Oddział przedszkolny “ZERÓWKA”

Kochamy Was całym sercem – Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Mimo, że kartkę z kalendarza z Dniem Babci i Dziadka zepchnął czas to pragnę zapewnić że wnuki o swych Dziadziusiach pamiętają zawsze. Z tej okazji w dniu09.02.2024r. dzieci z kl.0  gościły swoje Babcie i Dziadków. Na tak ważnej uroczystości obecna były p. Dyrektor M.Adamus, p.Wicedyrektor K.Kasica i Rodzice.

Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do klasowych drzwi.W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się wzruszające wiersze, piosenki a także tańce i skecze .W  trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając je gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało ,,Sto lat’’a następnie obdarowano dziadków upominkami.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor M. Adamus, która pogratulowała dzieciom występu pochwaliła organizację tego wydarzenia oraz złożyła gościom w imieniu swoim i Pani Wicedyrektor najserdeczniejsze życzenia.Następnie zerówiaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

„Najpiękniejsza choinka”

18 grudnia dzieci z klasy „0” przystąpiły do Szkolnego Konkursu „Na najpiękniejszą choinkę” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.
Zerówiaki samodzielnie wykonały wszystkie ozdoby choinkowe i przyozdobiły nimi drzewko. Dzieci w prace nad bombkami, łańcuchami i innymi ozdobami były bardzo zaangażowane. Dało im to wiele radości i satysfakcji.

Oczywiście piękna i solidna praca została nagrodzona.

Urodziny Antka

12 grudnia swoje 6 -te urodziny obchodził Antoś.

Były słodkości, świeczki…. A dzieci wspólnie zaśpiewały koledze „Sto lat” i złożyły życzenia. Antek tego dnia był królem, a na pamiątkę tej uroczystości otrzymał dyplom.
            Życzymy mu by każdy dzień był dla niego radosny, szczęśliwy i wypełniony uśmiechem.

Gminny Mikołaj w przedszkolu i zerówce

Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku, dlatego przygotowują się do niego bardzo starannie. Ubierają choinkę, wykonują niezwykle ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz rysunków przygotowują piosenkę, którą będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i, mimo że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Kiedy więc nadszedł wreszcie ten długo oczekiwany dzień, wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł maluchów i nie kazał długo na siebie czekać. Do naszego przedszkola przybył 5 grudnia. Niezwykły  gość miał w tym dniu wyjątkowych pomocników. Towarzyszyli mu: Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody, Dorota Grudnicka – Glina – dyrektor Centrum Usług Wspólnych , Łukasz Gołda-dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach, Marzena Adamus oraz Krystyna Kasica – dyrekcja szkoły.

Przedszkolaki wspólnie z uczniami z zerówki przygotowały dla wyjątkowych gości krótki występ artystyczny. Zachwycony i bardzo wzruszony Mikołaj wręczył potem dzieciom  upominki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i trud włożony w organizację tego cudownego dnia, który dostarczył naszym maluchom wiele zabawy, radości i uśmiechu.

Zabawa andrzejkowa

„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.

24 listopada w klasie „0” zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki.

Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… Dzieci wraz z czarownicą rozwiązywały magiczne zadania i wróżby. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – przekładanie butów. Wspólne wróżby z czarownicą pozwoliły dzieciom poznać co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie? Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Wycieczka do PKC Group w Starachowicach w ramach warsztatów zajęciowych – 22 listopada

W dniu 22.11.20223r. dzieci z klas „0” i „1” wybrały się na wycieczkę do zakładu produkcyjnego PKC Group w Starachowicach. Po przywitaniu się z Panią I. Celary – organizatorką naszej wycieczki.  Zostaliśmy zaproszeni do wysłuchania informacji na temat historii firmy, jej działalności i rozwoju, którą przekazała nam Pani M. Kołodziejczyk.

Po założeniu strojów ochronnych rozpoczęliśmy zwiedzanie zakładu. W pierwszej kolejności poszliśmy drogą, którą wchodzą do zakładu pracownicy i dowiedzieliśmy się, jakie czynności muszą oni wykonać, by przygotować się do wejścia na halę produkcyjną. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda magazyn i jakie sprzęty są tam używane. Przyglądaliśmy się  również  procesowi produkcji wiązek elektrycznych. Dzieci dzięki życzliwości pracowników mogły samodzielnie złożyć wiązkę, co jak widać po zdjęciach dało im zarówno dużo satysfakcji jak i radości.

Wyjazd ten był dla nas bardzo ciekawy i pouczający

Składamy podziękowania Paniom I. Celary oraz M. Kołodziejczyk za zorganizowanie nam tego wyjazdu, poświęcenie swojego czasu, wspaniałe pamiątki oraz wszystkim pracownikom PKC Group za miłe przyjęcie nas w swoim miejscu pracy.

Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały klasę „0”. „Przybyły” ze swoimi przyjaciółmi, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 23.11.2023r. dzieci z klasy 0, uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzieci Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci tego dnia przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz degustacja miodku. Ten dzień w klasie „0” pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w klasie „0” odbył się 20 listopada w ramach akcji organizowanej przez UNICEF.

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jak symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W naszej klasie zostały  przeprowadzone  zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz  odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. Dzieci wykonały plakat, pt. „Znamy swoje prawa”. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

Czytanie bajek

W dniach 15, 16, 17 listopada w ramach realizowanej tematyki tygodnia „Znamy te baśnie” dzieci mogły wysłuchać ciekawych, znanych i mniej znanych bajek czytanych przez zaproszonych gości.

Dnia 15 listopada gościliśmy mamę Kuby – Panią A.Maciejczak, która przeczytała bajkę pt. „Król Lew”

W dniu 16 listopada odwiedziła nas Babcia Jasia – Cz. Koszarska która przeczytała bajkę pt. „Inny nie znaczy gorszy”.

17 listopada swoją obecnością zaszczyciła nas Pani bibliotekarka J. Śpiewak, która przeczytała bajkę pt. „Tomcio Paluch” i „Kot w butach”

Dziękujemy przybyłym Panią za ciekawe spotkanie i pouczające spotkanie z bajkami.