Oddział przedszkolny “ZERÓWKA”

Świąteczne przygotowania

Święta Bożego Narodzenia, to czas najpiękniejszy – pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszej zeróweczce już od początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego święta.

Dzieci malowały i ozdabiały styropianowe bombki, ubierały choinkę w słodkie sopelki, samodzielnie wykonane bombki i w te przyniesione z domu – dlatego jest ona w tym roku wyjątkowo piękna!

Wraz z rodzicami przygotowywały kartki świąteczne i bombki choinkowe do szkolnych konkursów, w których w swojej kategorii wiekowej zdobyły czołowe miejsca.

Nieodzownym elementem świąt jest pieczenie pierników. Dzieci z radością rozwałkowywały ciasto przygotowane przez mamy i wykrawały w nim różne kształty. W naszej szkole zapachniało piernikami. Następnym etapem było zdobienie pierników i przygotowywanie z nich prezencików pod choinkę dla najbliższych.

Na tablicy przygotowaliśmy choinkę w naturalnej scenerii wykonaną z naszych odbitych dłoni – ona też się nam bardzo podoba!

W ostatnim dniu naszej pracy życzyliśmy sobie „ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT!”

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodziła jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci – pluszowy miś.

Maskotka ta towarzyszyła najmłodszym od wielu lat, a jej popularność wciąż nie maleje.

Pluszowy miś jest jedną z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku.

O swoim towarzyszu pamiętały dziś dzieci z “Zeróweczki”.


Jesienny spacer

Słoneczna pogoda zachęciła dzieci do obserwacji złotej jesieni. Podczas spaceru wokół szkoły dzieci podziwiały drzewa liściaste, które o tej porze roku wyglądają pięknie i kolorowo. Wiele radości sprawiły także dzieciom zabawy liśćmi oraz obserwacje dziupli, w której mieszka wiewiórka.

Spotkanie z policjantami

26 października odbyło się spotkanie profilaktyczne z policjantami KPP w Starachowicach.

Uczniowie klas 0-III i V przypomnieli sobie wraz z gośćmi zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym m.in. etapy przechodzenia przez jezdnię, podstawowe wyposażenie roweru, jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze i w aucie oraz uświadomili sobie, jak ważne są po zmroku odblaski dzięki eksperymentowi z “magicznymi tubami”.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali policjantów oraz chętnie odpowiadali na pytania udzielając właściwych odpowiedzi.

“Interaktywne spotkanie z bajką”

22 października aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa zaprosili uczniów naszej szkoły z klas 0 – III i Przedszkola na “Interaktywne spotkanie z bajką”.

W trakcie seansu mali widzowie przenieśli się na 4 plany filmowe, podczas których dwunastu aktorów, cyrkowców i akrobatów przedstawiło fragmenty z bajek: „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu” oraz „Pocahontas”.

Dzieci miały możliwość nie tylko poznać bohaterów, ale przede wszystkim interaktywnie spędzić czas w ich towarzystwie.

Sindbad przeniósł nas do baśni tysiąca i jednej nocy.

Pinokio przypomniał, że trzeba „…do szkoły chodzić, rodziców słuchać, to najważniejsza dla nas nauka”.

Królowa Śniegu udowodniła, że śnieg może padać nawet latem.

Pocahontas w towarzystwie baniek mydlanych wyśpiewała w piosence, że „Jeden świat jest wokół nas, każda część ma jego sens, drzewo, ptak, ryba, ssak, to wszystko to jeden świat”.

Dzieci były zachwycone spektaklem. Chętnie współpracowały z aktorem oraz żywo reagowały na prezentowane obrazy.

Na koniec każde dziecko otrzymało oryginalną książeczkę z łamigłówkami i zagadkami oraz zakładki do książek z bohaterami baśni.

Lokomotywa Pana Tuwima

Uwaga! Uwaga! Pociąg pełen humoru i dobrej zabawy przyjechał właśnie z Wrocławia, by dotrzeć do nas – fanów twórczości Juliana Tuwima!

28 września Przedszkolaki, Zerówczaki, Pierwszaki i ich wychowawczynie wraz z Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia wybrały się na wspaniałą podróż po niezapomnianych wierszach naszego wielkiego poety. Po drodze spotkały samodzielną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia, zdenerwowanego pana Hilarego, spokojnego staruszka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia, całe mnóstwo ptaków śpiewających w radiu, a na koniec wsiadły do Lokomotywy.

Dzieciom bardzo spodobał się obejrzany spektakl. Żywo reagowały na to, co działo się na scenie, a po powrocie do szkoły jeszcze długo opowiadały o swoich wrażeniach.

Celem wyjazdu do Parku Kultury na spektakl teatralny było rozbudzanie u dzieci zainteresowania kulturą, wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji podczas odbioru sztuki oraz zaznajamianie z zasadami odpowiedniego zachowania się
w miejscach publicznych.

Kinga Michalczewska

Byliśmy w lesie…

29 września 2021r. dzieci z Zerówki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie z roślinnością w nim występującą i wyglądem wczesną jesienią.

Dzieci wyruszyły leśnymi dróżkami. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasy: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne oraz podziwiały piękne kolory, które pani Jesień zostawiła w lesie.

Dzieci wróciły do szkoły pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń.