Narodowe czytanie w naszej szkole 2021

Narodowe Czytanie jest organizowane przez Prezydenta RP od 2012 roku. Ma ono zachęcić do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury.

   Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły pod opieką Justyny Śpiewak intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa.

  Akcja ta  jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.

W tym roku 4 września odbyła się jubileuszowa 10. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali ,,Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

  Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce w dniu 6. września.

      Przedstawiciele  Klubu Czytelniczego działającego w bibliotece szkolnej,  na wybranych lekcjach przeczytali w klasach IV – VIII fragment lektury Gabrieli  Zapolskiej.

W role pani Dulskiej, Zbyszka, Hesi, Meli, Hanki wcielili się : Wiktoria Kwiecień, Michał Rycombel, Jessica Bujak, Nicola Serafin, Maja Kania. Narratorem była Małgosia  Jurczenia.

      W klasie VII b lekturę czytali: Zuzia Borowiec, Gabrysia Turek, Patryk Wiecha, Julia Garbacz i Oliwia Orzeł.

    W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.