Dla Uczniów

Ja i mój niepełnosprawny kolega

W listopadzie 2019r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pod hasłem ,, Ja i mój niepełnosprawny kolega”. Jego głównym celem było kształtowanie właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych oraz ukazanie sposobu niesienia im pomocy. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 3 grudnia, gdyż właśnie tego dnia co roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wśród młodszych dzieci zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy II: Amelia Gizan miejsce I , Rafał Maciąg miejsce I, Natalia Koszarka miejsce II, Maja Kacperka miejsce III i Lianna Walkiewicz miejsce III. W kategorii wiekowej klas IV-VI zwyciężyła uczennica klasy Va Natalia Niekłań. Miejsce II przypadło uczniowi klasy IV Kryspinowi Jóźwik, a III Oliwii Orzeł z klasy Vb. Wśród najstarszej grypy wiekowejzwycięzcą okazał się Mikołaj Pasieka z klasy VIII. Nagrody laureatom wręczyła pani Anna Rycombel opiekunka Samorządu Uczniowskiego. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

I Zimowa Zbiórka Darów dla Zwierzaków

Zima to najgorszy czas dla zwierząt w schroniskach. Dlatego z inicjatywy opiekunek PCK, pani Ilony Jędrzejczyk i pani Diany Raban w naszej szkole zorganizowana została I Zimowa Zbiórka Darów dla Zwierzaków na rzecz przytuliska w Młynku.

Akcja trwała od 21XI do 30XI2016r.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji przedszkolakom.

Dziękujemy również wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy wzięli czynny udział w akcji, oraz uczniom:

0b

Natalia Koszarska, Julian Kusiak, Kacper Domagała, Lilianna Walkiewicz, Gabriel Koszarski

I

Kaja Koszarska, Franciszek Jeziorski, Kacper Pałacha

IIa

Adrianna Kowalska

IIb

Kacper Kusiak, Rafał Orczyk, Jakub Kusiak, Patryk Wiecha, Oskar Kołodziejczyk

IIIa

Kacper Prokop, Agata Olszewska, Amelia Turek

IIIb

Igor Walkiewicz, Małgorzata Jurczenia, Michał Kołodziejczyk, Oliwia Koszarska, Julia Szast, Maja Kania, Wiktoria Kwiecień, Marek Olesiński, Mateusz Olesiński

IV

Dawid Olesiński, Bartłomiej Kasperkiewicz

V

Mikołaj Pasieka, Maciej Klepacz, Andżelika Walkiewicz, Angelika Gołębska, Ksawier Wierzbicki

Zebrane dary zawiozłyśmy zwierzakom 9XII2016r.

Dzień Dziecka klas IV – VI

Wspaniała zabawa i smaczny poczęstunek czekał w Dniu Dziecka na uczniów klas IV – VI w Przystani Wodnej .  Ten wyjątkowy dzień nasi uczniowie spędzili na grach i zabawach. Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Wierzbickim za organizację i zaproszenie uczniów naszej szkoły.

Wybieram wodę

Ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram wodę” to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. Program jest adresowany do szkół podstawowych, które pragną promować zdrowy styl życia oraz ochronę zasobów wodnych wśród swoich uczniów. W ramach programu przeprowadzono zajęcia z edukacji zdrowotnej. Uczniowie naszej szkoły otrzymali zapas zdrowej wody mineralnej.

Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Wybieram wodę…”

Uczniowie Zespołu  Placówek Oświatowych w Stykowie  biorą udział  w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,, Wybieram wodę…”, który powstał z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii w Warszawie.

W ramach programu dzieci uczestniczą w zajęciach mających na celu uświadomienie im roli wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, przemyśle i rolnictwie. (op. Anna Kubala).

Działania w ramach programu, to również udział uczniów z naszej szkoły

Więcej