka jest wywołanie u dzieci uśmiechu, radości, poczucia szczęścia i solidarności z dziećmi na całym świecie.

Ten dzień dzieci spędziły na samych przyjemnościach.

Po śniadaniu Zerówczaki wzięły udział w kolejnej, VII edycji Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków “Sprintem do Maratonu” pokonując swój “jesienny” wynik. Za udział i zaangażowanie dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor Marzeny Adamus pamiątkowe medale i dyplomy. Od organizatora otrzymaliśmy certyfikat biegowy.

Następnie dzieci z Zerówki upiększyły przyszkolny chodnik kolorowymi rysunkami malując po nim kredą. Było puszczanie baniek mydlanych, słodki poczęstunek od Rodziców, a na deser po obiedzie – wata cukrowa.

To był niezwykły, radosny i pełen szczęścia dzień!

Podsumowanie konkursu “Ziemia – planeta marzeń”

W maju, w Zerówce został ogłoszony konkurs plastyczny pt. “Ziemia – planeta marzeń”.

Zadaniem dzieci było przedstawienie za pomocą metody plastycznej, w jaki sposób dbają o naszą planetę.

1 czerwca zostały ogłoszone wyniki konkursu, wręczone dyplomy i nagrody. Każda praca została doceniona.

I miejsce – Nikola Jankowicz
II miejsce – Natalia Wiecha
III miejsce – Hanna Turek

Brawo dziewczynki! Gratulacje!

Akcja edukacyjna firmy ATK

Dzieci z Zerówki doskonale wiedzą, jak ważne jest dbanie o środowisko.

Dzięki firmie ATK zajmującej się wywozem odpadów na terenie naszej gminy dzieci mogły utrwalić swoją dotychczas zdobytą wiedzę w tym temacie.

Podsumowaniem akcji edukacyjnej był konkurs polegający na jak najładniejszym, najstaranniejszym pokolorowaniu przygotowanego obrazka. Oczywiście wszystkie dzieci bardzo się postarały i z rąk Pani Dyrektor Marzeny Adamus otrzymały symboliczne nagrody ufundowane przez firmę ATK – piłeczki.

Podczas rozmowy kierowanej z Panią Dyrektor Zerówczaki wykazały się niezwykłą wrażliwością i świadomością istoty segregowania odpadów.

Zasady funkcjonowania szkół i placówek od 19 kwietnia

Szanowni Rodzice.

Od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.W pozostałych klasach  zostały przedłużone dotychczasowe obostrzenia w funkcjonowaniu do 25 kwietnia br.

Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych i klasy I

Komisja Rekrutacyjna ogłosiła wyniki rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie na rok szkolny 2021/2022.

Dzień Gofra

25 marca dzieci z Zerówki wraz ze swoją wychowawczynią świętowały Dzień Gofra. Dzieci poznały przepis, sposób przyrządzania gofrów i brały aktywny udział na każdym etapie ich powstawania.

Kuszące zapachy unosiły się w całej szkole, a zdaniem wszystkich – bez wyjątków, gofry smakowały wyśmienicie 🙂

Kiermasz Wielkanocny

W dniach 19, 22 i 23 marca w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Dzieci z Zerówki wraz
z wychowawczynią przygotowały na sprzedaż słodkie zajączki, kurki z rzeżuchą i baranki Shaun
z popcornem. Z dużym zaangażowaniem dzieci wykonywały wszystkie ozdoby, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Dziękujemy rodzicom, pracownikom szkoły oraz uczniom za wsparcie naszej inicjatywy 🙂

Pieniądze z kiermaszu zostały już częściowo wykorzystane na zakup zabawek dla dzieci, pozostałe zostaną przeznaczone na doposażenie kącików w sali.

Słodkie zajączki
Kurki z rzeżuchą
Baranek Shaun
Nowe zabawki

Mali ogrodnicy

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. 16 marca dzieci z Zerówki zamieniły się w “małych ogrodników” i w swojej sali założyły wiosenną hodowlę warzyw i kwiatów. Podczas zajęć przygotowywały odpowiednie podłoże dla roślin, przyglądały się nasionom i cebulkom oraz poznały sposoby siania i sadzenia. Niektóre z nasion już wykiełkowały, natomiast cebule wypuściły zielony szczypiorek.

Żegnamy zimę!

Tradycyjnie, 21 marca witamy kalendarzową wiosnę. W tym roku dzieci z Zerówki postanowiły przywołać ją nieco wcześniej. 19 marca wraz z wychowawczynią stworzyły Marzannę – zimową pannę, czyli słomianą kukiełkę, którą ozdobiły bibułą i kolorowymi, papierowymi wzorkami.
Po obiedzie, z uśmiechami na twarzach, dzieci przemaszerowały z Marzanną wokół szkoły. Marzanna została spalona na specjalnym miejscu przy recytacji wiersza “Marzanna” Marii Kownackiej. Mamy nadzieję, że dzięki temu wiosna do nas zawita 🙂

Dzień Peruki

Tworząc “Ekokalendarz” przyjrzeliśmy się wspólnie, jakie święta typowe i nietypowe przypadają na miesiąc marzec. Wśród nich znalazł się Dzień Peruki przypadający na 10 marca. Dzieciom bardzo spodobał się pomysł świętowania tego dnia. Z uśmiechami na twarzy, w barwnych perukach, wykonywaliśmy różne, codzienne czynności. Zobaczcie sami, jak było u nas wesoło i kolorowo 😀