Wigilia w Zerówce

22 grudnia 2020r. odbyła się w Zerówce klasowa wigilia. Dzieci od samego rana przygotowywały się na tą magiczną chwilę. Wspólnie z wychowawczynią nakryły świątecznie stół, na którym nie mogło zabraknąć sianka pod obrusem i dodatkowego nakrycia dla “niespodziewanego gościa”. Dzieci nauczyły się również układać sztućce oraz składać serwetkę.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło tradycyjne łamanie się opłatkiem. Pani Wicedyrektor Marzena Adamus – nasz specjalny gość, złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne dzieciom i ich rodzinom, a następnie dzieci wraz z wychowawczynią złożyły życzenia Pani Wicedyrektor i sobie nawzajem.
Kolejną częścią wigilii było próbowanie potraw, które przygotowali Rodzice dzieci. Na stole pojawiła się smażona ryba, paluszki rybne, kluski z makiem i bakaliami, wytrawne babeczki z sałatką jarzynową, makowiec, piernik, czekoladowe szyszki, banany, pomarańcze, mandarynki, pieczone i ozdabiane przez dzieci pierniczki oraz do picia – kompot z suszonych owoców. Dziękujemy Drodzy Rodzice za te wszystkie pyszności!

Po spróbowaniu wszystkich potraw przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Zaśpiewaliśmy “Przybieżeli do Betlejem” i “Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a na koniec… dzieci otworzyły prezenty spod choinki.