MALI WOJACY podczas obchodów patriotycznych w ĆMIELOWIE

W dniu 7 lipca 2019 r. w 75 rocznicę śmierci Żołnierzy Armii Krajowej walczących pod komendą Tomasza Wójcika ps. ,,TARZAN’‘ w Ćmielowie oraz w Woli Grójeckiej odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Organizatorem imprezy był Okręg – Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK ,,Ponury”- ,,Nurt” oraz 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej.

Tradycyjnie w uroczystościach tych brali udział MALI WOJACY, których zaprosiła p. Anna Skibińska, czuwająca nad organizacją, prowadzeniem i przebiegiem imprezy. Chłopcy pełnili wartę przy grobach poległych żołnierzy na cmentarzu w Ćmielowie, pomagali układać wiązanki kwiatów.

Następnie prezentowali swoje zdolności wokalne podczas koncertu, który odbył się przed Mszą Św. w intencji pomordowanych żołnierzy w kościele parafialnym w Ćmielowie. Występ bardzo podobał się zgromadzonej w kościele społeczności, o czym świadczyły długie oklaski.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Woli Grójeckiej.

W wyjeździe do Ćmielowa pomoc swoją okazali rodzice – p. Katarzyna Klepacz oraz tradycyjnie p. Michał Wiecha, którym serdecznie dziękujemy.