PCK

Kiermasz charytatywny

Dnia 18 października w naszej szkole odbył się kolejny kiermasz charytatywny, zorganizowany przez Szkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski. Tym razem postanowiliśmy  wesprzeć Małe Wojowniczki Klarę i Marysię.

Ogromnym wsparciem okazali się rodzice, którzy zadbali o bogaty wybór wypieków i słodkości oraz uczniowie i pracownicy naszej szkoły, którzy chętnie je kupowali. Całkowity dochód z kiermaszu wyniósł 2342 zł. Pieniądze zostały podzielone i przekazane rodzicom dziewczynek.

Wszystkim darczyńcom, osobom zaangażowanym w dostarczenie wypieków oraz tym, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” w niesieniu pomocy bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy:)

Nad organizacją kiermaszu czuwały panie: Anna Rycombel, Diana Raban oraz Ilona Jędrzejczyk.

 

Wspólne pieczenie pierniczków :)

6 grudnia zapraszamy członków Szkolnego Koła PCK na wspólne pieczenie i zdobienie pierniczków. Zaczynamy o godz. 12.45, skończymy ok. godz. 16.00.

Prosimy o przyniesienie porcji ciasta oraz artykułów do dekoracji ciastek ( nie jest to obowiązkowe).

Wszyscy zabieramy ze sobą DOBRY HUMOR 😉

 

Razem dla Marysi

Szkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację charytatywnego kiermaszu słodkości dla Marysi Śpiewak.

Zaangażowanie społeczności szkolnej, oraz wielu osób niezwiązanych ze szkołą przerosło nasze oczekiwania. Od samego rana do szkoły przyjeżdżali ludzie z ciastami lub chcący kupić ciasto. Słodkości było tak dużo, że kiermasz zaplanowany na jeden dzień trwał dwa dni. Ciasta sprzedały się niemalże do ostatniego kawałka. Łączna kwota, którą uzyskaliśmy ze sprzedaży ciast  to 4016,35gr. i cała ta kwota zostanie przekazana na leczenie Marysi.

„Nauczyłem się wspaniałej prawdy: od radości, którą sprawia nam czyjaś dobroć większą radością jest wyrażenie wdzięczności za tę dobroć.

 Richard Paul Evans

Wycieczka do schroniska i do kina Helios

Piątek, 12 stycznia 2024r. był dniem pełnym wrażeń dla członków Szkolnego Koła PCK.  Tego dnia pojechaliśmy odwiedzić Hotel dla zwierząt „Futrzak” w Marcinkowie. Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności , koców , kołder oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych schroniska. Wszystko to zostało zgromadzone w ramach akcji  pod hasłem ”Otwórz serce dla zwierza ”, zorganizowanej w naszej placówce. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania  gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.

W schronisku zostaliśmy ciepło przyjęci przez panią Nadię, która opowiadała nam o koniach i psach przebywających pod jej opieką. Najpierw miałyśmy okazję nakarmić, przywiezioną marchewką, konie, a potem przeszłyśmy do części przeznaczonej dla psów. Tam zobaczyłyśmy  jak te skrzywdzone przez los psiaki pragną ludzkiego towarzystwa, jak podają łapki, jak wtulają się w nasze dłonie.  Wizyta w schronisku zrobiła na nas duże wrażenie i długo będziemy ją wspominać.

Kolejną częścią naszej wycieczki, była wizyta w restauracji McDonald’s  w Starachowicach oraz w kinie Helios.  W kinie obejrzeliśmy „Akademię Pana Kleksa” , film opowiadający o przygodach Ady Niezgódki, dziewczynki, która trafia do Akademii Pana Kleksa. Wszystkim nam  film bardzo się podobał i na pewno będziemy zachęcać  innych do obejrzenia go. 

Koszty wycieczki zostały opłacone z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży słodkości kiermaszu ciast, oraz ozdób, stroików i pierniczków na oraz kiermaszu bożonarodzeniowym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Otwórz serce dla zwierza” , bo dzięki Wam psiakom będzie łatwiej przetrwać zimę.

Działania podjęte przez Szkolne Koło PCK w grudniu

Grudzień to okres przedświąteczny,  który dla członków i opiekunek Szkolnego Koła PCK wiąże się ze wzmożoną aktywnością. W tym czasie zorganizowaliśmy następujące działania:

– wspólne pieczenie pierniczków,

– przygotowanie stroików bożonarodzeniowych na „Kiermasz świąteczny”  oraz dla emerytowanych pracowników naszej szkoły,

– organizacja kiermaszu świątecznego.

Święta Bożego Narodzenia, chyba prawie wszystkim, kojarzą się m.in. z zapachem pierników. Jeśli jeszcze ta przyjemność połączona jest z pomocą, dla drugiego człowieka zyskuje się wyjątkowe wydarzenie. W tym roku we wspólne pieczenie pierników na „Kiermasz świąteczny” zaangażowali się członkowie Szkolnego Koła PCK, którzy  spotkali się w świetlicy szkolnej, aby upiec, a następnie ozdobić upieczone przysmaki. Każdy mógł wykazać się swoją wyobraźnią i dekorować ciasteczka wg własnych upodobań. Towarzyszyła nam ciepła, przyjazna atmosfera, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Uczniowie doskonale współpracowali, a uśmiech i miłe rozmowy dodatkowo uatrakcyjniły ten czas.

Tworzenie stroików w czasie świąt Bożego Narodzenia, to piękny zwyczaj, przekazywany z pokolenia na pokolenie, staramy się go kultywować i już po raz kolejny wspólnie wykonywaliśmy bożonarodzeniowe kompozycje. 11 grudnia chętni członkowie koła PCK wykonywali stroiki na kiermasz bożonarodzeniowy oraz jako upominki świąteczne dla emerytowanych pracowników szkoły.  Uczniowie doskonalili swoje umiejętności twórcze oraz rozwijali wyobraźnię, jak również mieli możliwość zintegrowania się. Było wesoło, radośnie i bardzo kreatywnie. Część wykonanych stroików została przeznaczona na upominki dla emerytowanych pracowników naszej szkoły, a pozostałe trafiły na „Kiermasz świąteczny”.

Dzięki tej inicjatywie pragnęliśmy łączyć pokolenia i podarować naszym drogim emerytom  wyjątkowy upominek. Własnoręcznie wykonane stroiki, były pięknym upominkiem i wzbudziły wiele radości.

W dniach 13 – 15 grudnia odbył się „Kiermasz świąteczny”. Na kiermaszu można było zakupić stroiki świąteczne, pierniczki oraz ozdoby choinkowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczyliśmy na

– materiały potrzebne do wykonania stroików,

– nagrody za udział w konkursie na „STROIK BOŻONARODZENIOWY”,

– przygotowanie pierniczków,

– koszty przejazdu do Schroniska w Marcinkowie

– bilety do kina dla członków Szkolnego Koła PCK.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nasze działania!

Podsumowanie konkursu na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”

Podsumowanie szkolnego konkursu na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”.

Dnia 13 grudnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs na stroik bożonarodzeniowy, zorganizowany przez opiekunki Szkolnego Koła PCK, Panią Dianę Raban i Panią Ilonę Jędrzejczyk. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu artystycznego.

W konkursie udział wzięło  18 uczniów. Konkurs był podzielony na trzy kategorie: oddział przedszkolny i klasa 0, klasy I-III oraz klasy IV – VIII.

Każdy z wykonanych stroików był jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny, dlatego komisja oceniająca prace miała bardzo trudny wybór.  Spośród uczestników wyłoniono zwycięzców:

Po wyłonieniu zwycięzców, prace konkursowe zostały przekazane na kiermasz świąteczny organizowany przez Szkolne Koło PCK

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

Kiermasz ciast

27 listopada 2023 roku w naszej szkole został zorganizowany Charytatywny Kiermasz Ciast, którego  inicjatorami byli opiekunowie Szkolnego Koła PCK Pani Diana Raban oraz Pani Ilona Jędrzejczyk.
W organizację kiermaszu włączyło się wiele osób. W tym miejscu chcielibyśmy z całego serca wszystkim bardzo podziękować. Dziękujemy Rodzicom i Uczniom, którzy przynieśli ciasta i inne słodkości. Dziękujemy również wszystkim, którzy te słodkości zakupili.
Nasza akcja pokazała, że w naszej małej społeczności mamy wielu ludzi o WIELKIM SERCU i że razem możemy osiągnąć bardzo dużo. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na przygotowanie świątecznej paczki dla potrzebującej mieszkanki naszej gminy oraz na organizację wyjazdu do Schroniska w Marcinkowie.

Pamiętamy!

Jak co roku członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunkami Iloną Jędrzejczyk i Dianą Raban  odwiedzili zbiorowe mogiły mieszkańców wsi Gębice zamordowanych przez hitlerowców w 1943 roku. Wspólny spacer był  okazją do rozmów i integracji członków koła. Po dotarciu na miejsce, zapaliłyśmy znicze i wspólnie pomodliłyśmy się.

Takie inicjatywy kształtują wśród uczniów właściwe postawy patriotyczne oraz kultywują pamięć o ludziach, którzy stracili życie w walce o niepodległość naszego kraju, w trakcie II wojny światowej.