Dzień Rodziny uczniów klasy I

“Czy to zimą, czy to latem… W dzień powszedni i od święta… Wciąż i wszędzie – każde dziecko, o rodzicach swych pamięta”.

1 czerwca uczniowie klasy I Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie wraz ze swoimi Rodzicami świętowali Dzień Rodziny. Na boisku “Wodnika Styków” dzieci przygotowane przez wychowawczynię p. Kingę Michalczewską przedstawiły pełen humoru montaż słowno-muzyczny o Mamusiach i Tatusiach. Po gromkim “Sto lat!” i brawach Pierwszaki wręczyły Rodzicom prezent – plecione serduszko z najpiękniejszymi słowami – “Kocham Was”. Widoczna na twarzach wszystkich była radość, miłość, duma i wzruszenie.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne biesiadowanie, swobodne zabawy dzieci, a następnie konkurencje rodzinne. Dzieci wraz ze swoimi Mamami wykonały makaronowy naszyjnik, natomiast twarze Tatusiów zostały ozdobione przez Pierwszaków kolorowymi pieguskami. Po wspólnej zabawie Mamusie dumnie nosiły korale, Tatusiowie oraz Dzieci wesoło paradowali z “przyklejonymii” kropeczkami pozując do pamiątkowych zdjęć.

Środowe popołudnie było czasem dla Rodziny, odpoczynkiem od codziennych obowiązków oraz świetną okazją do integracji.