Oddział przedszkolny “ZERÓWKA”

Sukces “Zerówki” w ogólnopolskim wyzwaniu „Cała Polska Programuje”!

W ramach programu “Uczymy Dzieci Programować” w dniach 28 września  – 9 października 2020r. odbyło się ogólnopolskie wyzwanie-konkurs „Cała Polska Programuje”, które było połączone również z „Code Week 2020”.

Dzieci z „Zerówki” wraz ze swoją wychowawczynią podjęły wyzwanie i z ogromnym zaangażowaniem wykonały wszystkie 10 zadań konkursowych, które zgłoszone były również jako wydarzenia w „Code Week 2020”. Wysiłek, wytrwałość
i pomysł na wykonanie zadań zostały docenione  i nagrodzone profesjonalną, dwustronną matą do kodowania oraz dostępem do webinaru premium dla nauczyciela. Za udział w wyzwaniu „Cała Polska Programuje” oraz w „Code Week 2020” grupa otrzymała również certyfikaty i dyplomy. 


“Sprintem do Maratonu”

13 października 2020r. dzieci pobiegły w VI Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków “Sprintem do Maratonu”, który w tym roku odbywał się pod hasłem “Biega nasza Polska cała”. Nasza sportowa impreza odbyła się na korytarzu szkolnym, gdzie wytyczona została trasa biegu. Dzieci z dużym zapałem i poświęceniem pokonywały kolejne okrążenia. Na koniec odbyła się “ceremonia” wręczenia medali i dyplomów.

Rezultat biegowy dzieci został wpisany na stronie organizatora (www.blizejprzedszkola.pl). Za zorganizowanie i udział w Maratonie nasza grupa otrzymała “Biegowy Certyfikat”.

Dzień Chłopaka

30 września 2020r. swoje święto obchodzili nasi chłopcy. Dziewczynki z tej okazji zaśpiewały chłopcom „Sto lat” i składając im najlepsze życzenia wręczyły upominki – samochody i krawaty z tytułem „Super Chłopak”. Chłopcy w podziękowaniu za piękne prezenty wręczyli dziewczynkom breloczki.

Wizyta w bibliotece szkolnej

22 września 2020r. dzieci po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę szkolną i pracującą w niej p. Justynę Śpiewak. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z pomieszczeniami biblioteki, zasadami korzystania z niej, opowiedziała o książkach i kartach czytelnika. Następnie każde z dzieci wypożyczyło swoją pierwszą książkę.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

21 września 2020r. dzieci miały swoje święto. Z tej okazji pojawił się w naszej sali niezwykły tort, bo kolorowy, papierowy i kryjący w sobie niespodziankę dla dzieci – gumkę do ścierania z kolorowych serduszkiem. Dzieci z okazji ich święta otrzymały medale „Super Przedszkolaka”, które dumnie nosiły przez cały dzień.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września 2020r. dzieci założyły ubrania z motywem kropki, by uczcić jej święto.
Dzień w szkole rozpoczął się od obejrzenia filmu o dziewczynce – Vashti, która była mistrzynią w malowaniu kropek. Była to doskonała okazja do rozmowy o talentach dzieci z naszej grupy. Później dzieci bawiły się w zabawy z „kropkami” w roli głównej. Na koniec buzie dzieci zostały ozdobione kolorowymi kropeczkami.