TYLKO JEDNA JEST TAKA NOC…JASEŁKA 2022

     Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 22 grudnia 2022 r. o godzinie 10.30 w pięknie udekorowanym holu Pani Dyrektor Marzena Adamus przywitała dzieci, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonego na tę uroczystość gościa , księdza Proboszcza Jacka Bajona.

      Bożonarodzeniowa scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O miłe doznania słuchowe zadbali nasi zdolni aktorzy, uczniowie z kl. V, VI, VII oraz wokaliści- dzieci z klas: III, IV, V, VII i VIII

    Społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. Wędrowcy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się wreszcie przenocować w ubogiej stajence. Właśnie tutaj do małego Jezuska i jego rodziców przybyli honorowi goście – trzej mędrcy i złożyli Dzieciątku pokłon. W przedstawieniu ukazującym zdarzenia z życia nowonarodzonego Jezusa pojawiły się także scenki z pastuszkami, dziećmi i aniołami. Część mówiona przeplatana była licznymi, niezwykle wzruszającymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego.

     Dzięki wspaniałej scenerii, ale też ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców to przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci po raz kolejny przybliżyły tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, ale miały też świetną okazję zaprezentować swoje umiejętności i zdolności artystyczne. Występ został nagrodzony gromkimi brawami oraz uznaniem ze strony Pani dyrektor Marzeny Adamus.

   Słowa podziwu i podziękowania skierował także do uczniów ksiądz proboszcz Jacek Bajon, który zaproponował, aby przedstawienie mogli zobaczyć mieszkańcy Stykowa w parafialnym Kościele.

    Na zakończenie Pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia oraz podziękowała za zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia również rodzicom.

  Nad przygotowaniem jasełek czuwały panie: Agnieszka Pastuszka, Małgorzata Tomczyńska i Justyna Śpiewak. Za odpowiednie nagłośnienie odpowiedzialni byli chłopcy : Wiktor Jankowicz i Filip Szot, którym bardzo dziękujemy.