Strona główna

Sprzątamy świat

Dnia 19 września 2019 r. w naszej szkole odbyła się cykliczna akcja „Sprzątania Świata”, która na stałe wpisała się w harmonogram imprez szkolnych. Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. W akcji porządkowej uczestniczyły klasy: I – VIII pod opieką nauczycieli. Uczniowie wysprzątali przydrożne rowy, przystanki autobusowe i teren wokół boiska sportowego.

Narodowe czytanie 2019

Lekturą tegorocznej 8 edycji Narodowego Czytania było osiem nowel wybranych spośród setki propozycji przez parę prezydencką.

Do tej inicjatywy przyłączyła się także Szkoła Podstawowa w Stykowie, w której wspólne czytanie odbyło się  9 września na drugiej godzinie lekcyjnej w klasach IV-VIII.

Nauczyciele i uczniowie odczytali najpierw list Prezydenta RP, a następnie prezentowali fragmenty ,,Katarynki” B. Prusa.

Narodowe Czytanie w ZPO w Stykowie zorganizowane zostało przez bibliotekę szkolną. 

MALI WOJACY podczas obchodów patriotycznych w ĆMIELOWIE

W dniu 7 lipca 2019 r. w 75 rocznicę śmierci Żołnierzy Armii Krajowej walczących pod komendą Tomasza Wójcika ps. ,,TARZAN’‚ w Ćmielowie oraz w Woli Grójeckiej odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Organizatorem imprezy był Okręg – Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK ,,Ponury”- ,,Nurt” oraz 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej.

Tradycyjnie w uroczystościach tych brali udział MALI WOJACY, których zaprosiła p. Anna Skibińska, czuwająca nad organizacją, prowadzeniem i przebiegiem imprezy. Chłopcy pełnili wartę przy grobach poległych żołnierzy na cmentarzu w Ćmielowie, pomagali układać wiązanki kwiatów.

Następnie prezentowali swoje zdolności wokalne podczas koncertu, który odbył się przed Mszą Św. w intencji pomordowanych żołnierzy w kościele parafialnym w Ćmielowie. Występ bardzo podobał się zgromadzonej w kościele społeczności, o czym świadczyły długie oklaski.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Woli Grójeckiej.

W wyjeździe do Ćmielowa pomoc swoją okazali rodzice – p. Katarzyna Klepacz oraz tradycyjnie p. Michał Wiecha, którym serdecznie dziękujemy.

WOJACY NA FESTYNIE W BRODACH

17 sierpnia 2019r. odbył się Festyn pod Zaporą w Brodach. Wśród licznych prezentacji wokalnych, swój repertuar mogli również zaprezentować MALI WOJACY, których występ przypadł do gustu zgromadzonej publiczności. Brawo!!!

Bardzo dziękujemy chłopcom i rodzicom za umożliwienie wzięcia udziału w festynie, mimo  licznych wakacyjnych planów.  

Witaj szkoło

2 września 2019 roku społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie przywitała nowy rok szkolny 2019/2020.
Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, Mszą Świętą odprawioną przez Księdza Stanisława Kuśmierczyka.
 Dyrektor szkoły, Pani Krystyna Kasica i wicedyrektor Pani Elżbieta Rozwadowska przywitały uczniów, grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników szkoły. Na apelu nie zabrakło aspektu historycznego, dotyczącego kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Pani dyrektor życzyła zebranym optymistycznego nastawienia do obowiązków szkolnych i ogromnego zapału do pracy w nowym roku. Poinformowała wszystkich o pracach modernizacyjnych przeprowadzonych na terenie szkoły w okresie wakacji.
 Swojej wypowiedzi udzieliła również pani wicedyrektor, życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.  Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie nowego 2019 / 2020 roku szkolnego, które odbędzie się w następującym porządku:

Msza Święta dla chętnych uczniów, rodziców i pracowników szkoły    

  odbędzie się  2 września 2019 r. o godzinie 8.00 w Kościele pw.

  Najświętszej Maryi  Panny Wspomożenia Wiernych w Stykowie.

– Przemówienie Pani dyrektor Krystyny Kasicy.

– Spotkanie wychowawców klas z uczniami i wychowawców przedszkola z dziećmi.

Coś się kończy, coś zaczyna.

19 czerwca 2019r. roku w naszej szkole uroczyście zakończono kolejny rok szkolny. Pani dyrektor Krystyna Kasica i Pani wicedyrektor Elżbieta Rozwadowska nagrodziły uczniów z najlepszymi wynikami w nauce oraz tych, którzy odnieśli sukcesy w różnych konkursach, zawodach sportowych, uczniów za wzorową frekwencję, przyczyniając się w ten sposób do rozsławienia imienia szkoły. Słowa podziękowania skierowała również Pani dyrektor do nauczycieli i rodziców, którzy wspierali podopiecznych w kształtowaniu swoich umiejętności i opanowaniu wiedzy.

Wśród nagrodzonych na koniec roku uczniów znaleźli się również chłopcy z zespołu wokalnego MALI WOJACY, czyli Cyprian Kosmala, Maciej Klepacz, Igor Piętak, Piotr Kalisz, Jan Wiecha.

Za wieloletnią pracę otrzymali oni piękne nagrody od Pani dyrektor Krystyny Kasicy – kubeczki z motywami muzycznymi. Cyprian Kosmala jako absolwent otrzymał jeszcze album- fotoksiążkę. Jest to pamiątka, w której uwiecznione zostały zdjęcia od powstania zespołu, czyli od 2015 roku do chwili obecnej.

Piękne słowa podziękowania w postaci dyplomów za wieloletnią współpracę, otrzymali również WOJACY od Pani Anny Skibińskiej- wiceprezesa Okręgu Środowisk Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK ,,Ponury – Nurt”.

Niespodzianką dla chłopców były też nagrody książkowe oraz dyplomy z podziękowaniami za współpracę od Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach, które osobiście wręczyła im Pani M. Walkiewicz.

Warto wspomnieć, iż 18 czerwca bieżącego roku podczas Gminnego Zakończenia Roku Szkolnego, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Brodach WOJACY wraz z opiekunem p. Justyną Śpiewak otrzymali również słowa podziękowania oraz nagrody z rąk Pani wójt Marzeny Bernat, za wieloletnią promocję szkoły oraz Gminy Brody.

Dużo ciepłych słów padło tutaj w kierunku Pani Justyny Śpiewak, która z wielkim zaangażowaniem poświęca zespołowi bardzo dużo własnego czasu i zarazem wkłada w tę pracę mnóstwo serca.

Podczas akademii przygotowanej przez Panie: Danutę Turek, Justynę Śpiewak i Małgorzatę Tomczyńską serdecznie pożegnano absolwentów naszej szkoły.

Na zakończenie wystąpienia pani Dyrektor życzyła wszystkim zebranym spokojnych i udanych wakacji. Uroczystość odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło również wzruszeń, ponieważ każdy zakończył pewien etap w swoim życiu i rusza ku nowym wyzwaniom, bogatszy w doświadczenie i ciekawe wspomnienia. Wszyscy ciężko i wytrwale pracowali, więc wakacyjny wypoczynek jest wielce zasłużony.

MALI WOJACY przy odsłonięciu rzeźb ,,DZIKA ” i ,, KAKTUSA”

15 czerwca 2019r. nieopodal Ławeczki ,,Halnego”, o godzinie 11-tej rozpoczęła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia następnych pomników dwóch starachowickich partyzantów – Mariana Świderskiego ,,Dzika” i Edmunda Rachtana ,,Kaktusa”.

W tym dniu oprawa muzyczna spoczywała już tylko na barkach naszego zespołu MALI WOJACY, którzy jak zwykle dzielnie się spisali. Swoje pociechy podziwiali również rodzice, którzy chętnie uczestniczą w występach dzieci.

Mimo upału, uroczystość zgromadziła bardzo licznych przedstawicieli żołnierzy AK, policji, harcerzy, władz gminnych, powiatowych, wojewódzkich, rodziny uhonorowanych partyzantów. Była asysta honorowa kompanii reprezentacyjnej z 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk obrony terytorialnej w Kielcach. Uroczystość prowadziła Pani Anna Skibińska.

Choć upał był ogromny, chłopcy zrobili furorę pięknymi, wzruszającymi pieśniami – powiedział redaktor Echa Dnia K. Cuch. Po obfitych oklaskach popłynęły ujmujące słowa podziękowania od Pani Anny Skibińskiej, organizatora uroczystości.

PATRIOTYCZNE PIEŚNI PRZY SKWERZE ,,HALNEGO” W STARACHOWICACH

14 czerwca 2019r. po raz trzeci już w Starachowicach odbyło się patriotyczne śpiewanie w ramach uroczystości poświęconych żołnierzom Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK, ,,Ponury – Nurt”.

To już tradycja, że młodzież spotyka się wieczorem przy Ławeczce ,,Halnego” (Zdzisława Rachtana )i śpiewa pieśni żołnierskie, partyzanckie, patriotyczne.

MALI WOJACYod kilku lat tam występują, więc nie mogło ich zabraknąć i w tym roku. Pierwszy raz swoje zdolności wokalne przy skwerze ,,Halnego” pięknie i bez tremy zaprezentowała również NATALIA ORCZYK z klasy V.

Młodzi artyści zaśpiewali cztery pieśni otrzymując gromkie brawa oraz ciepłe słowa uznania od organizatorów oraz zgromadzonej licznie publiczności.  

Wycieczka klas I-III do Kurozwęk i Pacanowa

W dniu 14 czerwca 2019r. uczniowie klas I-III wspólnie z wychowawcami: Barbarą Michalczewską, Henryką Ladycą i Eweliną Kalinowską uczestniczyli w wycieczce Kurozwęki – Pacanów.

W Kurozwękach zwiedziliśmy Pałac Popielów wraz z Lochami pełnymi tajemnic. Dzieci uważnie słuchały historii rodu opowiadanej przez przewodnika, oglądały obrazy, przedmioty codziennego użytku, mundury wojskowe
i inne eksponaty zgromadzone w muzeum. Następnie wszyscy odważnie pokonali labirynt w lochach podziemnych. Kolejną super atrakcją była przejażdżka wozem westernowym wśród bizonów amerykańskich. Jest to jedyna w Polsce stadnina tych zwierząt. Dopełnieniem pobytu w Kurozwękach było ognisko z kiełbaskami i zakup pamiątek.

W dalszą podróż udaliśmy się do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Pod przewodnictwem uroczych bohaterów bajek dzieci zostały wprowadzone w świat baśni i czarów. Wśród atrakcji była m.in. podróż pociągiem pośród scen bajkowych, pobyt w magicznym ogrodzie i wśród magicznych kul oraz chwila wytchnienia w bajkowym kinie. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością baśni, co nie umknęło uwadze bajkowym przewodnikom.

Po powrocie radosne i pełne wrażeń trafiły w ramiona oczekujących rodziców.