Wycieczka do schroniska i do kina Helios

Piątek, 12 stycznia 2024r. był dniem pełnym wrażeń dla członków Szkolnego Koła PCK.  Tego dnia pojechaliśmy odwiedzić Hotel dla zwierząt „Futrzak” w Marcinkowie. Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności , koców , kołder oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych schroniska. Wszystko to zostało zgromadzone w ramach akcji  pod hasłem ”Otwórz serce dla zwierza ”, zorganizowanej w naszej placówce. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania  gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.

W schronisku zostaliśmy ciepło przyjęci przez panią Nadię, która opowiadała nam o koniach i psach przebywających pod jej opieką. Najpierw miałyśmy okazję nakarmić, przywiezioną marchewką, konie, a potem przeszłyśmy do części przeznaczonej dla psów. Tam zobaczyłyśmy  jak te skrzywdzone przez los psiaki pragną ludzkiego towarzystwa, jak podają łapki, jak wtulają się w nasze dłonie.  Wizyta w schronisku zrobiła na nas duże wrażenie i długo będziemy ją wspominać.

Kolejną częścią naszej wycieczki, była wizyta w restauracji McDonald’s  w Starachowicach oraz w kinie Helios.  W kinie obejrzeliśmy „Akademię Pana Kleksa” , film opowiadający o przygodach Ady Niezgódki, dziewczynki, która trafia do Akademii Pana Kleksa. Wszystkim nam  film bardzo się podobał i na pewno będziemy zachęcać  innych do obejrzenia go. 

Koszty wycieczki zostały opłacone z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży słodkości kiermaszu ciast, oraz ozdób, stroików i pierniczków na oraz kiermaszu bożonarodzeniowym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Otwórz serce dla zwierza” , bo dzięki Wam psiakom będzie łatwiej przetrwać zimę.