Ze Stołówki

Maj w świetlicy szkolnej

MMaj to bez wątpienia najpiękniejszy miesiąc w roku, a my przygotowując gazetkę świetlicy zaprezentowaliśmy najpiękniejsze „Zakątki Polski”. W tym miesiącu mówiliśmy o naszej okolicy. Oglądaliśmy film krajoznawczy pt. „Nie ma jak Polska” , rozmawialiśmy o miastach, które chcielibyśmy zwiedzić.  Wykonaliśmy również plakat promujący naszą okolicę. Często korzystaliśmy z gier stolikowych, strategicznych i konstrukcyjnych. Zabawy ruchowe odbywały się na świeżym powietrzu lub sali gimnastycznej.

W kolejnym tygodniu nasze zajęcia dotyczyły Dnia Matki. Kończyliśmy zdania – “Kocham moją mamę za…” i odgadywaliśmy pracę jaką wykonuje mama w kalamburach ruchowych. Tworzyliśmy „Portret mamy” z użyciem nowych technik plastycznych. Czytaliśmy wiersze poświęcone Dniu Matki. Układaliśmy klocki magnetyczne i mini wafle. Nie zabrakło także zabaw ruchowych i tematycznych.

W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o prawach i obowiązkach dzieci. Rozmawialiśmy o zainteresowaniach dzieci. Wykonaliśmy prace plastyczną pt. „Moje hobby”. Oglądaliśmy prezentację multimedialną pt. „Dzień Dziecka w Polsce i na świecie”. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie „Co łączy, a co różni dzieci na całym świecie?” Zabawy ruchowe integrujące grupę odbywały się przy użyciu gier świetlicowych, budowli konstrukcyjnych i gier strategicznych. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych z balonem.

Zrealizowaliśmy Program Profilaktyki Antytytoniowej skierowany dla oddziału przedszkolnego, młodszej oraz starszej grupy wiekowej. Podsumowanie programu i rozstrzygnięcie konkursów plastycznych na „Najciekawszy plakat profilaktyki antytytoniowej” odbyło się na początku czerwca. Zwycięskim klasom gratulujemy J