Okres przedświąteczny to czas intensywnych i radosnych przygotowań do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Dla dzieci są to wyjątkowe i niezapomniane chwile, kiedy maluchy poznają tradycje bożonarodzeniowe i polskie obyczaje. W naszym przedszkolu czas oczekiwania na Święta rozpoczęliśmy od dekorowania sali oraz ubrania choinki.
Wszystkie dzieci tworzyły razem ozdoby choinkowe. Wiele radości sprawiło im wspólne robienie ciasta oraz wykrawanie pierniczków. Przedszkolaki poznały składniki, sposób wykonywania ciasta, przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa przy wykonywaniu wypieków. Następnie pierniczki piekły się w przedszkolnej kuchni, skąd unosił się wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gotowe pierniczki zostały potem ozdobione przez dzieci. Przedszkolaki wykonały także kartki świąteczne dla swoich bliskich.
Wszystkim tym działaniom towarzyszyły dźwięki tradycyjnych kolęd i piosenek zimowych. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończyliśmy uroczystą przedszkolną Wigilią.
Podsumowanie szkolnego konkursu na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”.
Dnia 13 grudnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs na stroik bożonarodzeniowy, zorganizowany przez opiekunki Szkolnego Koła PCK, Panią Dianę Raban i Panią Ilonę Jędrzejczyk. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu artystycznego.
W konkursie udział wzięło 18 uczniów. Konkurs był podzielony na trzy kategorie: oddział przedszkolny i klasa 0, klasy I-III oraz klasy IV – VIII.
Każdy z wykonanych stroików był jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny, dlatego komisja oceniająca prace miała bardzo trudny wybór. Spośród uczestników wyłoniono zwycięzców:
PRZEDSZKOLE
I miejsce: Natalia Jóźwik,
II miejsce: Hania Jędrzejczyk,
III miejsce: Nadia Łebek,
III miejsce: Wojtek Sikora,
Wyróżnienie: Ala Bębas, Iga Chalecka, Olek Orzeł,
KLASY I-III
I miejsce: Miłosz Orzeł (klasa II)
I miejsce: Nikola Jankowicz (klasa III)
I miejsce: Wiktoria Gębura (klasa III)
II miejsce: Piotr Mucha (klasa I)
III miejsce: Adam Rycombel (klasa II)
III miejsce: Olek Kępa (klasa III)
III miejsce: Marcel Chalecki (klasa III)
KLASY IV-VIII:
I miejsce: Gabrysia Jędrzejczyk (klasa IV)
II miejsce: Kuba Ladyca (klasa IV)
III miejsce: Oliwia Bębas (klasa IV)
III miejsce: Adrian Sikora (klasa V)
Po wyłonieniu zwycięzców, prace konkursowe zostały przekazane na kiermasz świąteczny organizowany przez Szkolne Koło PCK
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!
Dnia 8 grudnia przedszkolaki, wspólnie z wychowawcami, udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Brodach Filia w Stykowie. Celem wizyty było rozwijanie wśród uczniów zainteresowania literaturą dziecięcą. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek oraz pracą bibliotekarza. Pani Ewa przeczytała dzieciom bardzo ciekawe opowiadania o tematyce zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Szczególne wrażenie na naszych maluchach zrobiły bajki: „Trzy Świnki”, „Mądra kurka” i „Legenda o Smoku Wawelskim” przedstawione w formie teatrzyku Kamishibai.
Do przedszkola dzieci wróciły bardzo zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia czytelnicze. Po takiej wizycie na pewno wzrośnie liczba najmłodszych czytelników biblioteki.
Dziękujemy pani bibliotekarce, Ewie Działak, za poświęcony czas, miłe przyjęcie i niezwykle ciekawe zajęcia.
W środę 6 grudnia 2023 r. w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z Mikołajem. Tak, tak, przedszkolaki w tym roku były wyjątkowe grzeczne…
Podczas spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyki, a Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Oprócz pełnego worka prezentów, które bardzo się spodobały, Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Cieszymy się, że Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc Mikołajowi w przygotowaniu prezentów.
„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają.
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy…”
Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku, dlatego przygotowują się do niego bardzo starannie. Ubierają choinkę, wykonują niezwykle ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz rysunków przygotowują piosenkę, którą będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i, mimo że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.
Kiedy więc nadszedł wreszcie ten długo oczekiwany dzień, wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł maluchów i nie kazał długo na siebie czekać. Do naszego przedszkola przybył 5 grudnia. Niezwykły gość miał w tym dniu wyjątkowych pomocników. Towarzyszyli mu: Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody, Dorota Grudnicka – Glina – dyrektor Centrum Usług Wspólnych , Łukasz Gołda-dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach, Marzena Adamus oraz Krystyna Kasica – dyrekcja szkoły.
Przedszkolaki wspólnie z uczniami z zerówki przygotowały dla wyjątkowych gości krótki występ artystyczny. Zachwycony i bardzo wzruszony Mikołaj wręczył potem dzieciom upominki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i trud włożony w organizację tego cudownego dnia, który dostarczył naszym maluchom wiele zabawy, radości i uśmiechu.
































Konkurs plastyczny „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI” ogłoszony był w listopadzie w związku z obchodami w naszym przedszkolu Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami, a ich zadaniem było wykonanie dowolną techniką, wspólnej, rodzinnej pracy plastycznej.
W konkursie udział wzięło 11 przedszkolaków. Wszystkie prace były piękne, kolorowe, wykonane bardzo starannie. Dlatego postanowiłyśmy nagrodzić wszystkich uczestników.
Przedszkolaki, które wzięły udział w konkursie:
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!
27 listopada 2023 roku w naszej szkole został zorganizowany Charytatywny Kiermasz Ciast, którego inicjatorami byli opiekunowie Szkolnego Koła PCK Pani Diana Raban oraz Pani Ilona Jędrzejczyk.
W organizację kiermaszu włączyło się wiele osób. W tym miejscu chcielibyśmy z całego serca wszystkim bardzo podziękować. Dziękujemy Rodzicom i Uczniom, którzy przynieśli ciasta i inne słodkości. Dziękujemy również wszystkim, którzy te słodkości zakupili.
Nasza akcja pokazała, że w naszej małej społeczności mamy wielu ludzi o WIELKIM SERCU i że razem możemy osiągnąć bardzo dużo. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na przygotowanie świątecznej paczki dla potrzebującej mieszkanki naszej gminy oraz na organizację wyjazdu do Schroniska w Marcinkowie.
21 listopada odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość dla naszych dzieci. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego powitania naszych wspaniałych gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były wierszyki, piosenki i tańce.
Po części artystycznej, dzieci obiecały:
Po złożonej obietnicy, Pani Dyrektor Marzena Adamus dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania i drobny upominek.
Serdeczne podziękowania dla Rodziców za przygotowanie upominków i pomoc w organizacji imprezy.
Dnia 20 listopada 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.
Przedszkolaki aktywnie włączyły się do akcji. W czasie zajęć poznawały prawa dziecka. Oglądały film edukacyjny „Prawa dziecka ważna sprawa” oraz wykonały piękne prace plastyczne.
Za zaangażowanie i trud włożony w pracę podczas zajęć wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale.
Dnia 16 listopada do naszego przedszkola zawitała pielęgniarka Pani Iwona Gralec, która na co dzień pracuje w pobliskim ośrodku zdrowia. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega praca pielęgniarki, a także utrwaliły swoją wiedzę na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Iwonka przypomniała dzieciom, jak należy właściwie się odżywiać, jak ważne jest dla zdrowia spożywanie owoców i warzyw oraz o konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny.