Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „W zdrowym ciele – zdrowy duch”

Dnia 12.02.2025 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, którego organizatorem była pani Magdalena Bryła.

Celem konkursu było: promowanie zdrowego stylu życia, pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia oraz rozwijanie kreatywnego myślenia.

Uczniowie mieli za zadanie przygotować prace plastyczno-techniczne promujące zdrowy styl życia, wykonane w formacie i technice dowolnej.

Dostarczone prace okazały się bardzo ciekawe i kreatywne. W związku z tym wyłoniono pierwsze trzy miejsca w trzech kategoriach wiekowych:

Przedszkole i kl. „0”

I miejsce – Wojtek Sikora

II miejsce – Filip Zapała

III miejsce – Iga Chalecka

wyróżnienie: Iga Nowak, Hanna Jędrzejczyk, Laura Jankowicz, Julia Jankowicz

Kl. I-III

I miejsce – Piotr Mucha

II miejsce – Alan Szot

III miejsce – Emilia Turek

wyróżnienie: Marcelina Kusiak

Kl. I-VIII

I miejsce – Antoni Turek

II miejsce – Marcel Chalecki

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody, które wręczyła dyrekcja szkoły – pani dyrektor Marzena Adamus oraz pani wicedyrektor Krystyna Kasica

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Webinar: „WYCHOWANIE CYFROWE DZIECI. NAJCZĘSTSZE BŁĘDY RODZICIELSKIE I CO MOŻEMY Z NIMI ZROBIĆ?”

Spotykamy się z dr Maciejem Dębskim 12 lutego 2025 (środa) o godzinie 19:00. 

https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/wychowanie-cyfrowe-dzieci-najczestsze-bledy-rodzicielskie-i-co-mozemy-z-nimi-zrobic-

Webinar jest bezpłatny, nie trzeba się wcześniej zapisywać, jakby to powiedzieć… kto pierwszy ten lepszy 🙂

1. Dla kogo? Dla wszystkich rodziców, w szczególności mających dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, a nawet dla tych dorosłych, którzy mają dzieciątka jeszcze w brzuszku.

2. Ile czasu? 90 minut plus czas na pytania i odpowiedzi 

3. Czy można być na webinarze z dziećmi? Tak, zapraszamy całe rodziny.

Webinar: „Samopomoc i wsparcie psychiczne dla rodziców: Jak radzić sobie z własnymi problemami psychicznymi, będąc jednocześnie rodzicem, dostępne formy wsparcia i pomocne zasoby”

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne webinary dla rodziców. Tym razem odbędzie się spotkanie z psycholog Joanną Flis.

TERMIN: 17 marca 2025r. godz. 19.00-20.30
CZAS TRWANIA WEBINARU: 90 minut
LINK DO WEBINARU: https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/gdanski-kod-rodzicielski-samopomoc-i-wsparcie-psychiczne-dla-rodzicow

Wyróżnienie w oficjalnym raporcie „31 Akcja Sprzątanie świata – Polska”

Zespół Fundacji Nasza Ziemia z zainteresowaniem przeanalizował działania wszystkich sztabów opisane w nadesłanych raportach. Spośród niemal 3500 sprawozdań wybraliśmy te, które w największym stopniu oddawały ducha Akcji Sprzątanie świata, niosły ze sobą wyróżniające się walory edukacyjne, lub odznaczyły się największą pomysłowością i kreatywnością zorganizowanych działań. Jest nam niezmiernie miło powiadomić, że wśród nich znalazła się również Wasza akcja.

Zapraszamy do lektury i odnalezienia Waszego sztabu na kartach naszego raportu (Zespół Placówek Oświatowych w Stykowie, str. 69-70).

Gratulacje!

Link do strony: naszaziemia.pl

„Otwórz serducho dla zwierza”

Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole po raz kolejny odbyła się zbiórka zorganizowana przez Szkolne Koło PCK na rzecz psów z hotelu dla bezdomnych zwierząt „Futrzak” w Marcinkowie oraz kotów wolno żyjących na terenie naszego powiatu. Celem akcji było przede wszystkim zebranie dla zwierząt karmy, a także koców czy  ręczników, oraz wpojenie dzieciom chęci niesienia pomocy potrzebującym.

16 stycznia członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunkami udali się na wycieczkę do Marcinkowa by przekazać zebrane dla psów produkty. Dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz. Zobaczyły jak wyglądają psie wybiegi  i boksy. Miały możliwość bliskiego kontaktu z psami i końmi przebywającymi w Futrzaku. Wizyta uwrażliwiła dzieci na nieszczęścia zwierząt. Dzieci zrozumiały, że posiadanie swojego zwierzątka, to nie tylko przyjemność, ale i codzienny obowiązek, który wymaga odpowiedzialności i systematyczności.

Na koniec wyjazdu uczestnicy wycieczki udali się do kina Helios oraz do restauracji McDonald’s w Starachowicach.

Zebrana karma dla kotów zostanie przekazana po feriach osobom, które opiekują się wolno żyjącymi kotami na terenie naszego powiatu.

„Wigilia- Boże Narodzenie”

Boże Narodzenie to czas na chwilę odpoczynku od gonitwy, codziennych spraw, refleksji nad Miłością, która w tym magicznym czasie rodzi się w sercu każdego z nas. W tak świątecznym nastroju i adwentowym wyczekiwaniu na Miłość cała społeczność szkolna miała okazję spotkać się na pięknej akademii pod tytułem „Wigilia- Boże Narodzenie” zorganizowanej przez uczniów klasy V pod kierunkiem Anny Rycombel. Przedstawienie to zawierało uniwersalne przesłanie o miłości, zaufaniu i odpowiedzialności. Uroku przedstawianym scenom dodał udział chóru szkolnego pod kierunkiem Pani Justyny Śpiewak. Wszystkim dzieciom biorącym, udział w przedstawieniu gratulujemy zdolności i zaangażowania w to przedsięwzięcie. Całość wystąpienia wzbogaciła magiczna dekoracja, pełna świątecznych symboli, ozdób, światełek przygotowana przez panią Magdalenę Bryłę.

  Po zakończeniu uroczystości pani dyrektor Marzena Adamus  złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia a następnie zaprosiła wszystkich do podzielenia się opłatkiem.

Nasza szkoła LAUREATEM konkursu Ministra Edukacji!!!

Spieszymy ze wspaniałą informacją!

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Zespole Placówek Oświatowych w Stykowie zdobyła tytuł LAUREATA w konkursie Ministra Edukacji organizowanym z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji 2024!!!

W dniu 16 grudnia 2024r. w Kuratorium Oświaty w Kielcach p. Dyrektor Marzena Adamus odebrała list gratulacyjny oraz nagrody dla placówki.

Dzień Nowych Technologii w Edukacji w naszej szkole miał miejsce 18 kwietnia 2024r., a koordynatorem akcji była p. Izabela Niekłań. Uczniowie w ramach tej inicjatywy wzięli udział w następujących wydarzeniach:

1. Zajęciach chemii z użyciem Emipriusza

2. Zajęciach z techniki z użyciem Robotics BT Beginner

3. Zajęciach z matematyki z użyciem robota edukacyjnego GeniBot

4. Zajęciach z informatyki z użyciem Drukarki 3D FlashForge Guider IIS i programu Tinkercad

5. Zajęciach z informatyki z użyciem języka programowania Scratch

6. Zajęciach z plastyki z zastosowaniem monitora interaktywnego

7. Zajęciach religii z wykorzystaniem monitora interaktywnego

8. Zajęciach z języka angielskiego z wykorzystaniem monitora oraz narzędzia interaktywnego Kahoot

9. Zajęciach świetlicowe z użyciem Magicznego Dywanu

Wykorzystywanie nowych technologii w edukacji ma na celu nie tylko sprawienie, że nauka będzie bardziej atrakcyjna. Może również pomóc w edukacji tym, którym tradycyjne sposoby nauczania sprawiają więcej trudności.

W tym celu w naszej szkole wykorzystujemy narzędzia, które są dostępne m.in. technologie informacyjno‑komunikacyjne – TIK. Korzystamy również z narzędzi otrzymanych w ramach programu #Laboratoriaprzyszłości.

Kiermasz bożonarodzeniowy

W dniach 9-13 grudnia, w naszej szkole, odbył się tradycyjnie Kiermasz bożonarodzeniowy.

Przez pierwsze dwa dni sprzedawane były ciasta, ciasteczka i gofry w celach charytatywnych. Zebrane pieniądze zostaną przekazane rodzicom dziewczynek: Marysi Śpiewak i Klary Dudek.

W kolejnych dniach na stoisku kiermaszu pojawiły się ozdoby świąteczne: choinki, anioły, bałwanki oraz konkursowe bombki, jak również pyszności: ciasteczka, ciasta, pierniczki, szyszki i zimowe herbatki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie świetlicy (zakup pufy i granulatu do puf), cele szkoły, zakup mauzera do ogródka szkolnego oraz nagrody konkursowe.