Dnia 12.02.2025 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, którego organizatorem była pani Magdalena Bryła.
Celem konkursu było: promowanie zdrowego stylu życia, pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia oraz rozwijanie kreatywnego myślenia.
Uczniowie mieli za zadanie przygotować prace plastyczno-techniczne promujące zdrowy styl życia, wykonane w formacie i technice dowolnej.
Dostarczone prace okazały się bardzo ciekawe i kreatywne. W związku z tym wyłoniono pierwsze trzy miejsca w trzech kategoriach wiekowych:
Przedszkole i kl. „0”
I miejsce – Wojtek Sikora
II miejsce – Filip Zapała
III miejsce – Iga Chalecka
wyróżnienie: Iga Nowak, Hanna Jędrzejczyk, Laura Jankowicz, Julia Jankowicz
Kl. I-III
I miejsce – Piotr Mucha
II miejsce – Alan Szot
III miejsce – Emilia Turek
wyróżnienie: Marcelina Kusiak
Kl. I-VIII
I miejsce – Antoni Turek
II miejsce – Marcel Chalecki
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody, które wręczyła dyrekcja szkoły – pani dyrektor Marzena Adamus oraz pani wicedyrektor Krystyna Kasica
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Spotykamy się z dr Maciejem Dębskim 12 lutego 2025 (środa) o godzinie 19:00.
Webinar jest bezpłatny, nie trzeba się wcześniej zapisywać, jakby to powiedzieć… kto pierwszy ten lepszy 🙂
1. Dla kogo? Dla wszystkich rodziców, w szczególności mających dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, a nawet dla tych dorosłych, którzy mają dzieciątka jeszcze w brzuszku.
2. Ile czasu? 90 minut plus czas na pytania i odpowiedzi
3. Czy można być na webinarze z dziećmi? Tak, zapraszamy całe rodziny.
Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne webinary dla rodziców. Tym razem odbędzie się spotkanie z psycholog Joanną Flis.
TERMIN: 17 marca 2025r. godz. 19.00-20.30
CZAS TRWANIA WEBINARU: 90 minut
LINK DO WEBINARU: https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/gdanski-kod-rodzicielski-samopomoc-i-wsparcie-psychiczne-dla-rodzicow
Zespół Fundacji Nasza Ziemia z zainteresowaniem przeanalizował działania wszystkich sztabów opisane w nadesłanych raportach. Spośród niemal 3500 sprawozdań wybraliśmy te, które w największym stopniu oddawały ducha Akcji Sprzątanie świata, niosły ze sobą wyróżniające się walory edukacyjne, lub odznaczyły się największą pomysłowością i kreatywnością zorganizowanych działań. Jest nam niezmiernie miło powiadomić, że wśród nich znalazła się również Wasza akcja.
Zapraszamy do lektury i odnalezienia Waszego sztabu na kartach naszego raportu (Zespół Placówek Oświatowych w Stykowie, str. 69-70).
Gratulacje!
Link do strony: naszaziemia.pl
Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole po raz kolejny odbyła się zbiórka zorganizowana przez Szkolne Koło PCK na rzecz psów z hotelu dla bezdomnych zwierząt „Futrzak” w Marcinkowie oraz kotów wolno żyjących na terenie naszego powiatu. Celem akcji było przede wszystkim zebranie dla zwierząt karmy, a także koców czy ręczników, oraz wpojenie dzieciom chęci niesienia pomocy potrzebującym.
16 stycznia członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunkami udali się na wycieczkę do Marcinkowa by przekazać zebrane dla psów produkty. Dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz. Zobaczyły jak wyglądają psie wybiegi i boksy. Miały możliwość bliskiego kontaktu z psami i końmi przebywającymi w Futrzaku. Wizyta uwrażliwiła dzieci na nieszczęścia zwierząt. Dzieci zrozumiały, że posiadanie swojego zwierzątka, to nie tylko przyjemność, ale i codzienny obowiązek, który wymaga odpowiedzialności i systematyczności.
Na koniec wyjazdu uczestnicy wycieczki udali się do kina Helios oraz do restauracji McDonald’s w Starachowicach.
Zebrana karma dla kotów zostanie przekazana po feriach osobom, które opiekują się wolno żyjącymi kotami na terenie naszego powiatu.
Boże Narodzenie to czas na chwilę odpoczynku od gonitwy, codziennych spraw, refleksji nad Miłością, która w tym magicznym czasie rodzi się w sercu każdego z nas. W tak świątecznym nastroju i adwentowym wyczekiwaniu na Miłość cała społeczność szkolna miała okazję spotkać się na pięknej akademii pod tytułem „Wigilia- Boże Narodzenie” zorganizowanej przez uczniów klasy V pod kierunkiem Anny Rycombel. Przedstawienie to zawierało uniwersalne przesłanie o miłości, zaufaniu i odpowiedzialności. Uroku przedstawianym scenom dodał udział chóru szkolnego pod kierunkiem Pani Justyny Śpiewak. Wszystkim dzieciom biorącym, udział w przedstawieniu gratulujemy zdolności i zaangażowania w to przedsięwzięcie. Całość wystąpienia wzbogaciła magiczna dekoracja, pełna świątecznych symboli, ozdób, światełek przygotowana przez panią Magdalenę Bryłę.
Po zakończeniu uroczystości pani dyrektor Marzena Adamus złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia a następnie zaprosiła wszystkich do podzielenia się opłatkiem.
Spieszymy ze wspaniałą informacją!
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Zespole Placówek Oświatowych w Stykowie zdobyła tytuł LAUREATA w konkursie Ministra Edukacji organizowanym z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji 2024!!!
W dniu 16 grudnia 2024r. w Kuratorium Oświaty w Kielcach p. Dyrektor Marzena Adamus odebrała list gratulacyjny oraz nagrody dla placówki.
Dzień Nowych Technologii w Edukacji w naszej szkole miał miejsce 18 kwietnia 2024r., a koordynatorem akcji była p. Izabela Niekłań. Uczniowie w ramach tej inicjatywy wzięli udział w następujących wydarzeniach:
1. Zajęciach chemii z użyciem Emipriusza
2. Zajęciach z techniki z użyciem Robotics BT Beginner
3. Zajęciach z matematyki z użyciem robota edukacyjnego GeniBot
4. Zajęciach z informatyki z użyciem Drukarki 3D FlashForge Guider IIS i programu Tinkercad
5. Zajęciach z informatyki z użyciem języka programowania Scratch
6. Zajęciach z plastyki z zastosowaniem monitora interaktywnego
7. Zajęciach religii z wykorzystaniem monitora interaktywnego
8. Zajęciach z języka angielskiego z wykorzystaniem monitora oraz narzędzia interaktywnego Kahoot
9. Zajęciach świetlicowe z użyciem Magicznego Dywanu
Wykorzystywanie nowych technologii w edukacji ma na celu nie tylko sprawienie, że nauka będzie bardziej atrakcyjna. Może również pomóc w edukacji tym, którym tradycyjne sposoby nauczania sprawiają więcej trudności.
W tym celu w naszej szkole wykorzystujemy narzędzia, które są dostępne m.in. technologie informacyjno‑komunikacyjne – TIK. Korzystamy również z narzędzi otrzymanych w ramach programu #Laboratoriaprzyszłości.
W dniach 9-13 grudnia, w naszej szkole, odbył się tradycyjnie Kiermasz bożonarodzeniowy.
Przez pierwsze dwa dni sprzedawane były ciasta, ciasteczka i gofry w celach charytatywnych. Zebrane pieniądze zostaną przekazane rodzicom dziewczynek: Marysi Śpiewak i Klary Dudek.
W kolejnych dniach na stoisku kiermaszu pojawiły się ozdoby świąteczne: choinki, anioły, bałwanki oraz konkursowe bombki, jak również pyszności: ciasteczka, ciasta, pierniczki, szyszki i zimowe herbatki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie świetlicy (zakup pufy i granulatu do puf), cele szkoły, zakup mauzera do ogródka szkolnego oraz nagrody konkursowe.