Przedszkole

URODZINKI W PRZEDSZKOLU

Urodzinki – grudzień. W grudniu swoje urodzinki świętowała Ala. Z tej okazji życzymy Ci spełnienia wszystkich marzeń, dużo, dużo uśmiechu i radości. Sto lat Alu!!!

 

Urodzinki – listopad. W tym miesiącu jako jedyna z naszej grupy urodzinki świętowała Julcia. “Niech Ci słonko ciepło gra, niech Twój uśmiech długo trwa, nie trać swej wesołej minki, dziś są Twoje urodzinki”. 100 lat Juleczko!!!


Urodzinki – październik.
W tym jesiennym miesiącu mieliśmy aż troje Jubilatów Laura W., Dominik i Marcel. Niestety nie mogliśmy świętować wszystkich urodzin wspólnie ale składamy naszym Kochanym Jubilatom serdeczne życzenia. “Każdego roku o tej samej porze , każdy Wam życzy co tylko może. My korzystając z tej sposobności, życzymy Wam szczęścia i mnóstwo radości”.

We wrześniu swoje urodzinki obchodzili:
Alanek, Madzia, i Lilianka.

Aby uczcić ich święto dzieci obdarowały każdego z naszych Jubilatów szczerymi życzeniami oraz pięknie zaśpiewały “Sto lat…” Życzymy Wam dużo zdrowia, radości oraz spełnienia najskrytszych marzeń.


Podsumowanie Przedszkolnego Konkursu Plastycznego

Konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki” ogłoszony był w listopadzie w związku z obchodami w naszym przedszkolu Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami a ich zadaniem było wykonanie dowolną techniką, wspólnej, rodzinnej pracy plastycznej.

W akcji udział wzięło ośmioro przedszkolaków. Wszystkie prace były wykonane ciekawie i bardzo starannie z wykorzystaniem różnych technik. Dlatego postanowiłyśmy nagrodzić wszystkich autorów.

Przedszkolaki, które wzięły udział w konkursie:

 1. Zosia Dłużewska
 2. Madzia Jagiełło
 3. Dominik Koszarski
 4. Staś Kotulski
 5. Antoś Olszewski
 6. Miłosz Orzeł
 7. Alan Szot
 8. Laura Walkiewicz

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

Mikołajki w przedszkolu

„Mój kochany Mikołaju
cały rok czekałem.
Byłem bardzo, bardzo grzeczny,
bardzo się starałem.”

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Dzieci od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego Gościa. Przygotowywały dla Niego niespodzianki – piosenki, wiersze oraz własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

Wizyta Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci. Dzieci zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok  i obiecały, że będą bardzo, bardzo grzeczne:)
Do widzenia Mikołaju!

Andrzejki 2020

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

W piątek 27 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, świętowaliśmy Andrzejki. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami przygotowały fantastyczne stroje. Były dobre wróżki, czarownice oraz potężni magowie…                                     Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był pełen radosnych zabaw i wróżb, w których przedszkolaki poznawały swoją przyszłość. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły dzieci w świat magii. Było ustawianie bucików, przekłuwanie serduszek z imionami oraz lanie wosku. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy wesołej muzyce. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w dzieciach ogromną ciekawość. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu


W dniu 25.11.2020r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym wesołym dniu dzieci odwiedził Pluszowy Miś, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Przedszkolaki poznały historię powstania święta wszystkich misiów. Oglądały prezentację  multimedialną, przygotowaną specjalnie na ten dzień przez wychowawców przedszkola. Wykonywały piękne prace plastyczne. Brały również udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach. Każde dziecko dostało misiową opaskę oraz wspaniały dyplom.

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Na zakończenie każde dziecko mogło sobie zrobić  pamiątkowe zdjęcie z misiem.  

Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.                                          

10 listopada był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Było uroczyście i kolorowo, nie zabrakło zabawy przy piosence „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat Polski i symboli narodowych. Wykonały piękne prace plastyczne: flagi oraz wspólny plakat, wszystko w barwach biało – czerwonych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada  w naszym Przedszkolu świętowaliśmy „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Baśnie i bajki mają wielką moc, pomagają rozwijać wyobraźnię, pamięć, wzbogacają słownictwo, dlatego tak ważne są w życiu każdego młodego człowieka. Towarzyszą nam już od najmłodszych lat. W tym wyjątkowym dniu każde dziecko otrzymało opaskę z wizerunkiem bajkowego bohatera. Przedszkolaki odgadywały zagadki dotyczące najpopularniejszych bajek, segregowały bajkowe rekwizyty, mogły poczuć się jak Kopciuszek oddzielając fasolę od grochu.

Na koniec była wspólna zabawa z chustą i taniec przy bajkowych piosenkach. Ten dzień sprawił  dzieciom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki. Zawsze warto po nie sięgać.

Przedszkolaki pieką chleb!


3 listopada nasze przedszkolaki pod kierunkiem pań, piekły chleb.  Praca poprzedzona była omówieniem historyjki pt.,, Od ziarenka do bochenka”, dzięki której dzieci poznały etapy  rozwoju i wzrostu ziarna, jego obróbkę oraz sam proces pieczenia chleba. Celem zajęć było zgromadzenie informacji skąd się bierze mąka.  Zapoznanie dzieci z kolejnymi etapami produkcji chleba, a przede wszystkim uświadomienie dzieciom, że chleb jest symbolem ciężkiej pracy wielu ludzi: rolnika, młynarza i piekarza.  Dzieci miały możliwość obserwowania oraz uczestniczenia w poszczególnych etapach przygotowania ciasta na chleb. Zajęcia praktyczne przypadły dzieciom do gustu. Przedszkolaki były bardzo aktywne i zainteresowane. Po upieczeniu zapach chleba unosił się w całym przedszkolu. Następnie odbyła się degustacja. Wszystkim bardzo smakowało a dla nas była to fantastyczna przygoda.

Przedszkolny Konkurs Plastyczny

Z TEJ OKAZJI OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY DLA PRZEDSZKOLAKÓW I RODZICÓW.

Zasady:

 • wykonajcie wspólną pracę w dowolnej technice, która przedstawiać będzie Waszą ulubioną postać bajkową;
 • blok techniczny
 • format A4 lub A3,
 • gotową pracę przynieście do przedszkola ( do 20 listopada).

Na zwycięzców czekają nagrody!

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!