Oddział przedszkolny “ZERÓWKA”

Spacer Zeróweczki

Dzieci z Zeróweczki z wychowawczynią – Barbarą Michalczewską wybrały się pieszo do Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. Bardzo chętnie do grupy dołączyli Rodzice dzieci, którzy na miejscu przygotowali ognisko z kiełbaskami, lody i przekąski. „Małe zuchy” do woli mogły cieszyć się zabawami na placach zabaw. W trakcie spaceru i z placu widokowego wszyscy podziwiali krajobraz naszej pięknej Gminy Brody.

Powitanie wiosny

23 marca Zeróweczka razem z kolegami i koleżankami z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej oraz marzannami wybrała się na wycieczkę nad rzekę Kamienną, by tam pożegnać zimę i powitać wiosnę. Znalezienie podczas spaceru bazi wierzbowych potwierdza, że wiosna jest już z nami.

Dzień Babci i Dziadka

13 stycznia dzieci z Zeróweczki z niecierpliwością wyczekiwały godziny 14:00, by przywitać w swojej klasie zaproszonych gości – babcie i dziadków. To dla nich z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowały wiersze, piosenki, skecz pt. “Dziadek, stołek i rosołek” oraz upominki. Przy smacznym cieście upieczonym przez rodziców, herbatce i kawie, babcie i dziadkowie podziwiali swoich wnuków w części artystycznej.

Było dużo radości i braw, bo wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania.

Mikołajki w Zeróweczce

“6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie.”

We wtorek odwiedził nas długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach worek, a w nim mnóstwo prezentów. To nie mógł być nikt inny tylko Święty Mikołaj.

Dzieci zaprowadziły gościa na przygotowane miejsce koło choinki. Tam rozmawiał z dziećmi o napisanych do niego listach. Przypomniał, że przynosi prezenty grzecznym dzieciom, dlatego muszą się bardzo starać i być grzeczne, by w przyszłym roku mógł znów ich odwiedzić. Potem w klasie zapanowała cisza… Mikołaj otworzył wielki worek i po kolei wręczał uczniom prezenty. Każde dziecko chętnie pozowało do zdjęcia z Mikołajem. Dzieci złożyły obietnicę, że będą grzeczne i zaprosiły Mikołaja za rok.

W tym dniu z prezentami do Przedszkolaków i Zerówczaków przyjechał również gminny Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami: panią Wójt Gminy Brody Marzeną Bernat, panią Dyrektor CUW Dorotą Grudnicką-Gliną i panem Dyrektorem CKiR w Brodach Łukaszem Gołdą. Na spotkaniu z Mikołajem była także pani Dyrektor naszej szkoły – Marzena Adamus i pani Wicedyrektor – Krystyna Kasica.

Dzieci powiedziały Mikołajowi wierszyk i zaśpiewały piosenkę, w on wręczył dzieciom przyniesione prezenty. Każde dziecko chętnie pozowało do pamiątkowego zdjęcia z tego spotkania.

To był magiczny dzień dla małych i dużych dzieci.

Andrzejki w Zerówce

Koniec listopada to okres zabaw i wróżb andrzejkowych. Nawiązując do tej tradycji dnia 27.11.2022r. w naszej grupie odbyła się zabawa andrzejkowa.

Dzieci miały okazję poznać andrzejkowe zwyczaje i wróżby takie jak: “Ten przedmiot zdradzi, co Cię czeka”, “Andrzejkowe kubeczki”, “Szukanie bratniej duszy”, “Kwiatowa wróżba”, “Wróżba z monetami” oraz “Słodkie babeczki z wróżbami”.

Wiele radości sprawiło dzieciom przebieranie się w stroje wróżek i wróżbitów, zaciemnione okna w sali oraz pływające świeczki.

Impreza andrzejkowa zakończyła się słodkim poczęstunkiem i dyskoteką, podczas której każde dziecko wylosowało dla siebie balonik z wróżbą i zabrało go do domu.

Z Misiem w szkole

25 listopada dzieci z Zeróweczki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim pluszowym przyjacielem – misiem.

Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta oraz razem z misiami bawiły się w ciuciubabkę.

Pluszowe misie towarzyszyły dzieciom w zajęciach oraz słuchały piosenek, które dzieci im śpiewały.

Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. To wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.