Wycieczka klas I-III do Krakowa i Wieliczki

11 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Krakowa i Kopalni Soli w Wieliczce. 

Po przybyciu na miejsce ruszyli na spacer urokliwymi uliczkami Krakowa. Trasa zwiedzania obejmowała m.in. Trakt Królewski: Barbakan, Bramę Floriańską, Kleparz oraz Plac Matejki. Następnie przeszli do serca miasta, czyli Rynku Głównego. Na własne oczy zobaczyli Kościół Mariacki i Sukiennice. Pani przewodnik przypomniała im legendy związane z hejnałem, którego mieli okazję posłuchać i gołębiami, które chętnie dokarmiali. Kolejnym punktem programu było Wzgórze Wawelskie, a dokładnie Dziedziniec Zamku. Po krótkim odpoczynku w tym malowniczym miejscu, zeszli do Smoczej Jamy, przed której wejściem stoi rzeźba Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem. Na koniec pierwszej części wycieczki uczniowie udali się do restauracji na obiad.

W Kopalni Soli w Wieliczce uczniowie z przewodnikiem przeszli Podziemną Trasą Turystyczną pokonując blisko 3km korytarzy, 800 schodów i schodząc na głębokość 135m pod ziemię. Zobaczyli m.in. wykute w soli komory, jeziora, unikalne rzeźby oraz piękną i ogromną kaplicę św. Kingi.

Zmęczeni, zadowoleni, pełni wrażeń i z pamiątkami wrócili do domu.