Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Wybieram wodę…”

Uczniowie Zespołu  Placówek Oświatowych w Stykowie  biorą udział  w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,, Wybieram wodę…”, który powstał z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii w Warszawie.

W ramach programu dzieci uczestniczą w zajęciach mających na celu uświadomienie im roli wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, przemyśle i rolnictwie. (op. Anna Kubala).

Działania w ramach programu, to również udział uczniów z naszej szkoły

z klas IV-VI w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod tym samym hasłem – ,, Wybieram wodę..”.Tematyka prac konkursowych obejmowała istotną rolę wody w życiu człowieka. Dzieci chętnie wzięły udział w eliminacjach szkolnych, ale do Warszawy można było wysłać maksymalnie 5 prac.

Zainteresowanie konkursem było ogromne, jednak komisja konkursowa szybko wyłoniła zwycięzców. Spośród kilkuset prac plastycznych, które wpłynęły do Organizatora w gronie 10 laureatów znalazła się piękna praca ucznia klasy IV z naszej szkoły- Jasia Wiechy. (op. Justyna Śpiewak) Za zajęcie czołowego miejsca w konkursie chłopiec otrzymał super  hulajnogę, a szkoła dzięki Jasiowi otrzyma nagrodę w postaci zapasu wody butelkowanej.

Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie dowiedzą się, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. Poszerzą wiedzę o ochronie środowiska i zasobów wodnych.

Jasiowi gratulujemy!