Aktualności

Akcja ,,Sprzątanie świata”

W wtorek 22 września 2020r. uczniowie klasy pierwszej i trzeciej pod opieką wychowawców wspólnie wybrali się na akcję ,,Sprzątanie świata’’.  Uczniowie rozpoczęli sprzątanie od miejscowości Styków wzdłuż drogi Gminnej do miejscowości Jabłonna. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniowie nazbierali worki pełne odpadów.

Tegoroczna akcja uświadomiła wszystkim, że : wyrzucone na pobocze szklane i plastikowe butelki, foliowe torby, papiery oraz opakowania po produktach spożywczych stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie!

Magiczny dywan

Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z funduszy sołeckich do naszej szkoły został zakupiony magiczny dywan. Jest to interaktywna pomoc dydaktyczna przeznaczona do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych.

Patriotyczne śpiewanie przy Ławeczce ,,Halnego” w Starachowicach 2020

W piątek 11 września 2020 roku przy Skwerze ,,Halnego” w Starachowicach o godz. 17.00 rozpoczął się  koncert pieśni patriotycznych i partyzanckich. Uroczystość ta rozpoczęła coroczne obchody  poświęcone   Żołnierzom Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej ,,Ponury-Nurt”.

      Na zaproszenie Pani Anny Skibińskiej oraz w ramach kilkuletniej współpracy, wystąpili tam tradycyjnie MALI  WOJACY  Z  NATALIĄ  ORCZYK  oraz WIKTORIA  BILIŃSKA z klasy VI a, która pięknie debiutowała podczas tegorocznej imprezy.

     Nasi artyści jak zwykle spisali się na medal. Brawurowo wykonali osiem skłaniających do refleksji  pieśni, za które otrzymali moc oklasków i gratulacji od publiczności. Szczególne podziękowania usłyszeli od Pani harcmistrz Anny Skibińskiej- gospodarza uroczystości.

  W tym roku występy naszych wychowanków podziwiała również Pani dyrektor- Krystyna Kasica, która była bardzo dumna ze swych uczniów.

  Bardzo dziękujemy naszej młodzieży za poświęcony czas oraz reprezentowanie i promowanie naszej szkoły i gminy Brody w Starachowicach. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę WOJAKÓW, którzy mimo iż są absolwentami ZPO w Stykowie, nie odmówili wzięcia udziału w tej jakże pięknej uroczystości.

     Jak zwykle  dziękujemy również rodzicom, na których pomoc zawsze możemy liczyć.

 Do występu uczniów przygotowała Justyna Śpiewak.

NARODOWE CZYTANIE 2020

       Tradycją już jest, że na początku września każdego roku  uczniowie ZPO w Stykowie włączają się w  NARODOWE CZYTANIE wielkiej literatury – akcji pod patronatem Prezydenta RP -Andrzeja Dudy.  

      W poniedziałek, 7 września  uczniowie klas IV- VIII wraz z nauczycielami czytali na pierwszej i drugiej godzinie lekcyjnej wybrane fragmenty ,,Balladyny” Juliusza  Słowackiego, która była już lekturą 9. odsłony Narodowego Czytania.

 Uczennice z Klubu Czytelniczego z pomocą  J. Śpiewak przygotowały tablicę tematyczną dotyczącą tej narodowej akcji.

Balladyna  Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 

Szkoła wita i zaprasza nas.

1 września 2020r. mszą świętą i uroczystym apelem rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021. Pani dyrektor naszej szkoły Krystyna Kasica powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Szczególne słowa skierowała do najmłodszych rozpoczynających naukę w naszej szkole. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Podziękowała za pracę ustępującej wicedyrektor Elżbiecie Rozwadowskiej, a następnie przedstawiła panią Marzenę Adamus – rozpoczynającą pełnienie funkcji nowej wicedyrektor w naszej szkole.

               Po wystąpieniu pani dyrektor uczniowie klasy III zaprezentowali krótki montaż słowno – muzyczny, którym pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny.
(Uczniów przygotowała wychowawczyni B. Michalczewska, zaś oprawę plastyczną wykonała wychowawczyni kl. „0” K. Michalczewska).

               Dzisiejszy dzień był również okazją by podziękować za wieloletnią pracę pani Henryce Ladycy i Małgorzacie Nowak – paniom, które odeszły na zasłużoną emeryturę. Z tej okazji dzieci recytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę i wręczyły paniom bukiety kwiatów.

                Swoje słowa podziękowania do Pani Małgosi i Pani Heni skierowała również Pani Dyrektor, natomiast Pani Wicedyrektor odczytała podziękowania i życzenia od Pani Wójt Gminy Brody Marzeny Bernat, które znajdowały się w wyjątkowej oprawie. Dla Pań były również piękne bukiety kwiatów.  

Bezpieczny powrót do szkół – zasady dla ucznia i wskazówki dla rodzica.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

1 września 2020 r. rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021. Aby dzieci przebywały w szkole i uczyły się w bezpiecznych warunkach, zostały przygotowane przez MEN odpowiednie rozwiązania sanitarne i prawne.

Na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcamy Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

Polecamy również aplikację ProteGO Safe rekomendowaną przez MEN i GIS, która:
– powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem,
– informuje, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich,
– jest wiarygodnym i sprawdzonym źródłem wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

List Ministra Edukacji Narodowej i wytyczne GIS z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Uczniowie, Drodzy Rodzice – Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował list do uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół.

Treść listu zawarta jest w poniższym linku.

https://www.gov.pl/web/edukacja/list-ministra-edukacji-narodowej-z-okazji-rozpoczecia-roku-szkolnego-20202021

W poniższym linku znajdują się informacje Głównego Inspektora Sanitarnego i również prosimy o zapoznanie się z nimi.

Dyrekcja i nauczyciele

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

Rozpoczęcie nowego 2020/2021 roku szkolnego

Haromonogram rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021

godz. 800 – Msza święta dla chętnych uczniów i rodziców w Kościele

                   w   Stykowie

po Mszy św. dzieci przedszkolne  wraz z rodzicami spotykają się

 z  wychowawczyniami w przedszkolu.

WAŻNE!!!

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla pozostałych uczniów odbędzie się na sali gimnastycznej.

Uczniowie klas IV – VIII wchodzą do szkoły sami, bez rodziców.
Uczniowie klas klas I-III, oddziału przedszkolnego i przedszkola mogą wejść z jednym rodzicem lub opiekunem.Wszystkich uczniów i rodziców/opiekunów obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły oraz założenie maseczki zakrywającej usta i nos. Maseczkę będzie można zdjąć w sali lekcyjnej.
Rodzice muszą mieć założoną maseczkę podczas całego pobytu w
szkole.


godz. 900  – uczniowie klas 0 – III

godz. 1000  – uczniowie klas IV– VI

godz. 1030   – uczniowie klas VII– VIII

Wszystkim Uczniom życzymy owocnego i spokojnego roku szkolnego.

Dyrekcja i nauczyciele

Zwycięstwo Wiktorii Bilińskiej.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, przez Wojewodę Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, został ogłoszony konkurs „Paszport Świętokrzyski”. Przedsięwzięcie polegało na rozwiązaniu zadań związanych z regionem, jego historią i tradycją oraz przygotowaniu pracy plastycznej prezentującej wyjątkowe miejsca w naszym województwie.

Kapituła konkursowa wyłoniła 20 najlepszych prac, które zostały zamieszczone na portalu społecznościowym Facebook Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, a wyboru zwycięskich projektów dokonali internauci.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VIII. 

Zwycięzcą w kategorii drugiej konkursu okazała się Wiktoria Bilińska, uczennica klasy V Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie.

W dniu 30 czerwca, na zaproszenie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, Wiktoria wraz z rodziną wzięła udział w uroczystym podsumowaniu konkursu.

Nagrodą główną, którą otrzymała był rower górski. Atrakcyjne nagrody, w tym puchar, puzzle i globus oraz pamiątkowy dyplom wręczył zwyciężczyni Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Dziękujemy internatom za oddane głosy. Wiktorii gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

Pożegnania nadszedł czas….

,,Są słowa, które zawsze wywoływać będą

morze łez i są takie osoby, na myśl o których

zasypie nas lawina wspomnień.”

    26 czerwca 2020 roku, w dniu zakończenia roku szkolnego Mali Wojacy pożegnali się z kolegami i koleżankami z klasy, dyrekcją szkoły, wychowawczynią oraz z panią Justyną Śpiewak, która przez wiele lat rozwijała i szlifowała zainteresowania muzyczne swoich podopiecznych.

  Pożegnanie zaplanowane było zupełnie inaczej. Na koniec pobytu  w szkole chłopcy mieli zaprezentować jeszcze swoje zdolności wokalne             i pożegnać wszystkich profesjonalnym śpiewem. Niestety, sytuacja epidemiologiczna w kraju zniweczyła te plany. Zakończenie roku szkolnego 2019/ 2020 musiało więc odbyć się na innych zasadach.

   Pani dyrektor Krystyna Kasica podziękowała Wojakom za ich wielo-letnie sukcesy. „Byliście wizytówką naszej szkoły i gminy Brody, jesteśmy z Was dumni, zostaniecie na zawsze w naszej pamięci”– podkreśliła pani Dyrektor. Żegnając chłopców, wręczyła Im specjalnie przygotowane na tę okazję albumy- fotoksiążki, w których zamknięte zostały (w postaci oczywiście zdjęć) wspólnie przeżyte, wzruszające momenty uchwycone podczas wszystkich niemal uroczystości i konkursów, w jakich chłopcy brali udział od roku 2015 do marca 2020.

  Słowa wdzięczności za okazaną pomoc i wsparcie usłyszeli także obecni na uroczystości Rodzice Wojaków. Pani Dyrektor wręczyła Im ListyGratulacyjne. Szczególne podziękowania skierowała do pana Michała Wiechy, który poświęcał swój czas podczas wyjazdów, pomagał w groma-dzeniu dokumentacji fotograficznej. Jako wyraz wdzięczności za ofiarowaną pomoc i okazane serce pan Michał otrzymał specjalne podziękowania.

  W dalszej części uroczystości nie mogło zabraknąć momentu pożegnania pani Justyny Śpiewak, opiekunki zespołu. Wojacy podziękowali Jej za poświęcony czas, cierpliwość i wyrozumiałość, kształtowanie i rozwijanie ich osobowości oraz przekazanie pasji do śpiewania. Mówiąc ,,do widze-nia”, wręczyli swojej opiekunce cenną pamiątkę w postaci albumu oraz piękną, ręcznie wykonaną przez rodziców książkę z dedykacją i podzięko-waniami.

  Pożegnanie z zespołem Mali Wojacy było niezwykłą chwilą. Pani Justyna, dziękując chłopcom za wspólnie spędzony czas, nie kryła wzruszeń. Powie-działa, że wszystkie te lata spędzone razem były świetną przygodą ze śpiewem, czasem wielu sukcesów, nowych doświadczeń, a przede wszys-tkim ogromną radością płynącą ze wspólnego śpiewania. Podkreśliła, że chłopcy na zawsze pozostaną w jej pamięci. Pani Śpiewak podziękowała też Rodzicom za wieloletnią współpracę i zawsze okazywaną pomoc. Słowa podziękowania otrzymał również Jakub Dróżdż, na którego pomoc podczas organizacji uroczystości zawsze można było liczyć.

  Jeszcze raz dziękujemy Małym Wojakom za godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy w różnych konkursach wokalnych oraz  wielu podniosłych  uroczystościach patriotycznych. Życzymy Im wspaniałych  przyjaciół, rozwijania pasji i realizacji wszystkich marzeń.