Oddział przedszkolny “ZERÓWKA”

Dzień Mamy i Taty

Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowaliśmy dla Mamy i Taty. Ta wyjątkowa uroczystość odbyła się w naszej sali 15 czerwca, na której gościliśmy także Panią Dyrektor naszej szkoły Marzenę Adamus.

Dzieci wcześniej na zajęciach przygotowały upominki dla swoich rodziców. Podczas uroczystości recytowały wierszyki, prowadziły rozmowy o mamie i tacie oraz śpiewały dla nich piosenki. Po swoim udanym występie zostały obdarowane przez Rodziców prezencikami po czym mogły do woli bawić się na dmuchanym zamku, uczestniczyć w różnych konkursach z nagrodami oraz wykonać kolorowy tatuaż.

Rodzice również znaleźli chwilę wytchnienia biesiadując przy suto zastawionym stole a także przy ognisku z pieczoną kiełbaską. Dopisywały wszystkim wspaniałe humory i wyśmienita pogoda.

Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.

Wycieczka do Warszawy

6 czerwca uczniowie klas 0-III oraz kilku uczniów klasy IV Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Warszawy.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na Lotnisku Chopina. Dzieci mogły tam obserwować z tarasu widokowego ruch samolotów na płycie lotniska, ich przyloty i odloty. Ciekawostką był monitor, na którym wyświetlany był obraz z radaru.

Kolejną atrakcją było oglądanie z przewodnikami Stadionu Narodowego. Uczniowie podzieleni na grupy przeszli trasą „Piłkarskich Emocji”. Zwiedzali trybuny, strefę zawodniczą i dziennikarską. Dużo pozytywnych wrażeń dostarczyła dzieciom wizyta w szatniach piłkarzy. Trafiliśmy na wyjątkowy czas – Stadion Narodowy był przygotowywany do meczu Polska-Belgia.

Następnym punktem wycieczki było wyczekiwane przez dzieci ZOO. Uczniowie wraz z opiekunami, spacerując alejkami i wchodząc do budynków, mogli obserwować wybrane zwierzęta. Ciekawość dzieci została zaspokojona i zobaczyli: lwicę, gepardy, żyrafy, słonie, różne gatunki małp, żubry, egzotyczne ptaki, hipopotamy i inne zwierzęta wodne.

Podczas spaceru odcinkiem Królewskiego Traktu uczniowie poznawali historię Warszawy zarówno tą dawną jak i współczesną. Zobaczyli na własne oczy: Zamek Królewski wraz z Kolumną Zygmunta III zlokalizowaną na Placu Zamkowym, Ogród Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Pomnik Małego Powstańca, zespół murów obronnych z Barbakanem oraz Pomnik Syrenki.

W trakcie spaceru po Warszawie uczniowie zjedli ciepły posiłek w Restauracji McDonald’s, co również było dla nich niemałą atrakcją.

Dzieci zadowolone, pełne wrażeń i z pamiątkami wróciły z wycieczki do domu.

Dzień Dziecka

1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej grupie, to również był niezwykły dzień. Nareszcie mogliśmy dużo czasu poświęcić na ulubione zabawy, układanie puzzli, kubeczków, klocków lego, a nawet na wspólne wyjście na lody do pobliskiej Stokrotki. Były życzenia i słodkie upominki od Wychowawczyni i Pani Dyrektor. Rozdysponowaliśmy także “słodkie skarby” z naszego klasowego dzbanka. W dobrych nastrojach zakończyliśmy nasz pobyt w szkole.

W Bibliotece Publicznej

Znamy już wszystkie literki i potrafimy sami czytać krótkie, proste teksty. Najbardziej jednak lubimy, jak czytają nam dorośli. Odwiedziliśmy więc Bibliotekę Publiczną, aby wypożyczyć książki do wspólnego czytania z rodzicami. Pani Bibliotekarka założyła każdemu dziecku Kartę Małego Czytelnika. Wykonaliśmy również zakładkę do książki by nie zgubić miejsca w książce, na którym przerwaliśmy jej czytanie. Pani Bibliotekarka Ewa przeczytała nam ciekawą, ilustrowaną bajkę i na koniec wręczyła każdemu dziecku książkę pt. “Pierwsze Czytanki dla…”

Dzień Europejski

Razem ze starszymi koleżankami i kolegami z naszej szkoły świętowaliśmy Dzień Kultury Europejskiej. Zeróweczka prezentowała Węgry przy melodii Czardasza. Na plakacie pokazaliśmy zdjęcia najciekawszych miejsc do zwiedzania oraz ciekawostki dotyczące tego europejskiego kraju. Nasi Rodzice przygotowali bogato zastawiony stół pełen tradycyjnych węgierskich smakołyków: langosze, czekoladowe naleśniki, rogaliki, placki ziemniaczane, kolorowe papryki oraz całe kiście białych i różowych winogron.

Wszyscy mogliśmy degustować potrawy z różnych krajów europejskich.

Szukamy wiosny

Piękne słoneczko zachęciło nas do pójścia na spacer, by poszukać wiosny. Dzieci szukały jej przy drodze, na łące i w lesie.

Pierwsze oznaki znalazły w lesie – były to wierzbowe bazie. Zrobił z nich piękny bukiet i przyniosły do swojej sali.

Święto Babć i Dziadków

21 i 22 stycznia to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

To dzień uśmiechów i wzruszeń, łez i radości.

Na ten dzień dzieci z zeróweczki pod opieką wychowawczyni B. Michalczewskiej przygotowywały w szkole na zajęciach upominki dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta.

Były to kwiaty w doniczce wykonane z bibuły.