W ramach programu „Uczymy Dzieci Programować” w dniach 28 września – 9 października 2020r. odbyło się ogólnopolskie wyzwanie-konkurs „Cała Polska Programuje”, które było połączone również z „Code Week 2020”.
Dzieci z „Zerówki” wraz ze swoją wychowawczynią podjęły wyzwanie i z ogromnym zaangażowaniem wykonały wszystkie 10 zadań konkursowych, które zgłoszone były również jako wydarzenia w „Code Week 2020”. Wysiłek, wytrwałość
i pomysł na wykonanie zadań zostały docenione i nagrodzone profesjonalną, dwustronną matą do kodowania oraz dostępem do webinaru premium dla nauczyciela. Za udział w wyzwaniu „Cała Polska Programuje” oraz w „Code Week 2020” grupa otrzymała również certyfikaty i dyplomy.
Zgodnie z decyzją MEN od 26 października do 08 listopada 2020 roku uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę zdalną. Nie będą prowadzić lekcji nauczyciele, którzy przebywają aktualnie na zwolnieniach lekarskich. Wychowawcy klas poinformują uczniów, które lekcje będą się odbywać. Do szkoły przychodzą natomiast uczniowie klasy ,,0’’ oraz klas I –III.
Niestety, w dniach od 26.10. do 30.10. 2020 roku nie będzie zajęć dydaktycznych w przedszkolu, ponieważ na zwolnieniu lekarskim przebywają obie panie. Od godziny 7.00 do godziny 16.00 w szkole funkcjonuje świetlica, dyżurujący nauczyciele zapewnią dzieciom zajęcia opiekuńcze.
Z upoważnienia Dyrektora szkoły
Elżbieta Rozwadowska
Informujemy, że w dniach od 21 do 23 X 2020r. (środa, czwartek, piątek) nauczyciele będą pełnić dyżury w godzinach od 8.00 do 13.00.
13 października 2020r. dzieci pobiegły w VI Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Biega nasza Polska cała”. Nasza sportowa impreza odbyła się na korytarzu szkolnym, gdzie wytyczona została trasa biegu. Dzieci z dużym zapałem i poświęceniem pokonywały kolejne okrążenia. Na koniec odbyła się „ceremonia” wręczenia medali i dyplomów.
Rezultat biegowy dzieci został wpisany na stronie organizatora (www.blizejprzedszkola.pl). Za zorganizowanie i udział w Maratonie nasza grupa otrzymała „Biegowy Certyfikat”.
2 października 2020 r. już po raz siódmy świętowaliśmy w naszej szkole ŚwiatowyDzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia i utrwalenia sobie tabliczki mnożenia, a najmłodszym pokazać, że matematyka może być przyjemna. W tym roku do akcji zgłosiło się łącznie z nami 5237 szkół z 22 krajów. Zgodnie z hasłem ,,Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” znajomością tabliczki mnożenia musieli wykazać się nie tylko uczniowie, ale też pracownicy szkoły. Wszyscy poradzili sobie doskonale.