Wycieczka klas I-III do Kurozwęk i Pacanowa

W dniu 14 czerwca 2019r. uczniowie klas I-III wspólnie z wychowawcami: Barbarą Michalczewską, Henryką Ladycą i Eweliną Kalinowską uczestniczyli w wycieczce Kurozwęki – Pacanów.

W Kurozwękach zwiedziliśmy Pałac Popielów wraz z Lochami pełnymi tajemnic. Dzieci uważnie słuchały historii rodu opowiadanej przez przewodnika, oglądały obrazy, przedmioty codziennego użytku, mundury wojskowe
i inne eksponaty zgromadzone w muzeum. Następnie wszyscy odważnie pokonali labirynt w lochach podziemnych. Kolejną super atrakcją była przejażdżka wozem westernowym wśród bizonów amerykańskich. Jest to jedyna w Polsce stadnina tych zwierząt. Dopełnieniem pobytu w Kurozwękach było ognisko z kiełbaskami i zakup pamiątek.

W dalszą podróż udaliśmy się do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Pod przewodnictwem uroczych bohaterów bajek dzieci zostały wprowadzone w świat baśni i czarów. Wśród atrakcji była m.in. podróż pociągiem pośród scen bajkowych, pobyt w magicznym ogrodzie i wśród magicznych kul oraz chwila wytchnienia w bajkowym kinie. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością baśni, co nie umknęło uwadze bajkowym przewodnikom.

Po powrocie radosne i pełne wrażeń trafiły w ramiona oczekujących rodziców.