Korowód Niepodległości

Patriotyczny „Korowód Niepodległości” zawitał do Starachowic. To już czwarte spotkanie w ramach akcji wojewody świętokrzyskiego- Agaty Wojtyszek. Uczniowie naszej szkoły 27 listopada 2017r. uczestniczyli w spotkaniu patriotycznym w SCK Starachowice.
Ostatnie w tym roku spotkanie w Starachowickim Centrum Kultury, stało pod znakiem historycznych prelekcji, wystaw, ciekawych quizów, patriotycznych zabaw i innych atrakcji dla uczniów szkół podstawowych. Były ekspozycje historyczne Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej i Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach. Tu Krzysztof Zbrożyna prezentował między innymi pocisk od produkowanej w Starachowicach armaty przeciwlotniczej, na licencji Boforsa.
Uczniowie mogli spróbować swoich sił na sportowej strzelnicy, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz przy fotościance. Były maskotki młodego patrioty i marszałka Józefa Piłsudskiego. Każdy z uczestników otrzymał specjalnie przygotowane „Elementarze Młodego Patrioty”.