Grudniowe działania Szkolnego Koła PCK

Grudzień to okres przedświąteczny,  który dla członków i opiekunek Szkolnego Koła PCK wiąże się ze wzmożoną aktywnością. W tym czasie zorganizowaliśmy następujące działania:

– wspólne pieczenie pierniczków,

– włączenie się do akcji organizowanej przez fundację BELIEVE (zorganizowanie paczek świątecznych dla wychowanków Domów Dziecka),

– przygotowanie stroików bożonarodzeniowych na „Kiermasz świąteczny”  oraz dla emerytowanych pracowników naszej szkoły.

Święta Bożego Narodzenia, prawie wszystkim, kojarzą się m.in. z zapachem pierników. A jeśli jeszcze ta przyjemność połączona jest z pomocą dla drugiego człowieka zyskuje się wyjątkowe wydarzenie. W tym roku we wspólne pieczenie pierników na „Kiermasz świąteczny” zaangażowali się członkowie Szkolnego Koła PCK, którzy  spotkali się w świetlicy szkolnej, aby upiec, a następnie ozdobić upieczone przysmaki. Każdy mógł wykazać się swoją wyobraźnią i dekorować ciasteczka wg własnych upodobań. Towarzyszyła nam ciepła, przyjazna atmosfera, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Uczniowie doskonale współpracowali, a uśmiech i miłe rozmowy dodatkowo uatrakcyjniły ten czas. Myślimy, że pieczenie świątecznych pierniczków stanie się coroczną tradycją naszego koła.

Tworzenie stroików w czasie świąt Bożego Narodzenia, to piękny zwyczaj, przekazywany z pokolenia na pokolenie, staramy się go kultywować i już po raz kolejny wspólnie wykonywaliśmy bożonarodzeniowe kompozycje. 13 grudnia chętni członkowie koła PCK wykonywali stroiki na kiermasz bożonarodzeniowy oraz jako upominki świąteczne dla emerytowanych pracowników szkoły.  Uczniowie doskonalili swoje umiejętności twórcze oraz rozwijali wyobraźnię, jak również mieli możliwość zintegrowania się. Było wesoło, radośnie i bardzo kreatywnie. Część wykonanych stroików została przeznaczona na upominki dla emerytowanych pracowników naszej szkoły, a pozostałe trafiły na „Kiermasz świąteczny”.

Dzięki tej inicjatywie pragnęliśmy łączyć pokolenia i podarować naszym drogim emerytom  wyjątkowy upominek. Własnoręcznie wykonane stroiki, były pięknym upominkiem i wzbudziły wiele radości.

W dniach 16 – 18 grudnia odbył się „Kiermasz świąteczny”. Na kiermaszu można było zakupić stroiki świąteczne, pierniczki oraz ozdoby choinkowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczyliśmy na: materiały potrzebne do wykonania stroików, prezenty dla dzieci z Domów Dziecka, nagrody za udział w konkursie na „STROIK BOŻONARODZENIOWY”, przygotowanie pierniczków.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nasze działania!